Премини към съдържание

Температурен датчик


Препоръчано мнение

Колко датчика на температурата има 1.8 115кс 4g93?

Искам да ги проверя,защото прекъсването на бензин може да е оттам.

Започна даже да се мъчи да гасне след като я запаля,само на студен мотор.

По принцип си прекъсваше на бензин като е студена,но нещата се влошават.

Колата има обикновенна газова,която работи като часовник.Проблема е само на бензин.

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновата ми помпа е сменяна от предишния собственик.Сложена е идентична само че от друга марка автомобил.Подчертавам че помпата е едно към едно с на Каризма.Не изключвам че може там да се е появил проблем.

И все пак Каризмата е един или два температурни датчика е?

Всисъл-един за отчитане на стрелка и друг за температура на охлахдащата течност?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си играй - запушени са бензиновите инжектори. Карай си на газ и не се занимавай с глупости :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си играй - запушени са бензиновите инжектори. Карай си на газ и не се занимавай с глупости :)

Ако е така къде ги почистват?Чувал съм че с ултразвук ги почистват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чистят ама пак се запушват. Че и с чистенето с ултразвук може и по зле да станат. При нас има един мастор ги чисти с течност на място - разкача бензина от рейката, закача една бутилка с препарат под налягане на нейно място и пали. Докато изгори течнота от бутилката (5-10 мин.) и са почистени. Това го видях и при колегата Милен в Пловдив. По добре е от ултразвук според мен. Ама след година пак си в изходно положение ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 2 седмици ...

Аз преди време си свалях дюзите, внимателно изгребах и изплакнах с бензин каквото имаше от горната им страна, над цедките. После им пуснах променлив ток с едно трансформаторче (през някаква 21W крушка), за да бръмчат, а през това време капах от добавка за почистване, така че да тече през дюзите - почистиха се идеално. При мен се бяха запушили, защото резервоарът ми е железен и беше ръждясал - още при свалянето на рейката изтече яко тиня от ситна ръжда. (наложи ми се да сменя и резервоара)

 

p.s. Като сваляш рейката действай внимателно и не дърпай силно. Омокри около дюзите с бензин, така че по-лесно да се измъкнат силиконовите пръстенчета, които ги уплътняват. На сухо има опасност да са залепнали и да се закъсат.

 

По желание може преди да разглобяваш бензинопровода да запалиш двигателя и да изключиш тока към бензиновата помпа, така че да угасне двигателят от липса на бензин. Иначе бензинът остава под налягане в рейката и като тръгнеш да развиваш опръсква всичко наоколо. (това никой не го прави, ама ако ти е на лесно нищо не ти пречи да изключиш помпата)

Редактирано от dreadx
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колеги,проблема с паленето е решен засега...Нивото на бензина е правило проблема.Налях й 25литра 100 октана,и на следващата сутрин запали без да тресе...Преди това бензина го поддържах почти на минимум.Каква е връзката?

Преди да сипя повече гориво прехвърлих от донора първо дебитомера,после бензиновата рейка-без промяна с разликата че прекъсването на ход,при студен мотор намаля...Интересното е че моите инжектори бяха опушени,а тези от донора светеха...Донора не беше пален от 10 дена,а с моята рейка запали от раз...Което изключва варианта запушени инжектори...

Интересно ми е и искам да разбера каква е връзката с ниското ниво на бензина и студеното време,че да не пали???

Утре сутринта ще я пробвам пак,не съм я карал два дена,ако запали значи в нивото на бензина е бил проблема...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...