Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с парното


Препоръчано мнение

Колеги не съм на ти с колите и искам да попитам нещо относно парното :icon_angel:

 

Колата загрява доста бързо а има антифриз в радиатора и казанчето,но....голямата траба която излиза от радиятора ми прави факум и когато пусна парното не духа на топло а колата си е загряла.

Прочетох доста информация от форума за запушено казанче не работещ термостат и тн....

като си надуя антифриза виждам,че вътре има ражда от радиатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам да ли така трябва да е,но трабата която излиза от радиатора ми е топла а тази която влиза от термустата към радиатора е ледено студена :rolleyes: така ли трябва да е???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да е така. Всъщност, когато колата е студена е нещо такова, но като загрее трябва да е топло навсякъде. Общо казано. Провери термостата и радиатора. Но задължително смени антифриза!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

най-много ме притиснява да не е запушено казанчето кадето е вътре и да трябва да ми разглобяват цялото табло :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам да ли така трябва да е,но трабата която излиза от радиатора ми е топла а тази която влиза от термустата към радиатора е ледено студена :rolleyes: така ли трябва да е???

 

Парното е вързано към малкия кръг на охладителната система. Тоест след запалване на колата веднага почва да загрява. Дали термостата ти е отворил или затворил, дали долната тръба /маркуч/ на радиатора е леден или топъл - няма значение за парното. Има значение дали има достатъчно течност и дали ти е запушено радиаторчето на парното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Отидох на сервиз и ми отпушиха радиатори и пробвах колата (10 км макс) парно имаше :) Днес трагнах на път и отново нямаше парно!!! Възможно ли е отново да се е запушило??? При загрял двигател до термостата всичко е загряло,а тръбата след термостата е студена и радиатора ми е студен и перките не се включват!!! Това парно ми взема здравето :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Отидох на сервиз и ми отпушиха радиатори и пробвах колата (10 км макс) парно имаше :) Днес трагнах на път и отново нямаше парно!!! Възможно ли е отново да се е запушило??? При загрял двигател до термостата всичко е загряло,а тръбата след термостата е студена и радиатора ми е студен и перките не се включват!!! Това парно ми взема здравето :(

 

Здравей, колега. Моята загрява при студено време, примерно 3-4 под нулата за 4-5 км нормално движение без форсиране и т.н., затова мисля, че в сервиза не са си свършили работата и трябва да ги гониш тях докато не оправят системата. Успех! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравей, успя ли да решиш проблема с парното, че и при мен ситуацията е същата. Стрелката на термометъра е по средата, долния маркуч на радиатора е студен, а парното работи когато си иска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При нормална температура на двигателя стрелката трябва де малко под средата провери си термостата в една тенджера дали работи нормално :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ,щом колата загрява нормалво стрелката да е на средата не е термостат,не е и антифриз възможно е въздушна възглавница от заминала си гарнитура на главата или запушен радиатор на парното. Като решиш проблема сподели и Здрава и Щастлива 2018 година!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нов термостат,нов антифриз,системата е промита, няма запушвания,стрелката на термометъра над половината но не отваря големия кръг дори и след час работа!

Водна помпа???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...