Премини към съдържание

Относно преден капак на Space Star 1.3i


Препоръчано мнение

Здравейте, преди 2 дена случка стана с предния капак за Mitsubishi Space Star 1.3i, 82к.с., 2000г. Двама тенекиджий казаха че не подлежи на ремонт и препоръчаха най-добре втора употреба по възможност същият цвят. Оказа се че няма кой знае колко по местните морги и на повечето места ми отговориха че са продадени или бая скъпички. Ококорих се като чух и сума и от 250 лв?! Поех риск и купих от дизелов Space Star 1.9 преден капак цък за приемливите 100 лв. Помолих да ми го монтират на място за да видя дали ше пасне. Стана. На външен вид е по-добре даже и от моя стария.

 

Причината да отворя тема тук е че новия капак дойде с шумоизолираща вата отдолу. Искам да попитам колегите като мен с бензинов 1.3 или 1,6 и 1,8 вие имате ли? Концепцията за шумоизолирането е добра, но тази вата няма ли да попречи на охлаждането на ДВГ и да задържа под капака топлината?

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди 2 дена случка стана с предния капак за Mitsubishi Space Star 1.3i, 82к.с., 2000г. Двама тенекиджий казаха че не подлежи на ремонт и препоръчаха най-добре втора употреба по възможност същият цвят. Оказа се че няма кой знае колко по местните морги и на повечето места ми отговориха че са продадени или бая скъпички. Ококорих се като чух и сума и от 250 лв?! Поех риск и купих от дизелов Space Star 1.9 преден капак цък за приемливите 100 лв. Помолих да ми го монтират на място за да видя дали ше пасне. Стана. На външен вид е по-добре даже и от моя стария.

 

Причината да отворя тема тук е че новия капак дойде с шумоизолираща вата отдолу. Искам да попитам колегите като мен с бензинов 1.3 или 1,6 и 1,8 вие имате ли? Концепцията за шумоизолирането е добра, но тази вата няма ли да попречи на охлаждането на ДВГ и да задържа под капака топлината?

Поздрави

 

Няма проблем, ще се охлажда двигателя.

:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На дизелите им се слага изолация,защото доста по-бавно загряват от бензина.

Иначе на теб едва ли ще ти пречи,дори зимата колата ще ти загрява по-бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи има ли разлика в нивото на шума, отвън и най вече в купето?

 

Днеска се заслушах, но не мога от сега да отсека намалял ли е шума. Все пак тази вата е само в горната част. Ако има подобрение в шумоизолирането, то е минимално на етап първи впечатления. Да не забравяме че и техническото състояние си оказва влияние, както и от какъв вискозиттен клас е двигателното масло. като цяло винаги ми е бил тих двигателя, на светофар чувам само газовите инджектори. Навярно сега те ще са индикацията. Ще наблюдавам и ще пиша ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...