Премини към съдържание

Проблем със задна и първа


Препоръчано мнение

Привет на всички!

От известно време карам спейс стар 2000г 1.3 бензин, обаче преди месец забелязах че понякога вместо първа включва задна без да е нужно да повдигам механизъма, след като махнах кожения маншон най-долу на лоста забелязах че пластмасата е пукната и се върти. Въпросът ми е от къде мога да намеря тази част защото тук в София никъде не я откривам намерих само скоростен лост от каризма но не знам дали ще ми свърши работа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва определено да си пробваш късмета с автоморгите. Като цяло много от продавачите могат да ти кажат "Ми то върви със скоростите или нещо от сорта..." .

Не съм сигурен че се продава нова някъде, а и да се продава определено няма да евтино. Както си тръгнал прегледай и сходния модел "Каризма".

Той е горе-долу със същата лостова система (дизеловите модели).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но прегледах повечето автоморги в София и никъде нямаше надявам се да успея да намеря от някъде

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Втулката, която ограничава движението на лоста ли е пукната при теб? Ако е тя мисля че не можеше да се смени, и трябваше целият лост.

От Каризма би трябвало да стане, ако е със същите скорости.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е самия ограничител той си е добре, а една бяла пластмаса в най долния край на лоста е пукната и ограничителя като слезе надолу се върти и след това задна влиза без да се повдига механизма ако някой има идея от къде може да се закупи дори и нова или цял скоростен лост и как вървят цените нека каже

Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази бяла пластмасова втулка най-добре да ти я направи стругар, преди аз имах същия проблем 9 докато не я направихме на струг не можах да оправя скоростите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колега niki91,успя ли да намериш часта от снимката,че и при мен се оказа същия проблем и търся решение

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега niki91,успя ли да намериш часта от снимката,че и при мен се оказа същия проблем и търся решение

Колега съсипах се да я търся тази част и никъде я няма. пробвах се да я залепя но пак се пукна на същото място и сега е карам така и внимавам. Най добрия съвет който мога да ти дам е да идеш на някой добър стругар и да ти я направи, но ако намериш някакво друго решение ще се радвам да споделиш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е истината. Мисля че никой стругар няма да се затрудни - те къде по-сериозни части правят.

Съберете се, на които ви трябват такива втулки и един доброволец да свали неговата, да отиде на стругар и да поръча за всички. Няма смисъл да търсите по морги. Ако от Мицубиши не са уцелили материала, то всички 20-годишни втулки от моргите ще са в едно и също състояние - пред дочупване.

Пък и не е някаква отговорна и прецизна част. Производителят е гледал да струва макс. по 20 стотинки и да изкара някакво прилично време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много е добра идеята да се съберат повече хора и един да иде на стругар, при мен проблема е че съм в чужбина и ми е трудно тук да намеря някой добър стругар защото в моята зона няма, ако някой от България се реши и иде на стругар да пусне една и за мен аз ще му дам адрес в България къде да е прати и ще си платя всичко нужно само да пише на лично за адрес

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това коя част точно е? - има ли я на този чертеж (ако изобщо съм уцелил модела на колата)

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mitsubishi&grp_id=22&area=M60&cat=C606H504D&mdl=DG1A&clf=LNDEL6&cfg_id=1&blk_id=200

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...