Премини към съдържание

Колко зарежда алтернатора на 2.0 тди


Ivan89@

Препоръчано мнение

Колеги мисля да си купувам акумулатор varta blue dynamic 95ah/800A(EN),но не съм сигурен дали алтернатора ще го зарежда.Та да питам дали някой знае какъв е капацитета на алтернатора.Колата е GALANT 2.0 TDI 98Г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купи си такъв, какъвто е определил японеца. Опита ми сочи, че всяка странична намеса води до проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мисля да си купувам акумулатор varta blue dynamic 95ah/800A(EN),но не съм сигурен дали алтернатора ще го зарежда.Та да питам дали някой знае какъв е капацитета на алтернатора.Колата е GALANT 2.0 TDI 98Г.

 

Ще го зарежда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

За да се събере в кутията (фабричната ако не е преправяна) трябва дължината да бъде максимум 278мм.

Оптимално се събира акумулатор например на VARTA Silver Dynamic 74Ah 750A.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мисля да си купувам акумулатор varta blue dynamic 95ah/800A(EN),но не съм сигурен дали алтернатора ще го зарежда.Та да питам дали някой знае какъв е капацитета на алтернатора.Колата е GALANT 2.0 TDI 98Г.

 

Аз съм с такъв галант и капацитета на акумулатора ми е същия, така че вземай смело няма грижи със зареждането.

А относно това какъв е определил производителя се сещам че аз като го избирах имаше малко разминавания защото когато е била проектирана колата акумулаторите за даден капацитет са давали определен стартерен ток а сега при по-малък капацитет акумулаторите дават по-голям стартерен ток и вече идва дилемата според стартерният ток ли да си вземеш акуумулатор или според капацитета...

Въпрос на лична преценка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с въпросния VARTA Silver Dynamic 74Ah 750A, който излиза малко извън стандартната кутия с 3,4 см на ширина и си свиркам само дето съм бензинов. Слагай смело по-големия. Колата ще пали без да се замисля. Алтернатора няма да клекне 100%.

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

намерх това в едно ръководство за галант и мисля че наистина ще го зарежда.Остава въпроса за размера на леглото за акумулатора.Ако колегата е прав че е към 28см то е крайно недостатъчно защото дължината на този е 35см.

post-21280-087506800 1474400146_thumb.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

намерх това в едно ръководство за галант и мисля че наистина ще го зарежда.Остава въпроса за размера на леглото за акумулатора.Ако колегата е прав че е към 28см то е крайно недостатъчно защото дължината на този е 35см.

 

Ако колата ти има проблем с паленето и над 100Аh акумулатор да сложиш, няма да помогне .

Ако всичко си е в ред, 70- 80 Ah са си напълно достатъчни .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...