Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Висок разход Грандис 2.4


Препоръчано мнение

Пускам нова конкретна тема макар,че в другата споделих за наблюденията си.Притежавам грандиса от скоро ,но ми прави впечатление, че градско по борд комп. е около 15+, а бях мернал в други теми за около 13.Така или иначе обслужването не го направих в мицубиши и още не е закачана за диагностика , за да се разбере има ли проблем с някоя ламбда сонда.

Друго питане.... нормално ли е след престой от няколко часа борд компа да се занулява сам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пускам нова конкретна тема макар,че в другата споделих за наблюденията си.Притежавам грандиса от скоро ,но ми прави впечатление, че градско по борд комп. е около 15+, а бях мернал в други теми за около 13.Така или иначе обслужването не го направих в мицубиши и още не е закачана за диагностика , за да се разбере има ли проблем с някоя ламбда сонда.

Друго питане.... нормално ли е след престой от няколко часа борд компа да се занулява сам?

 

Често срещана повреда е ленива и по-късно неработеща ламбда сонда. Това бързо става ясно с дианостика,като освен оригинални, има и на далеч по-добри цени алтернативни. Но този двигател, особено куплиран с умрелия 4 степенен автоматик е изключително лаком и по принцип, та 15 литра в града не са му непознати и при изправно състояние.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

нормално ли е след престой от няколко часа борд компа да се занулява сам?

Компа се занулява след 4 часа в покой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Пускам нова конкретна тема макар,че в другата споделих за наблюденията си.Притежавам грандиса от скоро ,но ми прави впечатление, че градско по борд комп. е около 15+, а бях мернал в други теми за около 13.Така или иначе обслужването не го направих в мицубиши и още не е закачана за диагностика , за да се разбере има ли проблем с някоя ламбда сонда.

Друго питане.... нормално ли е след престой от няколко часа борд компа да се занулява сам?

 

Здравей!

Аз също имам Грандис 2.4 автомат от 3 месеца. Изминати около 7 000 км, вече почти 3 000 км на газ. Разход на бензин при кротко каране ми даваше както е по сервизна книжка 10л. извънградско и 13л. градско, но когато се изтърва всичко скача с по 2л. приблизително. На газ положението е следното - кротко извънградско каране около 12л., градско 15л., ако се разбързам става съответно 15л. и 17л....Бордкомпютърът ми не работи и не показва стойности но това е друга тема, та този разход мен ме устройва...Дано съм ти бил полезен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да , такъв е разходът...вече понавъртях километри и всичко е ок.Другата седмица вече ми предстои монтаж на ГИ...имах малко притеснения за монтажа на тороидалната бутилка, но избрах размер близък по височина до този на резервната гума:

160/550 24л

Твоят ГИ каква марка е?Аз се спрях на Ловато с ОБД.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

...Бордкомпютърът ми не работи и не показва стойностите...

Неприятно, но и без това самият комп не е доизпипан както трябва.При мен пък понякога часовникът се разцентрова и се чудя от какво може да е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Неприятно, но и без това самият комп не е доизпипан както трябва.При мен пък понякога часовникът се разцентрова и се чудя от какво може да е.

 

Изключи СТ , след това би трябвало да не ти се разцентрова.

post-13161-017605000 1454310076_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изключи СТ , след това би трябвало да не ти се разцентрова.

Изключих го и отново се разцентрова.Като направя показанията на разхода на ръчно след изгасване и после пак е на авто(положение 1)

Днес ходих на диагностика (отоплението на едната сонда не работи и проблем с катализатор) и човекът каза, че повечето мицубишита са с проблемни борд. компове, часовника и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На дълго 8\100 градско 12-13 това е при нрмално каране!

За последната година и половина съм имал 4грандиса сега имам два в движение и един за части!

Ако нещо конкретно те интересува питай...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От къде си и грандиса за части бензин ли е?

Редактирано от Добромир
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изключи СТ , след това би трябвало да не ти се разцентрова.

Благодаря ти за отговора....закрепи се и за сега няма проблем :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...