Премини към съдържание

Сваляна и почистване на рефлектор


eljoni

Препоръчано мнение

Колеги, някой правил ли е гореописаната процедура, че днес случи нещо много неприятно. Имах неблогоразумието да смена крушките на габарита с китайски диодни и едната се запали. В резултат на което имам доволно опушен рефлектор. За разглобяването ще се заема сам, но самото почистване не е от процедурите, които са в моята компетенция.

Ще се радвам ако някой от вас е правил тази процедура и сподели опит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От хора, занимаващи се с подобни работи знам, че пипнеш ли с нещо рефлектора на работил години наред фар, се разрушава покритието му.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако рефлектора е само опушен, пробвай просто "изплакне" фара. Аз на жената фаровете ги свалих, махнах крушките и напълних със сапунена вода. Направих им една ръчна "центрофуга" :D и след това няколко плакнения с вода...После ги оставих на слънце да изсъхнат...Макар, че опушеното ме съмнява да падне без търкане....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обмислям варианта и за свалянето на стъклото с цел достъп до рефлектора. Продължавам да събирам информация за самото почистване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...