Премини към съдържание

Лъжливо ниво на резервоара


toma406

Препоръчано мнение

Здравейте колеги имам проблем,уреда за новото в резервоара отчита повече.

При показание 1/4 няма нищо в резервоара вчера свалих нивомера и в най-ниското ниво на поплавъка на таблото показва около 15 литра.Та така как да разбера кое не работи нивомера или уреда на таблото не,че е голям проблем ама онзи ден закъсах за бензин с 1/4 пълен резервоар,а иначе като вдигнах поплавъка стрелката се качи до F,но после пак пада само до първата черта

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз лично за първи път чувам за проблем с нивомера на горивото в резервоара. Може ли повече детайли за колата модел, двигател, година?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта е 99г. а мотора е 4g63

 

Самият километраж свалян ли е, демонтирани ли са стрелките по някаква причина или да е сменяно таблото с оптитронно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Аз имам същич проблем с Галант 2000 ТД,а таблото е сваляно за поставяне на лед лента.Когато показва,че резервоара е на половина означава че е почти празен :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разкачаш буксата за нивомера (намира се под задната седалка и се сваля едно капаче), закачаш един резистор 112 ома на лявия и средния пин на буксата към колата и като дадеш контакт стрелката трябва да ти показва празно....окъсяваш левия и средния пин....стрелката трябва да иде на "пълно".

Това е проверката на стрелковия уред на таблото.

В мануала отваряш 54та глава...и там пише кое как се проверява ;)

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах подобен проблем след игра с таблото на Колта,но тогава проблемна беше стрелката на градусите.Свалих таблото,извадих всички стрелки и оставих осите им да си заемат мястото(при разкачено табло слизат до долу),след което монтирах всичките стрелки и си оправих проблема. Може да опиташ така,ако нямаш резисторче или да опиташ да закараш стрелката на "full", както колегата bace предложи. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...