Премини към съдържание

Аутлендър 1 проблем стъклоподемник


Препоръчано мнение

Стъклото на шофьорското място слиза нормално надолу,при качване го прави за 2-3 сек и спира,като натисна пак бутона пак за 2-3 сек се качва и така..Отворих кората на вратата,жилото е нормално,няма затягане(поне не се вижда) или ръжда,още си е със заводската смазка.Може ли някъде да затяга или опира и затова да спира или друга причина?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото на шофьорското място слиза нормално надолу,при качване го прави за 2-3 сек и спира,като натисна пак бутона пак за 2-3 сек се качва и така..Отворих кората на вратата,жилото е нормално,няма затягане(поне не се вижда) или ръжда,още си е със заводската смазка.Може ли някъде да затяга или опира и затова да спира или друга причина?

.....трябва да се обучи наново и си готов.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли обяснили как става това обучение,задържах бутона половин минута в горно и долно положение,но без промяна?

...това не става със задържане на бутона за 1 ,2 или там други минути ......това става по следния начин: когато стъклото е затворено напълно, почваш да го пускаш на интервали от по 1 сек. до долу, после обратно в същия ред и нагоре до горе....би трябвало след това да стгане.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Да се включа в темата с закъснение, смених стъклоподемника заради скъсано жило и изненада, стъклото започна да се вдига на интервали и автомата не му работи.Проблема при мен се реши с обучение,задържах първо в долно после в горно положение за по 20,30 сек и всичко проработи нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Стъклото на дясната задна врата отказа.всички други си работят нормално само това не , чува се някакво чаткане при натискане на бутона , но не помръдва.Може би е механичен проблем, някой има ли идея? :icon_hmm: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Стъклото на дясната задна врата отказа.всички други си работят нормално само това не , чува се някакво чаткане при натискане на бутона , но не помръдва.Може би е механичен проблем, някой има ли идея? :icon_hmm: :mitsu-smiley:

 

 

И при мен са така понеже не ги ползвам и са като залепнали, опитаи да минеш с някаква пластмасова карта да се разлепят и при натискането им помогни с ръка. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен са така понеже не ги ползвам и са като залепнали, опитаи да минеш с някаква пластмасова карта да се разлепят и при натискането им помогни с ръка. :)

не се бях сетил наистина не ги ползвам ...ще пробвам възможное да е залепнало :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте, може ли да ми кажете има ли нещо специфично при сваляне на шофьорската кора на вратата на мицубиши аутлендър 1.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

При мен работеше до скоро за шофьора стъклото, в последно време почна да се магарясва и да работи на интервали. Ще стигна и до него в скоро време

Редактирано от vlastelin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен работеше до скоро за шофьора стъклото, в последно време почна да се магарясва и да работи на интервали. Ще стигна и до него в скоро време

 

Почистих със спир каналите и мацнах малко вазелин в дъното на канала. Вече работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Здравейте

Обръщам се към вас,защтото пробвах всичко и не мога да реша проблема.Автомобила е аутлендър 2005г. 136к.с. 2000 кубика 4х4

След сваляне на кората на шофьорската вратата,откачане на куплунга(буксата) на бутонерата за управление на прозорците и последвало замерване с пробна лампа(най-вероятно сме дали нещо на късо или така си мисля само),при обратното зглобяване бутонерата отказа да командва всички прозорци освен този на шофьора.Като при това автоматичното вдигане и сваляне не работи,прозореца се смъква до долу но на горе се вдига малко и спира.Трябва да се пусне бутона и пак да се дръпне за да продължи и така 5-7 пъти до горе.Не работеше и бутона за блокиране на останалите прозорци.Останалите прозорци работят но всеки от собственото си копче на всяка врата.

Закупих друга бутонера втора рака,която монтирах и тя работи коректно.Управлява всички прозорци,бутона за заключване също работи,но проблема с шофьорският прозорец остана.Сваля се до долу но на горе се вдига на интервали.Опитах всичко прочетено за обучението в този форум и по други форуми но без успех.

Възможно ли е да има някаква друга електроника,която да сме повредили при проверката с пробна лампа?

Ако някои знае правилният начин за обучение на прозореца ще съм много благодарен ако го сподели,защото не съм сигурен дали това което съм опитвал до сега е правилно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...