Премини към съдържание

Шум в двигателя


Препоръчано мнение

Здравейте ! Най после пристигна новата ми количка ECLIPSE GS DIAMOND USA 1G. Колата е внос от Германия, тъмно зелен металик е. Все още не съм прекарал достатъчно време с нея, но забелязах шум, нещо като тракане, на средни обороти се чува само и се чува от страната на ремъка. Ако някой има идея от какво е нека сподели. Предстои ми да я регистрирам и да и сменям основните консумативи. Иначе машината изглежда много добре, някой път ще кача снимки. Направих си малка разходка с нея и върви доста добре направо страхотно. Най вероятно ще имам още много въпроси и не се съмнявам , че тук ще получа най компетентните отговори . Засега толко. Благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чeстито, Наско :icon_clap: :icon_thumbup:

 

Очакваме включването на ДиДжея ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чeстито, Наско :icon_clap: :icon_thumbup:

 

Очакваме включването на ДиДжея ;)

А сега де........

Шумове бол, може да са всякакви..............трябва да се чуе..........така не може да се определи нищо конкретно........може да не става дума въобще по мотора, а по някой от агрегатите, я помпи, алтернатор, ролки на пистовите ремъци и т.н.

Иначе по мотора може да се чува от много работи ,но първо определи поне дали е виене или тракане..........има голяма разлика :icon_blush:

Какъв ти е мотора,бр. клапани/валове????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Най после пристигна новата ми количка ECLIPSE GS DIAMOND USA 1G. Колата е внос от Германия, тъмно зелен металик е. Все още не съм прекарал достатъчно време с нея, но забелязах шум, нещо като тракане, на средни обороти се чува само и се чува от страната на ремъка. Ако някой има идея от какво е нека сподели. Предстои ми да я регистрирам и да и сменям основните консумативи. Иначе машината изглежда много добре, някой път ще кача снимки. Направих си малка разходка с нея и върви доста добре направо страхотно. Най вероятно ще имам още много въпроси и не се съмнявам , че тук ще получа най компетентните отговори . Засега толко. Благодаря !

Добре дошъл колега в малкото семейство на собствениците на Еклипси. Пожелавам ти само безаварийни километри с новата придобивка. Бих те посъветвал да не отлагаш смяната на консумативите, за да можеш и да диагностицираш проблема с тракането навреме. Мен ме предупредиха да се пазя от проблеми с водната помпа, защото при колите с 4G63, какъвто предполагам е и твоя мотор (2.0 16V 150 к.с.), давала дефекти, които в последствие водят до прегряване, криви глави и т.н. Да се надяваме тракането да не е от нея. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

изгллежда че тук ще се говори за eclipse-и така че и аз ще следя какво се случва

 

 

 

а междудругото DJ изглежда имаш доста познания по въпроса с Eclipse

 

 

и ако може и на мен да окажеш малко помощ

 

 

карам 2.0-ка 16v 150 кончета 93г

 

 

и проблема ми е че на ниските обороти като имам предвид празния ход и на скорост до 1400 об мин има някакво тресене

 

попринцип скоро ще си нагласям аванса и ?-са ми е може ли от него да тресе и какви може да са др причини

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите! да мотора е 4G63 2.0 16V 110kw. Днес го покарах малко повече и интересното беше , че шумът не се появи, но мисля че беше от ролките някъде ми се стори. Няма да правя компромиси,ще сменям всички консумативи. Притеснява ме само въпроса от къде да взема качествени такива. Чувал съм,че повечето сервизи в нашия град работят с Ауто +, дали мога да разчитам на техните продукти или да си ги набавя сам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите! да мотора е 4G63 2.0 16V 110kw. Днес го покарах малко повече и интересното беше , че шумът не се появи, но мисля че беше от ролките някъде ми се стори. Няма да правя компромиси,ще сменям всички консумативи. Притеснява ме само въпроса от къде да взема качествени такива. Чувал съм,че повечето сервизи в нашия град работят с Ауто +, дали мога да разчитам на техните продукти или да си ги набавя сам?

Ако това за Ауто+ е истина, тогава трудно ще ти осигурят консумативите,те просто нямат за японски коли. Ако искаш японски такива, бих ти препоръчал НипПартс, иначе може да минеш и с качествени европейски ролки, Febi примерно, но не се сещам кой ги внасяше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........и проблема ми е че на ниските обороти като имам предвид празния ход и на скорост до 1400 об мин има някакво тресене

 

попринцип скоро ще си нагласям аванса и ?-са ми е може ли от него да тресе и какви може да са др причини

Не го пипай.............причините може да са доста, но не е от аванса............трябва да се види .............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ми кажи тогава какво да направя щотот вече ме дразни това тресене, а защо да не е от аванса чува се как придрънква от време на време

 

какво да е друго? смених свещите или иможе би трябва и кабелите може ли да е от тях?

А примерно може ли да е като ми сменяха ангренажа нещо да е станало, ама тя си тресеше и преди това???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ми кажи тогава какво да направя щотот вече ме дразни това тресене, а защо да не е от аванса чува се как придрънква от време на време

 

какво да е друго? смених свещите или иможе би трябва и кабелите може ли да е от тях?

А примерно може ли да е като ми сменяха ангренажа нещо да е станало, ама тя си тресеше и преди това???

Не знам............трябва да се види, така не мога да определя, има 1000 причини за това, не сменяй все още нищо, щото обикновенно е безмислено........... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

честито еклипсче :icon_thumbup: най-хубавите колички!! :icon_clap: а за проблемчето, на мойто мици :icon_dance: такаа правеше и придърпваше доста особенно на -1 и свалих кабелите всичките бяха изгърмели!! смених ги и си се оправи, но не знам :icon_hmm: дали и на теб е от това по добре провери си кабелите! ако има искри от вън сменяй!!

 

Модераторски контрол!!!

"Я" ; "Й" ; "Ъ" - обърнете внимание на тези букви!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ми ще пробвам с кабелите и ще видим

 

 

 

между другото, fuzzi, нищо не каза за това дали с теб си говорихме в борово

 

и моя еклипс е червен с черен покрив

 

 

а и може някой път да разходим близначетата

като в тази разходка ако се организираме ще е добре и др да се появят ще се получи яко една колона от :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...