Премини към съдържание

Съвет относно скоростна кутия


Препоръчано мнение

Здравейте,

Отскоро съм горд собственик на Outlander 2.0 4WD 136коня. Колата е страхотна, НО при скорост над 120 км/ч оборотите са 4000+... Това нормално ли е за модела? Ако отговорът е - ДА, Има ли как да се монтира 6-степенна скоростна кутия?

Не бих го определил като проблем, но шума от "ревящия за 6-та" двигател ми е доста натоварващ (и леко дразнещ), а карам предимно извънградско.

Благодаря предварително

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Навремето имах рено гранд сценик 2,0 136коня, автомат - същата работа. При 120 км/ч+ около 3500+об/мин. Сега с 3.2DI-D не се и замислям за 4000 об/мин.

Проблемът не е в твоя телевизор/автомобил - така се създадени

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента карам чист дизел с 131 коня разработван като технология през 80-те. При скорост 120км/ч оборотите са точно 2850.

 

Някак си не се втъзва модерен автомобил да развърта 4000 оборота при скорост от 120 километра.

 

Моята теория(звучи доста странно и налудничаво): Колегата си е купил Аутлендара преди месец, два максимум половин година. Бил е внесен от търгаш с счупена скоростна кутуя. Понеж не е намерена правилната кутия или е била много скъпа са сложили кутия от дизелов такъв. Това е и причината да се движи със скорост от 120 при 4000 оборота.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се заглеждал в оборотомера, ама ми се струва напълно нормално бензинов двигател. Дизелите са друга бира.

Редактирано от Cayenne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, въпреки че не получих категоричен отговор на нито един от двата въпроса.

Та затова ще питам пак.

 

1. Някой има ли информация дали може да се монтира 6-степенна скотостна кутия?

2. Някой има ли опит с пренареждането на 5-степенната скоростна кутия,така че при висока скорост да се намалят оборотите/натоварването на двигателя?

 

Едва ли аз съм единствения в този форум, на който 4000+ оборота при 120+ км/ч са му дразнещи, пък и разхода отскача на 11+ на магистралата със 140

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, въпреки че не получих категоричен отговор на нито един от двата въпроса.

Та затова ще питам пак.

 

1. Някой има ли информация дали може да се монтира 6-степенна скотостна кутия?

2. Някой има ли опит с пренареждането на 5-степенната скоростна кутия,така че при висока скорост да се намалят оборотите/натоварването на двигателя?

 

Едва ли аз съм единствения в този форум, на който 4000+ оборота при 120+ км/ч са му дразнещи, пък и разхода отскача на 11+ на магистралата със 140

 

Както написах по друга тема на колега, свикваш или сменяш колата. Скоростите са къси, имаш постоянно зацепено 4х4. По спомен при 120км си на 3600 или 3800 оборота и разходът скача осезаемо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че модела 2.0 турбо има по дълги скорости, но вечерта ще погледна в книжката на колата. Там мисля че имаше предавателните числа на скоростите.

И някой да коригира заглавието на темата, защото мисля че последната дума е написана грешно.

Редактирано от plamen7905
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При това положение може да се вземе пета скорост от турбо модела и при 120км се печели около 500об.

Това е калкулатор на скорост спрямо предавателни числа на скоростите.

За 2.0 136к. 5предавка 0.820 За 2.0 136к. 5предавка 0.720 от турбо модела

При 100км - 3050об. При 100км - 2.678об

При 120км - 3661об При 120км - 3.214об

При 140км - 4271об При 140км - 3.750об

При 160км - 4881об При 160км - 4.286об

При 200км - 6101об При 200км - 5.357об

При 220км - 6712об При 220км - 5.893об

http://www.unixnerd.demon.co.uk/revs.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колеги! Бяхте доста изчерпателни.

Ще ми се наложи да се движа по-бавничко ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали твърдеше, че на 120км. оборотемера ти показва 4000! По изчисленията на колегите излиза, че не е 4к а е 3600. Кое е реалноста при теб? 4000 ли 3600?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали твърдеше, че на 120км. оборотемера ти показва 4000! По изчисленията на колегите излиза, че не е 4к а е 3600. Кое е реалноста при теб? 4000 ли 3600?

Не твърдя, а споделям (с което търся мнение).

Не съм ги мерил прецизно, точно колко са, но стрелката е около 3700 об/мин.(+/- 100) на 120км/ч. В поста ми не съм задал точна скорост и конкретни обороти.

Нека не се хващаме за думичката и не влизаме в дребнави спорове, дали са 3700 или 3661 об/мин. според изчисленията с предавателните числа.

Днес бях при DJ Tymbi (много свестен човек,който очевидно разбира) и си поговорихме надълго и нашироко по темата. Та той успя да ме убеди, че няма нищо нередно по колата ми, а 2.0 толкова си му е силицата.

А на вас, колегите от форума, искам отново да изкажа благодарност, за информацията, която споделихте(и ме успокоихте), че не съм се прее*ал като съм избрал да карам Мицубиши.

 

Благодаря още веднъж! Лек и усмихнат ден на всички!

Карайте разумно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...