Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с отваряне на задна врата.


n1k3r

Препоръчано мнение

Здравейте. Започна рядко да се обажда мицку (танка) и аз рядко пиша. Ама сега стана една беля. Жената счупи дръжката на задната врата отвън. До тук добре виках ще я сменя. Та после се сетих, че и от вътре имаше проблем и от вътре не се отваря. Та в случая как да я отворя тази врата за да я ремонтирам без да троша ? Вратата е задна дясна ако е от значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Развиваш винтчетата които са достъпни (мисля че бяха две), дърпаш леко пластмасовата кора към теб и с ръка бъркаш между вратата и кората, като се опитваш да достигнеш областта на ключалката (там трябва да бутнеш (надолу) лостчето на механизма). Най-вероятно ти е пуснат child lock и заради това не се отваря отвътре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При задна лява врата няма ядове тя се отваря и от вътре и от вън. А за задна дясна леко ме хвърли в тъча. Какво е това child lock и само по избор на врата ли се активира или ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Child lock го има на задните врати и е механизъм, който не позволява да се отваря вратата от вътрешната дръжка (с цел безопасност на децата, които се возят отзад). Когато отвориш вратата близо до ключалката има едно палче с две положения - lock и unlock.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е вече късно за съвет по темата, ще споделя как отварях задна врата аз 2 пъти:Работата е лесна и отнема не повече от 5 минути.

 

1. Отваряш до крайно долно положение стъклото.

2. Внимателно повдигаш и махаш една тънка пластмаса, която е точно до вътрешната страна на стъклото. Като я махнеш се отваря отвор около 1-2 см.

3. Светваш с фенерче или с телефон в отвора в областта на дръжката, и с нещо тънко и дълго натискаш и отваряш вратата.

4. При отворена врата слагаш палчето, което ти е описал колегата по-горе на положение "Unlock"

5. Внимателно поставяш на мястото ѝ, пластмасата, която се сваля в т.2

6. Затваряш вратата и отиваш да се почерпиш за свършената полезна работа.

 

Ако не си смениш веднага/скоро дръжката(като мен), има вероятност някой път пак да ти се наложи да повториш процедурата. На някои автомивки се "престарават", като забърсват вратата в областта на това палче "lock-unlock" и без да искат го натискат с парцала в положение "lock" и ..... положението става същото, ново отваряне по същия начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Привет на всички. И аз имам проблем със задната лява врата. От известно време се отваряше трудно отвън, трябваше малко повече сила, а понякога и така беше трудно. Накрая разбира се счупи външната дръжка от много напъване. Отвътре се отваря без проблем. Опитах да залепя дръжката с Поксипол - стана добре, ама при първия опиъ да я отворя пак изпука. Явно си има някакъв проблем с механизма. Дали някой се е срещал с подобен проблем да даде акъл. Дали ще стане само с някакво смазване на механизма или трябва да се сменя целия. Надявам се някой да помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дръжката може да се регулира да отваря при най-малкото дръпване - колкото по-нагоре захванеш палчето на дръжката за лостчето на механизма - толкова по-лесно ще се отваря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ме е било шубе да пипам ключето "Lock". Но преди 2-3 месеца ми се случи следното:

Задна дясна врата не иска да повече се отваря отвътре (все едно че жилото е изпуснало), но отвън работи.

Със задна лява врата няма проблем.

Проблема в ключето "Lock" ли ще се окаже (не е пипано от мен или от автомивка), или в механизма на вратата?

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни първо "Lock" в какво положение е, може и леко да е мръднало, колкото да прави беля. При мен когато е на "Lock" е точно така - дръжката отвътре се движи все едно че не е закачена никъде, изцяло свободен ход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни първо "Lock" в какво положение е, може и леко да е мръднало, колкото да прави беля. При мен когато е на "Lock" е точно така - дръжката отвътре се движи все едно че не е закачена никъде, изцяло свободен ход.

 

Днеска спрях на работата. При загасена кола натиснах бутона Lock нагоре. Изщрака механизма. Проблемната задна дясна врата не искаше да се отвори (все едно че жилото е скъсано). Задна лява се отключи. Експериментирах и натиснах бутончето надолу. Блокиралата си бе пак блокирала, а задна лява не искаше да се отключи. Майче нещо механично ще излезне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ставаше въпрос за бутона "Lock", който е на самата врата(проблемната), а не за този на шофьорската, който командва всички врати. Като е отворена, погледни до ключалката ѝ и ще го видиш.

Редактирано от sim5
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ставаше въпрос за бутона "Lock", който е на самата врата(проблемната), а не за този на шофьорската, който командва всички врати. Като е отворена, погледни до ключалката ѝ и ще го видиш.

 

Хиляди благодарности, наистина лостчето на самата врата бе бутнато в долно положение на Lock режим;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Здравейте отново. Вчера мьчих пустата врата да я отворя и освен да си счупя раката друго не стана. Отвьтре се мьчих като придьрпам максималко кората. Получава се отвор колкото да си набутам раката там, но само толкова. Днес ще пробвам по схемата на sim5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...