Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Температурен датчик


Препоръчано мнение

Колко датчика на температурата има 1.8 115кс 4g93?

Искам да ги проверя,защото прекъсването на бензин може да е оттам.

Започна даже да се мъчи да гасне след като я запаля,само на студен мотор.

По принцип си прекъсваше на бензин като е студена,но нещата се влошават.

Колата има обикновенна газова,която работи като часовник.Проблема е само на бензин.

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновата ми помпа е сменяна от предишния собственик.Сложена е идентична само че от друга марка автомобил.Подчертавам че помпата е едно към едно с на Каризма.Не изключвам че може там да се е появил проблем.

И все пак Каризмата е един или два температурни датчика е?

Всисъл-един за отчитане на стрелка и друг за температура на охлахдащата течност?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си играй - запушени са бензиновите инжектори. Карай си на газ и не се занимавай с глупости :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си играй - запушени са бензиновите инжектори. Карай си на газ и не се занимавай с глупости :)

Ако е така къде ги почистват?Чувал съм че с ултразвук ги почистват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чистят ама пак се запушват. Че и с чистенето с ултразвук може и по зле да станат. При нас има един мастор ги чисти с течност на място - разкача бензина от рейката, закача една бутилка с препарат под налягане на нейно място и пали. Докато изгори течнота от бутилката (5-10 мин.) и са почистени. Това го видях и при колегата Милен в Пловдив. По добре е от ултразвук според мен. Ама след година пак си в изходно положение ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 2 седмици ...

Аз преди време си свалях дюзите, внимателно изгребах и изплакнах с бензин каквото имаше от горната им страна, над цедките. После им пуснах променлив ток с едно трансформаторче (през някаква 21W крушка), за да бръмчат, а през това време капах от добавка за почистване, така че да тече през дюзите - почистиха се идеално. При мен се бяха запушили, защото резервоарът ми е железен и беше ръждясал - още при свалянето на рейката изтече яко тиня от ситна ръжда. (наложи ми се да сменя и резервоара)

 

p.s. Като сваляш рейката действай внимателно и не дърпай силно. Омокри около дюзите с бензин, така че по-лесно да се измъкнат силиконовите пръстенчета, които ги уплътняват. На сухо има опасност да са залепнали и да се закъсат.

 

По желание може преди да разглобяваш бензинопровода да запалиш двигателя и да изключиш тока към бензиновата помпа, така че да угасне двигателят от липса на бензин. Иначе бензинът остава под налягане в рейката и като тръгнеш да развиваш опръсква всичко наоколо. (това никой не го прави, ама ако ти е на лесно нищо не ти пречи да изключиш помпата)

Редактирано от dreadx
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колеги,проблема с паленето е решен засега...Нивото на бензина е правило проблема.Налях й 25литра 100 октана,и на следващата сутрин запали без да тресе...Преди това бензина го поддържах почти на минимум.Каква е връзката?

Преди да сипя повече гориво прехвърлих от донора първо дебитомера,после бензиновата рейка-без промяна с разликата че прекъсването на ход,при студен мотор намаля...Интересното е че моите инжектори бяха опушени,а тези от донора светеха...Донора не беше пален от 10 дена,а с моята рейка запали от раз...Което изключва варианта запушени инжектори...

Интересно ми е и искам да разбера каква е връзката с ниското ниво на бензина и студеното време,че да не пали???

Утре сутринта ще я пробвам пак,не съм я карал два дена,ако запали значи в нивото на бензина е бил проблема...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...