Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Задни пружини за Галант ЕА


stevensgr

Препоръчано мнение

Колеги, ще сменям задните пружини на Галанта. Искам да е стандартно висока задницата - 4 пръста над гумата, не като сега трудно 2. Към каква марка и модел пружини да се насоча, търся стандартни и с добро качество, колко навивки трябва да са, дебелината каква да е? Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти кажа какви да НЕ взимаш - от усилените за комби. В комбинация с монро рефлекс twin disc technology и 205/50 17" задницата е все едно няма окачване, а някакви метални щанги. Комбинацията от тези части е пълна глупост. Пак кляка много като седнат хора отзад. Освен едната стойка друго хубаво не мога да посоча с такива пружини. По спомен са 8 мм с 9 навивки. Повтарям - по спомен. Може и да са 8. Писал съм по темите за пружините колко са дълги и т.н. В началото колата се опита да стои като "Нива", но за месец по трапищата се намести и вече осма година стои добре на асфалта ... в покой. Тръгне ли, вече нищо не е добре. Нито комфорт, нито разход, нито стабилност, нито спиране, нито осветеност. На зАвет съм, имам чистачки и духа топло/студено :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, що не видиш по ВИН оригиналния парт номер на пружините и търси по него. Аз сложих преди години каяба и съм доволен. Просто, за да няма разочарование, избягвай свободните съчинения и действай по парт номера, пък квото дойде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно с оригиналния номер, така и купувам части. Въпроса беше за доволни от определена марка пружини след години на "тестове".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно с оригиналния номер, така и купувам части. Въпроса беше за доволни от определена марка пружини след години на "тестове".

 

http://kyb-europe.com/catalogue/

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Аз съм с (леко спортни - малко по-твърди и с около 3 см по-ниски) пружини Тайн и ам-ове (спортни) на Каяба вече около 4 години и около 100К км изминати с тях по нашите "хубави" и "равни" пътища. Видимо приклякане на задницата или вирване на предницата няма. Като усещане си е същото както след разработването им :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...