Премини към съдържание

Рестарт след смяна на акумулатор


ferrarko

Препоръчано мнение

Здравейте.

Наскоро все пак реших, да отида до :mitsu-smiley: Бургас(Дарс Ауто), за да проверя какво ще ми кажат за проблемите с ABS, Hands free системата и това че два пъти ми изчезна сервото на волана! Тъй като други сервизи ме посъветваха, че само те разполагат с правилният софтуер за :mitsu-smiley: .

След като направиха диагностиката, ми казаха:

- ABS има проблем с мотора и целия модул трябва да се смени.

- хендс фри-то и изчезването на сервото на волана имало вероятност да е от акумулатора, защото го тествали и имало аномалии с напрежението. Компютъра на колата засичал тези аномалии и изключвал по-маловажните системи като Bluetooth, a на сервото му е слабо захранването и не успява да стартира! А уж бях взел от баща ми по-новият му акумулатор, а в последствие се оказа, че той не е сигурен колко е нов :icon_doh: !

 

Казаха ми да сменя акумулатора и след това да направя някаква процедура за рестартиране на системата, от която можело Bluetooth да се възстанови. Само че се забавих със смяната, не си записах и забравих точният ред! :bang:

Процедурата беше нещо то рода на:

След смяната на акумулатора, спирам всички консуматори(лампи,CD,вентилатори и климатик), поставям ключът и го завъртам 3 пъти от Lock до ON и обратно(без да стартирам), след което вадя ключът и ........!!!!

 

Знаете ли за такава процедура и какъв е точният ред?

Звъннах в :mitsu-smiley: Бургас(Дарс Ауто) да ги питам как беше, те пък не можаха да си спомнят какво са ми казали! Не можах и да намеря никъде из интернет подобно инфо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който не разбира и гледа да те разкара те праща за нов акумулатор или те съветва да откачиш за малко акумулатора.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно ремонта на ABS модула, на 4-ти километър уж има едни, дето ги правят. Миналото лято и аз се бях засилил към тях, но поради работното им време не успях и после ми го ремонтираха в София.

 

За контакти в Бс - трябва да се поровя.

Контакта в Сф го имам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, проверих в ръководството, ама не намерих нищо такова.

А за ABS намерих някакви хора в Поморие(доста изненадващо), дават и една година гаранция и най-вече са ми на лесно. Чакам да ми се обадят, кога да им закарам колата.

Редактирано от ferrarko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...