Премини към съдържание

Каране без капачка за масло


Препоръчано мнение

Колеги, колата е Колт 1.3 бензин, след наливане на масло в двигателя, при затягане на капачката забелязах,че започна да превърта при затягане. Завъртях я доколкото можах преди да превърти и така си карах. От дни насам се появи силен мирис,както аз си мислех, на бензин в купето.Днес, като отворих капака, се оказа,че съм карал с дни без капачката на маслото, беше олят двигателят от страната на капачката,та чак и по капака е хвърляло.За щастие масло има на пръчката - на минимума,дори май над минимума. Взех си капачка,която като размер стана на резбата.

 

Имам 2 въпроса:

 

1.) Има ли последствия за мотора карането без капачка на маслото? Може ли да се износи нещо по клапаните,разпределителния вал,бутала и т.н.?

2.) Има ли проблем,че сега карам с неоригинална капачка за маслото. Или да си поръчам точната за модела?

 

Благодаря ви.

Редактирано от Mitsubishi Debonair
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай и да не ти пука. Нищо няма да се случи без капачка на двигателя. Дали е оригинална или е парцал набутан на нейно място няма да окаже влияние особенно на тези стари мотори ;)

Нали си провери и евентуално доля масло?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, колата е Колт 1.3 бензин, след наливане на масло в двигателя, при затягане на капачката забелязах,че започна да превърта при затягане. Завъртях я доколкото можах преди да превърти и така си карах. От дни насам се появи силен мирис,както аз си мислех, на бензин в купето.Днес, като отворих капака, се оказа,че съм карал с дни без капачката на маслото, беше олят двигателят от страната на капачката,та чак и по капака е хвърляло.За щастие масло има на пръчката - на минимума,дори май над минимума. Взех си капачка,която като размер стана на резбата.

 

Имам 2 въпроса:

 

1.) Има ли последствия за мотора карането без капачка на маслото? Може ли да се износи нещо по клапаните,разпределителния вал,бутала и т.н.?

2.) Има ли проблем,че сега карам с неоригинална капачка за маслото. Или да си поръчам точната за модела?

 

Благодаря ви.

 

Не съм техническо лице, но моето мнение да направиш промивка на двигателя с добавка в старото масло и да го смениш. Изхождам от това, че е влизало прах в горната част на главата където е разпределителният вал. То при анализ на масло много често се вижда наличие на прах от задръстен въздушен филтър, камо ли в тази ситуация където нищо не е спирало мизериите и маслото е било в директен контакт с тях.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз на колта на жената, бях доливал масло и съм забравил да стегна капачката и също беше паднала (за щастие беше се закачила на колектора :)). Също беше се омазало положението в коша но изчистих с един обезмасляващ спрей, долях масло после и газ. Нищо му няма на мотора, щом не е останал на сухо :)

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...