Премини към съдържание

Комресор на климатик


Saho

Препоръчано мнение

Здравейте нов съм в форума, наскоро се сдобих с Мицубиши Галант 2.0 GLS газ/бензин. Та проблема ми е шайбата на комресора де мимава ремъка, самата ролка е крива и издава едни ужасни звуци като че ли карам кофти дизел. Та въпроса ми е има ли как се се оправи или ако не от къде мога да се сдобия с някой читав компресор. Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте нов съм в форума, наскоро се сдобих с Мицубиши Галант 2.0 GLS газ/бензин. Та проблема ми е шайбата на комресора де мимава ремъка, самата ролка е крива и издава едни ужасни звуци като че ли карам кофти дизел. Та въпроса ми е има ли как се се оправи или ако не от къде мога да се сдобия с някой читав компресор. Поздрави :)

Здравей Колега,аз лично не мога да ти помогна,но при интерес от твоя страна мога да те пратя при Човек който ще ти реши проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди време имах същия проблем.

Шайбата трудно може да се изкриви сама, най-често се разбива лагерът, при което почва да играе аксиално и се удря или в компресора или в съединителната плочка и трака ужасно (поне така е при 2.5 мотора, предполагам и при 2.0 е същото). Решението е подмяна на лагера, около 30лв. струва NSK, какъвто е и стоковия. Трябва да се внимава само при избиването на стария лагер, защото тогава е възможно изкривяване на шайбата, ако не се подложи по цялата и повърхност, а само двустранно (което между другото се получи при мен).

 

Успех!

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната шайба на която е ролката фабрично е на нитове нали?

Работата е там че е на болтове като я взех колата, сега махнах магнита и съединителя и пробих нови дупки и слощих хубави гайки, и няма абсолютно никакви проблеми. Естествено това е временно, гледам шайбата върви с магнита и лагера и е на половината на цената на нов компресор.

Редактирано от Saho
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
  • преди 1 месец ...

post-5144-078533600 1503290610_thumb.jpg

Здравейте, търся компресор за EA2A 4G63 / 2.0 бензин, 136 коня, 2003 г. /

Благодаря

Редактирано от rising_sun
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...
  • преди 2 месеца ...

Въпреки, че не харесвам тази фирма, и ако още си търсиш компресор, по парт. номер, доколкото се чете: https://www.megaparts.bg/product/1950025602

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...