Премини към съдържание

Задни пружини за Галант ЕА


stevensgr

Препоръчано мнение

Колеги, ще сменям задните пружини на Галанта. Искам да е стандартно висока задницата - 4 пръста над гумата, не като сега трудно 2. Към каква марка и модел пружини да се насоча, търся стандартни и с добро качество, колко навивки трябва да са, дебелината каква да е? Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти кажа какви да НЕ взимаш - от усилените за комби. В комбинация с монро рефлекс twin disc technology и 205/50 17" задницата е все едно няма окачване, а някакви метални щанги. Комбинацията от тези части е пълна глупост. Пак кляка много като седнат хора отзад. Освен едната стойка друго хубаво не мога да посоча с такива пружини. По спомен са 8 мм с 9 навивки. Повтарям - по спомен. Може и да са 8. Писал съм по темите за пружините колко са дълги и т.н. В началото колата се опита да стои като "Нива", но за месец по трапищата се намести и вече осма година стои добре на асфалта ... в покой. Тръгне ли, вече нищо не е добре. Нито комфорт, нито разход, нито стабилност, нито спиране, нито осветеност. На зАвет съм, имам чистачки и духа топло/студено :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, що не видиш по ВИН оригиналния парт номер на пружините и търси по него. Аз сложих преди години каяба и съм доволен. Просто, за да няма разочарование, избягвай свободните съчинения и действай по парт номера, пък квото дойде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно с оригиналния номер, така и купувам части. Въпроса беше за доволни от определена марка пружини след години на "тестове".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно с оригиналния номер, така и купувам части. Въпроса беше за доволни от определена марка пружини след години на "тестове".

 

http://kyb-europe.com/catalogue/

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Аз съм с (леко спортни - малко по-твърди и с около 3 см по-ниски) пружини Тайн и ам-ове (спортни) на Каяба вече около 4 години и около 100К км изминати с тях по нашите "хубави" и "равни" пътища. Видимо приклякане на задницата или вирване на предницата няма. Като усещане си е същото както след разработването им :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...