Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Препоръчайте ми майстор от Варна, който да се занимава с такива коли (Mitsubishi Pajero 3.2 DiD 2002г ). Взех я на скоро и тамън й смених всички консумативи и други дреболии и забелязох, че балбучи в разширителното казанче и майстора ми каза, че е спукана глава, но не се захваща да я прави, защото било по-сложно...

Къде да я занеса за правене? Със заваряване ще стане ли или нова глава (1000лв) :)? Как вървят цените за ремонт на глава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали съм прецакана , но миналата год сменихме глава и ще ти напиша какво ни взеха накрая:

комплект верига 308

глава втора употреба 700

еконт 25

обезмаслител 10

силикон 20

семеринг/ЗА ТОВА БЯХМЕ ОТИШЛИ/ 18

стругар 10

антифриз 30

гарнитура главя 110

труд 500

и сега на 150 км доливам към 2 л. антифриз и сряда сме пак в сервиз при Тихомир

от сайта си записах 5 6 телефона - само Пламен намерих , но неговите цени ми се видяха доста солени и че трябва веднага да сменям съединител, верига ...абе към 5000 лв някъде,Потърсих Слави , но не съм се ориентирала правилно и попаднах на Тихомир , неговият джип е 2002 год /автоматик/тел:0898 69 79 59, а на Слави който така и не намерих 0895 6164 79 и двамата м/у военна болница и Вела Благоева

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като чета поста на Света и (5000лв), по-добре звънни във Велинград в моргата и търси направо двигател. Предполагам, че ще ти излезе в пъти по-еФтино от самия ремонт. За да не правя реклама ако искаш тел пиши на ЛС.

поздрави и бързо оправяне на колата!!!!1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двигател втора употреба не ти трябва, в момента си имаш такъв. Защо ти е да вземаш нещо на което нито му знаеш километрите, нито му знаеш състоянието. Същото като с главата втора употреба. Хвърляне на пари на вятъра.

 

Взе ми си нова, оригинална или не, и си намери чиав майстор. Щото ако тоя тихомир, ако ти е правил джипа първия път, не е читав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И това е вярно, НО.... човека си е написал: дал едни пари и реално нищо насреща, ще даде още малко или много и пак в начално положение може би? Двигател 2-ръка си е като торбата с разните работи в нея. Може все пак да отиде да види и да прецени на място. Може да изкара късмет с кола тоталка, блъсната отзад или преобръщана на по-малко километри.

поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са 2:

1) Нова глава (около и над 1000лв, но ще ми направят отстъпка)

2) Заваряване, ако е възможно, още не е разглобен двигателя и не е сигурно дали ще стане въобще да се заварява.

Но и в двата случай се нуждая от много добър майстор, защото няколко познати питах (+ други техни майстори) и като чуят този двигател вдигат ръце!

Сетих се и за 3-ти вариант - за колко мога да я продада, взех я за 8000лв, тамън и смених абсолютно всички консумативи (всякакви масла, филтри, предни дискове, накладки, курмилни накрайници и прочие, над 1000лв :), т.е. струва ли си да се мъча с ремонт за 2-3-4000лв или да я продам, дали ще има интерес към подобна находка според вас?

 

Не знам колко време е каран с пукната глава, но колко може да искара при нормално каране и до какви проблеми може да доведе. Сега само ми хаби антифриз по малко и доливам и си има стабилно налягане по маркучите, но какво друго би станало и след колко км.? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са 2:

1) Нова глава (около и над 1000лв, но ще ми направят отстъпка)

2) Заваряване, ако е възможно, още не е разглобен двигателя и не е сигурно дали ще стане въобще да се заварява.

Но и в двата случай се нуждая от много добър майстор, защото няколко познати питах (+ други техни майстори) и като чуят този двигател вдигат ръце!

Сетих се и за 3-ти вариант - за колко мога да я продада, взех я за 8000лв, тамън и смених абсолютно всички консумативи (всякакви масла, филтри, предни дискове, накладки, курмилни накрайници и прочие, над 1000лв :), т.е. струва ли си да се мъча с ремонт за 2-3-4000лв или да я продам, дали ще има интерес към подобна находка според вас?

 

Не знам колко време е каран с пукната глава, но колко може да искара при нормално каране и до какви проблеми може да доведе. Сега само ми хаби антифриз по малко и доливам и си има стабилно налягане по маркучите, но какво друго би станало и след колко км.? :D

От кого я купи? Оправи си главата и си карай. Ще стане ясно като се свали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо проверете EGR охладителя, много често го пукат и симптомите са същите като на спукана глава.

....точно това и аз мисля да проверя първо....

от сайта си записах 5 6 телефона - само Пламен намерих , но неговите цени ми се видяха доста солени и че трябва веднага да сменям съединител, верига ...абе към 5000 лв някъде,Потърсих Слави , но не съм се ориентирала правилно и попаднах на Тихомир , неговият джип е 2002 год /автоматик/тел:0898 69 79 59, а на Слави който така и не намерих 0895 6164 79 и двамата м/у военна болница и Вела Благоева

.....кой Пламен....с мен никой не е говорил за такъв ремонт....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как ги слагат тия диагнози "спукана глава"и не се захващат да ги правят ? Що за "майстор"? Скоро взех един мерцедес Е клас с диагноза "за ремонт на авт.ск.кутия"-2400лв. Ами ремонта излезе 23лв. Просто някой "майстор" беше сложил за втори път неподходяща част. Намерете си наистина човек,който разбира да ви оправи джипа и да си го карате със здраве.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

EGR беше спукан на фланеца на едната тръбичка. Направо го прескочиха и нямаше подобрение. Ясно ми е, че трябва да се отвори, за да се каже най-точно къде и какво. Предложете майстор, който е правил точно такива двигатели сполучливо, всеки може да го отвори и после сглоби, но какъв ще е ефектът не е сигурно.

 

Купих я от доктор Шиваров, но я продаде уж някакъв негов познат, който ясно си личеше, че му е майстора и явно е взел добри пари от сделката. (да се радва, че нямам време да се занивам с него, иначе...)

 

За колко е уместно да я продам с този проблем, ако реша да не се занимавам повече?

Редактирано от bakala
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

За колко е уместно да я продам с този проблем, ако реша да не се занимавам повече?

 

 

Зависи.

Ако сипеш някаква добавка за запушване на течове и я паркираш в некоя автокъща, можеш да и искаш подобна цена на покупната. Това разбирасе означава, че ше преебеш некой жестоко, както може би и теб са прецакали. И защо не му потърсиш сметка на въпросния доктор за това дето ти е продал?

 

Другия вариант е да я дадеш за без пари на някой джамбазин, той да сипе добавката и да търси 7-8 бона на перфектния афтомобил каран от доктор :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...