Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Странен звук


Препоръчано мнение

Здравейте колеги ! Имам един въпрос към вас, при натискане на спирачките ми свирят дисковете. Това от феродото ли е, или от накладките ! Най-интересното е, че свирят само като мина през вода ?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега!Най-вероятно проблема ти идва от самите накладки,може да са се опекли и дори няма да ти спира колата добре.Провери си и спирачните апарати дали не задържат водачите или самия цилиндър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Имам един въпрос към вас, при натискане на спирачките ми свирят дисковете. Това от феродото ли е, или от накладките ! Най-интересното е, че свирят само като мина през вода ?!

 

Здравей колега, ако колата спира добре изобщо не им бери грижа. Моите са на около 3000км и свирят от самото начало. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, ако колата спира добре изобщо не им бери грижа. Моите са на около 3000км и свирят от самото начало. :)

Какви накладки сложи колега . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, ако колата спира добре изобщо не им бери грижа. Моите са на около 3000км и свирят от самото начало. :)

Колега, спира си перфектно, нямам никакви проблеми!

 

Благодаря ти Plamen1988 ще ги проверя !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Имам един въпрос към вас, при натискане на спирачките ми свирят дисковете. Това от феродото ли е, или от накладките ! Най-интересното е, че свирят само като мина през вода ?!

 

 

Причините може да са няколко:

 

1) Твърдо феродо на накладките с прекалено много метални примеси, преди години карах едно Daewoo и след смяна на накладките с по-мекички шумът изчезна и спирането се подобри;

2) Повечето модели накладки имат метална пластина на едната накладка (вътрешната), която при прекомерно износване напомня именно чрез свирене, че са за смяна;

3) При седяла кола няколко дни във влажно време - дискът корозира леко и докато се отърка просвирват (може твоят случай да е такъв щом казваш, че се явява след минаване през локви);

4) При нови дискове и/или нови накладки докато се отъркат двете повърхности и се улегнат. Някой накладки даже имат допълнително покритие, което първо трябва да се износи за да се стигне баш до феродото;

5) При контакта на спирачния цилиндър с накладката - тогава свиренето е предизвикано от вибрациите на накладката, които дори и нищожни създават много високочестотен звук. При спиране диска увлича накладката напред, а цилиндърчето я притиска на малка кръгла контактна повърхност в перпендикулярна посока и когато цилиндъра не ляга идеално плътно на накладката - тя изпада в резонанс. Някои модели накладки са решени като на гърба им има гумирани пластини - шини - подложки. На английски - antisueal shim. Другото решение е нанасяне на филм от специална смазка (anti squeal paste) издържаща на високата температура на спирачките - има такива пасти-греси на различни производители. Примерно http://en.bardahlfrance.fr/produits/73-root.html - това е спрей, но има и други в тубички. Тук много важно е, че се нанасят на гърба на накладката, не на повърхността, която контактува с диска. Едва ли би се объркал някой, но да кажа, защото ако се обърка е равносилно на самоубийство или поне на пътен инцидент.

 

Аз също да се оплача моите свирят ужасно, като влак съм при спиране. Още са прекалено нови накладките и дисковете за да преценя и чакам още малко да се доотъркат. Ако не спрат мисля да пробвам пастата (около 20лв.), защото накладките са висок клас и се надявам да не е проблемът от тях.

 

Надявам се да съм бил полезен :)

 

 

ПП: Може също и от задържал цилиндър както предполага колегата, но тогава ще ти свири даже и без да нтискаш спирачка или поне ще усещаш все едно си дръпнал леко ръчната докато караш.

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги, ще погледна накладките и всичко !

Редактирано от Константин_96
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви накладки сложи колега . :mitsu-smiley:

 

Мисля, че са Кашияма, но може и да бъркам за името. Свирят само когато са студени и при ниска скорост, така че това не ме притеснява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че са Кашияма, но може и да бъркам за името. Свирят само когато са студени и при ниска скорост, така че това не ме притеснява.

 

Такъв им е модела на тези накладки имам 2 комплекта на 80 и на 90 % и затова ги махнах.Едните са немски,другите са от Сашката от Ямбол,така че ако не те дразнят карай си с тях просто явно са ги развалили нямам друго обяснение.Сега си карам с нарязано АТЕ и няма такива свирения ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А изобщо не ме притеснява, даже вече им свикнах. Иначе АТЕ-тата са добри, ама много скъпи.

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А изобщо не ме притеснява, даже вече им свикнах. Иначе АТЕ-тата са добри, ама много скъпи.

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 

Не знам колко струват въпросните накладки, но АТЕ-то за двубуталните ми апарати беше около 70лв - от случаен интернет магазин.

Вече ако е с еднобуталния апарат ползван след фейслифта - цените стават 100+ лв, аналогичните на горепосоченото АТЕ са ~ 130лв по спомен.

Дисковете ми са по-евтини от накладките (комплекта дискове).

Накладките са меки и цапат джантите стабилно, спират добре, след като сложих оригиналните антискрип пластини (MR389651) спряха и да дрънкат в апарата.

Като липсват антискрип пластините с каквото и да се маже - ами не е решение.

Редактирано от frantic_
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като липсват антискрип пластините с каквото и да се маже - ами не е решение.

 

 

Абсолютно съм съгласен, мазането е при налични пластини и въпреки това свирещи накладки.

Лично при мен нещата са друго яче, апаратите и накладките не са стоковите и на друг принцип се закачат накладките към апарата, затова не коментирах варианта с липсващи пластини. Някой път даже да не липсват, поомекват с времето и не държат хубаво. Само че освен че свирят и притракват накладките в апаратите при каране по неравности. Може да се пробва с ритник в гумата с крак за тест дали тракат накладките в апарата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А изобщо не ме притеснява, даже вече им свикнах. Иначе АТЕ-тата са добри, ама много скъпи.

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Само АТЕ невероятни накладки са за едно буталните апарати тези с малките дискове цената на накладките е 47 лв. за предните.

Редактирано от staki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само АТЕ невероятни накладки са за едно буталните апарати тези с малките дискове цената на накладките е 47 лв. за предните.

 

За моите апарати, излизат около 100лв накладките. Малко скъпо ми идва, при условие, че тези с които съм в момента си спират идеално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...