Премини към съдържание

Много странен шум Мицубиши Лансър 9


elias

Препоръчано мнение

Привет

Искам да споделя с Вас един проблем, който от една година не може да бъде решен, въпреки че посетих поне 3-4 различни сервиза.

Става въпрос за шум, който се чува отпред, при движение и леко "обиране" на спирачката. Шумът е цикличен и е нещо като "тъка-тъка-тъка" като честотата му намалява със скоростта. При по-силно натискане на спирачката, шумът спира. Освен това подобен шум като "Тъка-тъка и нещо подобно на хъркане" се чува и при много бавно движение без спирачка, например при маневриране за паркиране, без значение дали воланът е навит или прав. Шумът не се чува при ниски температури примерно под 0 градуса и дъжд, което ме навежда на мисълта, че може и да е някакъв тампон. От друга страна, при ниска температура и при шофиране повече от 10-15 километра и след като колата е загряла, започва да се чува. При натискане на спирачката не се усещат вибрации по педала и волана. Спирачните дискове и накладките са чисто нови, при старите се чуваше по същия начин. На два пъти "пусках вятър" на старите дискове, понеже бързо се изкривяваха, като и при криви и при прави дискове се чуваше този шум. Сменил съм и тампоните на стабилизиращата щанга отпред и отзад, задни биалетки, преден десен шарнир и лагер /понеже си бяха за смяна/. Пробвах и с различни гуми - няма промяна. Минавал съм баланс и реглаж на преден и заден мост поне 2 пъти за една година - шумът си продължава без промяна. В сервизите, в които ходих винаги ми казваха, че ходовата част е много стегната и всичко е изрядно. Никой не може да диагностицира проблема.

И така, приемам всякакви предложения, мнения, споделен опит и евентуално насоки към компетентен майстор във Варна, който би могъл да се справи.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колега имах подобен шум в лявото предно колело, но при рязък завой на дясно и при спиране. Така купих колата. И аз смених всичко възможно и това си седеше до момента в който не купих други джанти. Нямам идея защо и как, но с джантите който са 16-ки 7.5J ЕТ35 изчезва,а с оригиналните 16-ки ЕТ45 6.5J ако не се лъжа си е там шума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет

Искам да споделя с Вас един проблем, който от една година не може да бъде решен, въпреки че посетих поне 3-4 различни сервиза.

Става въпрос за шум, който се чува отпред, при движение и леко "обиране" на спирачката. Шумът е цикличен и е нещо като "тъка-тъка-тъка" като честотата му намалява със скоростта. При по-силно натискане на спирачката, шумът спира. Освен това подобен шум като "Тъка-тъка и нещо подобно на хъркане" се чува и при много бавно движение без спирачка, например при маневриране за паркиране, без значение дали воланът е навит или прав. Шумът не се чува при ниски температури примерно под 0 градуса и дъжд, което ме навежда на мисълта, че може и да е някакъв тампон. От друга страна, при ниска температура и при шофиране повече от 10-15 километра и след като колата е загряла, започва да се чува. При натискане на спирачката не се усещат вибрации по педала и волана. Спирачните дискове и накладките са чисто нови, при старите се чуваше по същия начин. На два пъти "пусках вятър" на старите дискове, понеже бързо се изкривяваха, като и при криви и при прави дискове се чуваше този шум. Сменил съм и тампоните на стабилизиращата щанга отпред и отзад, задни биалетки, преден десен шарнир и лагер /понеже си бяха за смяна/. Пробвах и с различни гуми - няма промяна. Минавал съм баланс и реглаж на преден и заден мост поне 2 пъти за една година - шумът си продължава без промяна. В сервизите, в които ходих винаги ми казваха, че ходовата част е много стегната и всичко е изрядно. Никой не може да диагностицира проблема.

И така, приемам всякакви предложения, мнения, споделен опит и евентуално насоки към компетентен майстор във Варна, който би могъл да се справи.

Поздрави.

....далече сте ми , но имам и клиенти от Варна често точно поради тази причина....

Поне да бяха локализирали от коя гума идва проблема.....не изкл.възможността и крива главина да е проблема....или кагера, или гривната на АБС-а, която е на карето......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Джантите не съм ги сменял, карам с оригинални 15-ки. За гайките на полуоската не мога да кажа на 100 % но в един от сервизите обърнаха специално внимание на полуоската и казаха, че е добре. По последни данни шумът идва от дясното предно колело. Там колата е имала удар, но не знам каква точно катастрофа е претърпяла. Дясното колело седи много малко по-назад от лявото, но не износва неравномерно гумата. Десният лагер и датчик за АБС са сменени, но шумът си остава. Направихме един тест - вдигнахме дясното колело на крик и включихме на 2-ра, така че да се завърти. При леко обиране на спирачката понякога се чуваше.

В единия сервиз предположиха тампони на макферсона, а в другия сервиз предположиха изкривен макферсон в следствие на удара, но никой не даде гаранция и казаха че евентуален ремонт ще бъде на принципа "проба грешка". Съответно за сега нищо не съм сменял.

Загадката продължава.

 

П.С. Ако посещавам София със сигурност ще се свържа с DJ Tymbi, ако има възможност да ме приеме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да запишеш този шум с телефона си и да го споделиш тук, така ще може колеги с такъв Лансер да се опитат да проверят дали техните Лансери издават този странен шум , може да е нещо което си е характерно за модела и да няма нищо общо с удара от преди. Щом се получава при определена скорост може да е нещо свързано с оборотите , двигател, скоростна кутия, серво, вакум също или помпа за хидравликата, нищо не е изключено, всичко което се върти може в един момент и да бучи. 👍😉

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...