Премини към съдържание

Въпрос относно джантите на Колт


mike

Препоръчано мнение

Имам едно запитване към колегите с 15 цола...Как се държи ходовата част? Не се ли разбива бързо с 15-ките? Кой е по добрия вариант 14" или 15"...Днес един майстор-вулканизатор ме съветва да сложа 14"....

Здрасти,

 

Аз съм с 16" 215/40 и изглежда невероятно!

Не мога да ти кажа каква е динамиката м/у 13-ките защото никога не съм го карал с тях (стоят си в мазето).

Можеш да ги разгледаш тук

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

masterross,

 

Колега, с 215 не ти ли опира като качиш 1-2ма отзад ???... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре ли? Мисля че колегата е най-големия тузар в региона :) Колега тоя колт е 6 точки от сякъде!! Как е звука с ремуса?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

masterross,

 

Колега, с 215 не ти ли опира като качиш 1-2ма отзад ???... :icon_hmm:

 

по принцип не качвам :)

но веднъж возих едни големи бейбита и по дупките отзад някаде опираше, но на кой му пука :)

А и освен това при пълно навъртане на волана леко опира в пластмасовия протектор на бронята.

Ниналият път когато свалях джантите нагрях и огънах този протектор, но от другия край го забравих :)

 

@emil

ще ти запиша днес звука защото не мойе да се опипе с думи

:)))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ооооооооо да :) кеф кеф кеф....ще чакам

Аз бях пуснал тема за този ремус...мисля за лято да се обурадвам и исках отзиви... :icon_rock: :icon_rock:

Абе колега защо на 8-ми невземеш с твоя самолет да дойдеш на срещата във Варна...ще се радвам адски да видя това бебче :))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Ето прикачам файл (записах го с телефона).

Не се чува много добре но на бързо толкова :)

remus.wav

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа грубо!!! Искам и аааааз :) Колега това само задното гърне на ремус ли е или цяла генерация?! Само задното гърне което е за колт и струва 320 евро може да се напъна да си взема :) Другия път да доидеш на среща да го видим това зверче!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не зная...

Не разбирам много но един приятел монтиор каза, че може би и колекторните тръби са сменени.

Човека от когото е закупена е бил манияк.

Задната седалка я нямало а целият багажник бил една огромна тонколона с 2x15" баси и много среди и пищялки.

Но и искам много кинти и моя човек, който ми я докара не се съгласил.

Отделно под кората на скоростния лост намерих управление за цветомузика !!!

 

Но сега съм решил да се връщам пак на Галант!

Даже съм пуснал дзвера в мобилето.

Ако някой го интересува ще има отстапки за Коледа + 4бр. зимни гуми с джанти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

13 са му идеални за зимата! 14-ки и 15- стават, но вече трябва да подгънеш калницити! Иначе с 13ките е най-пъргав!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Така имам въпросче за моя Colt 1.6 113 кончета дали ако му сложа едни 15-ки с гуми 195 50 ще опира някаде и дали ще са му тежички! А и дали ще са ми тежички и на мене в разхода на гориво? Благодаря предварително ако някой ми отговори!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля колеги кажете нещо!

 

Аз съм с 15" 195/50...Разхода на гориво не го гледам, сипвам и карам...Колта ми е 90 коня и 15"-ките му идват изключително добре! На обратните завои на кранево влязах с 50 км/ч с загряли гуми :)...Никъде няма нищо да ти опира...Колата започва да вози твърдо, но стабилноста се променя изключително...Колата се отваря и изглежда много по-добре...А с гуми Yokohama advan sport, колта с 190 км/ч седи здраво на пътя, а с 13-ките едвам го държах :)

 

Ето и мойте

ДЖАНТИ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бате, джантетата са уникални - евала. Но аз се чудя дали ако сме 4 човека няма да опира отзад. Иначе и при мен с 13-ките с 4 човека при 190 не ми бяга въобще :P ! Все пак благодаря за информацията!!!

 

Редакция: препоръчително е да използваш препинателни знаци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бате джантета са уникални евала ма аз се чуда дали ако сме 4 човека няма да опира отзад иначе аз и с 13-ките с 4 човека при 190 не ми бяга въобще :P ! Все пак благодаря за информацията!!!

 

 

Значи, заводските гуми на колт са 175/70 13"! Ако сложиш 185/60 14" или 195/50 15" крайния диаметър остава същия като с 13"...Просто ще имаш по голяма джанта с по-нисък профил гума..Хем скоростомера няма да ти отчита грешно, хем няма да ти опира никъде :) Но нископрофилната гума не се усуква в завоите и е с по-голяма площ на сцепление, което води до доста по-голяма стабилност :) Може да сложиш и 205/40 16" но тогава при пълен ляв или десен предните гуми ще опират и се налагат корекции...Не ти препоръчвам 16" защото гумата става прекалено с нисък борд и по наще пътища ще има да кривиш джанти!!!

Извод: от личен опит и убеждения, и от коментарите във форума ти казвам че за мен най-добрия вариант за колта е 195/50 15"...Минуси: Покачване на разхода и втвърдяване на возията...Въртенето на волана се затруднява много леко защото имаш хидравлика...Логично е и ходовата част да се амортизира по-бързо...Плюсове: По бързо постигане на сцепление при старт, по-добро ускорение 0-100, по-добра стабилност...Казано на жаргон - колата залепва за пътя...И още нещо - нископрофилните гуми са по шумнички :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе с 15 цола е доста по стабилна, но на старта - трудничко е.

И вярно, че са шумни. Аз съм с 195/50 и не искам да си помислям за 13". Но на старта с 13" е по-пъргава.

Между другото, дали ще залепи стрелката на 200, защото повече от 170 не съм пробвал.

Иначе с 170 стои като залепена, чак се учудих - егати японското чудо :D .

 

Редакция: пиши по-грамотно и използвай препинателни знаци!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм убеден, че с 15-ките правя по-добър старт!!! След 80-100 е по-тромава. Всъщност с 13-ките какъв старт да напрая като тя не иска да спре да ги върти?! Аз ходих към Каменар да ги тествам и вдигнах 190 и ми се изпречиха. Убеден съм че 200 ще ги залепи но трябва дълга отсечка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз бях до Пловдив скоро и на връщане 190 и настигам травик иначе ще ги напраи даже 220 ако съм сам! Но да мисла да слагам 15-ки само трябва да посабера още малко парички и да ги слагам напрао :tok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз бях до пловдив скоро и на връщане 190 и настигам травик иначе ще ги напраи даже 220 ако съм сам! Но да мисла да слагам 15-ки само трябва да посабера още малко парички и да ги слагам напрао :tok:

Колеги , с Колт повече от 170 си е направо самоубийство........... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви питам някой слагал ли е 15" джанти на Колт с 1.3 двигател? Щото дойде време да слагам летните гуми, а те са ми 13" и се чудя дали да не ги продам и да си взема нови гуми с джанти 15". Не знам дали ще можи да ги върти колицата... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , с Колт повече от 170 си е направо самоубийство........... :icon_blush:

 

 

И аз мисля така...200 си е скорост която може да вдигнеш моментно просто да си удволетвориш душата, но не и да караш дълго с такава скорост...Колта все пак е малка градска кола..Който иска магистрална кола трябва да се ориентира към Галант например ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гръмна ми старият Хард, но мисля че на някой диск имам снимки на колта и ще ви покажа как си върви като пич с 220-225, от 215 нагоре си е малко рисково заради неравностите по пътя- все едно се подготвя за излитане! В интерес на истината 210 си му беше безпроблемна скорост! С 15-ките му беше трудно след 200- в смисъл че ускоряваше по бавно, а не като с 13-ките, но пък при тази скорост поне повечко тежаха на пътя и ми беше по-трудно да полетя! Над 225 само веднъж съм вдигал, но си е доста страшничко, нямах никакви спойлери които да ме залепят надолу и честно казано жив късмет че не съм полетял в отвъдното ;)

 

А що се отнася до голяма кола- мисля, че една Сигма ще стои най добре ;–)

 

:drive: :plane: :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Риска е голям наистина ако летиш с 200 през целия път няма значение с какво си! Аз просто исках да вида колко ще дигне Колтчето и останах мн доволен от 190 при 4 човека ! :tok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

абе хора колтчето направо лети с 15-ките.карал съм го с 220 без проблеми и стои като залепено на пътя.според мен най-добрата джанта за мицу-то е 15-ката.естествено трябва да имаш и хубави гуми иначе става мазало. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам с 13-ките, 170/70/13, няма никакви проблеми, колата си е стабилна, повече от 130-140 не съм вдигал, щото моя Колт не може :)

Колеги, не си правете гаргара с колите, карай си спокойно, наслаждавай се на возенето и това е :)

Не виждам смисъл да слагам 15-16 цола джанти - вие сами казахте, че возенето става по-твърдо, окачването се износва по-бързо ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...