Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте на всички ! Живот и здраве съм решил скоро време да закупя Пинин-че ,и след като изчетох доста за колата във форума реших да се спра на

бензинов двигател, 2/3 врати като колата ще се ползва главно за извън градско и рядко за лек off-road.Искам да попитам запознатите какъв избор да направя относно:

1.нов внос/регистрирана

2.кубатура на мотора 1800/2000kW

3.местни разбирачи ме съветват ,че коли по-стара година давали

по-рядко дефект по иначе "капризният" двигател?

Ще съм благодарен на всеки отзовал се с информация по въпросите !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Дизел няма на тези джипчета, така че трябва да избираш бензин между ГДИ и МПИ.

-ГДИ е идва със супер селект, по сложен за газификация, много малко хора могат да го ремонтират при евентуален проблем.

-МПИ е автоматично 4х4, лесна се слага газ и предполагам има повече хора които го ремонтират.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Дизел няма на тези джипчета, така че трябва да избираш бензин между ГДИ и МПИ.

-ГДИ е идва със супер селект, по сложен за газификация, много малко хора могат да го ремонтират при евентуален проблем.

-МПИ е автоматично 4х4, лесна се слага газ и предполагам има повече хора които го ремонтират.

 

Не съм запознат при тези автомобили дали има дизелов мотор ,а иначе заради super-select-a на 100% ще търся GDI.

Благодаря за инфото колега :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, търся дроселова клапа за Паджеро Пинин 2000 втора употреба, производство 2002 г. Моля да ме ориентирате за цени и откъде мога да се снабдя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, търся дроселова клапа за Паджеро Пинин 2000 втора употреба, производство 2002 г. Моля да ме ориентирате за цени и откъде мога да се снабдя.

Не е лошо преди да купувате,да се свържете с Милен/milen_z/ мисля,че линка е такъв.От Пловдив е и,е много наясно с дросела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся дроселова клапа за Паджеро Пинин 2000 втора употреба, производство 2002 г. Моля да ме ориентирате за цени и откъде мога да се снабдя.

.....дросела може да се ремонтира ако не са го отваряли преди това незнайни майстори.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Предстои ми оглед на пинин в софийска област и доколкото съм разбрал представител на mitsubishi е Балкан стар!?

Мисълта ми е къде бихте препоръчали да се направи качествена диагностика на въпросната кола в софия? Като главно се интересувам двигателя и електрониката на колата.

Благодаря на отзовалите се ! :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Предстои ми оглед на пинин в софийска област и доколкото съм разбрал представител на mitsubishi е Балкан стар!?

Мисълта ми е къде бихте препоръчали да се направи качествена диагностика на въпросната кола в софия? Като главно се интересувам двигателя и електрониката на колата.

Благодаря на отзовалите се ! :icon_bye:

Човекът който е писал над теб поста "DJ Tymbi"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте на всички ! Имам следния въпрос!Дали лампата "GDI Eco" я има при всички пинини с GDI двигатели и трябва ли условията за светването и да са по специфични? Като например каране по първокласен път или може да се постигне икономичен режим и на обикновен селски път ? Или други ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички ! Имам следния въпрос!Дали лампата "GDI Eco" я има при всички пинини с GDI двигатели и трябва ли условията за светването и да са по специфични? Като например каране по първокласен път или може да се постигне икономичен режим и на обикновен селски път ? Или други ?

.....лампата свети само когато мотора е в установен режим на работа, примерно 20-30-40- 60 -100 и т.н. км./ч.....ако решиш да ускоряваш или доускоряваш, има момент в която тя няма да свети, а тя свети, защото мотора е в ГДИ режим на работа......има и коли без такава лампа на таблото ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички ! Имам следния въпрос!Дали лампата "GDI Eco" я има при всички пинини с GDI двигатели и трябва ли условията за светването и да са по специфични? Като например каране по първокласен път или може да се постигне икономичен режим и на обикновен селски път ? Или други ?

.....ако си този, който в понеделник беше при мен, конкретно на тази кола няма да свети лампата. тъй като имаш проблем с ГНП-то ....много е ниско налягането и съответно мотора не влиза в ГДИ режим ( даже не е и на МПИ режим ).....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....ако си този, който в понеделник беше при мен, конкретно на тази кола няма да свети лампата. тъй като имаш проблем с ГНП-то ....много е ниско налягането и съответно мотора не влиза в ГДИ режим ( даже не е и на МПИ режим ).....

 

Да в понеделник се видяхме с теб! Колата която ти докарахме няма да я коментирам... :icon_clap: Благодаря за инфото и за качествената диагностика ! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте отново ! От два дена съм собственик на pinin-че края на 2001 ,4/5 врати , 2.0L ГДИ.Първите ми впечатления са доста добри при условие ,че навъртях 1500-1600 км. в гледане на абсолютни боклуци и накрая ,мисля закупих възможно най-малкото зло! Колата се държи пъргаво и прибирането и до вкъщи(300км) бе безпроблемно и с удоволствие! Имам няколко въпроса относно колата който ме притесняват.Свети (check engine)според стария собственик се е получило когато е сменил гъвкавата връзка на изпускателната система с менте (дължина и диаметър) която майстора е трябвало да "побългари" и това бъркало ламбда сондата? Другото което ми предстои е обслужването на колата и по-точно ме интересуват масло и свещи.От изчетеното до момента доколкото съм разбрал свещите трябва да са задължително за GDI мотор - NGK иридиеви? Досега колата е карана с maslo 10W40 Walco!? По мое НЕкомпетентно мнение мотора звучи и равоти перфектно...тих не чукат повдигачи няма никакви странични шумове от клапани и други.Чета че доста от вас наливат 5W30/5W40 и си задавам въпроса да продължа с досегашното масло но малко по-скъпо или да слагам по-тънко ? Пропуснах да кажа колата е "уж" на около 200000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай само на какъв "майстор" ще попаднеш ... Късмет ти желая с колата. На друго не разчитай, че с моята закъсах вече.

 

Майсторите за колата и по-специално мотора са двама като цитирам "други известни няма" ,иначе за ходова част,купе и т.н. предполагам няма да имат проблем и майсторите дори в малки градове като моя.Като цяло човек трябва възможно най-добре да си напише домашното относно GDI ,понеже мненията на "гаражните" майстори и тези от който са доволни доста хора във форума се различават коренно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно майсторите: съмненията ми, че може и да е само един са много сериозни. Дано се не налага да го разбера така ли е. Та отиди на църква, смени си ремъци, масла, спирачни течности, антифриз и накладки и си карай колицата със здраве и безаварийно. И зимни гуми Полар 3 не взимай. По-добре Униройалки на същата цена, но много по-стабилни. За летни незнам, ще ги мъдря след месец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно майсторите: съмненията ми, че може и да е само един са много сериозни. Дано се не налага да го разбера така ли е. Та отиди на църква, смени си ремъци, масла, спирачни течности, антифриз и накладки и си карай колицата със здраве и безаварийно. И зимни гуми Полар 3 не взимай. По-добре Униройалки на същата цена, но много по-стабилни. За летни незнам, ще ги мъдря след месец.

 

Бях изумен след като обслужих колата и то не напълно разхода ми падна с 2.5 литра :icon_rock: Предишният собственик беше човек на години и не се е вглеждал особено в колата ,като я е карал с масла с каквито аз си карах витарата(92г) В този ред на мисли какъв е приемливия разход за пинин 4/5 врати при скорост 100-120 без климатик ? След диагностика разбрах че имам някои неща които трябва да оправя по колата като към момента дава около 9/100л и се чудя колко още мога да го сваля след поправка на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях изумен след като обслужих колата и то не напълно разхода ми падна с 2.5 литра :icon_rock: Предишният собственик беше човек на години и не се е вглеждал особено в колата ,като я е карал с масла с каквито аз си карах витарата(92г) В този ред на мисли какъв е приемливия разход за пинин 4/5 врати при скорост 100-120 без климатик ? След диагностика разбрах че имам някои неща които трябва да оправя по колата като към момента дава около 9/100л и се чудя колко още мога да го сваля след поправка на колата.

Човек, карай си колата не се занимавай с глупости. 9/100 за градско за 5 врато 2.0 GDI със Super Select, карано само със задно е екстра. И то градско в СФ. По магистралата със 140 пада до 7.6, но не по-малко. Три пъти я зареждам до горе и после доливам до горе на едни и същи бензионстанции - една в СФ и една в Търговище. И трите пъти ми дава различно от 7.6 до 8.5. Единия път съм я ръчкал а другите съвсем нормално, както си е по знаци и ми падна с 1 литър. Така, че метай се и не се занимавай с диагностики, съвети и тем подобни ако не трака и не хлопа и не свети жълта лампа по таблото. Проверявай си пръчката в мотора от време на време и се забавлявай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях изумен след като обслужих колата и то не напълно разхода ми падна с 2.5 литра :icon_rock: Предишният собственик беше човек на години и не се е вглеждал особено в колата ,като я е карал с масла с каквито аз си карах витарата(92г) В този ред на мисли какъв е приемливия разход за пинин 4/5 врати при скорост 100-120 без климатик ? След диагностика разбрах че имам някои неща които трябва да оправя по колата като към момента дава около 9/100л и се чудя колко още мога да го сваля след поправка на колата.

....защото агр. ремък ти е бил един зъб напред.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....защото агр. ремък ти е бил един зъб напред.....

 

DJ Tymbi този коментар е доста неясен за човек като мен :D Ако искаш може да разясниш за какво става въпрос :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi този коментар е доста неясен за човек като мен :D Ако искаш може да разясниш за какво става въпрос :drinks:

.....еми когато имаш неправилно зацепен агр. ремък ,обикновенно така става,защото после при смяната му, се зацепва както трябва и колата тръгва да върви и да харчи по малко....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....еми когато имаш неправилно зацепен агр. ремък ,обикновенно така става,защото после при смяната му, се зацепва както трябва и колата тръгва да върви и да харчи по малко....

 

След като поразпитах няма две мнения по въпроса! Но в моя случай не съм уточнил че ангренаж не съм сменял и излиза така ,че мотора наистина е бил доста затормозен от гъсто масло и стари течности в другите агрегати.Благодаря за мнението и ДНЕС научих нещо ново!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като поразпитах няма две мнения по въпроса! Но в моя случай не съм уточнил че ангренаж не съм сменял и излиза така ,че мотора наистина е бил доста затормозен от гъсто масло и стари течности в другите агрегати.Благодаря за мнението и ДНЕС научих нещо ново!

....значи въздушния ти филтър е бил много зле.....от него може да стане това, от гъсто масло едва ли,, освен ако маслото му е било 20В50 примерно на 30к км.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....значи въздушния ти филтър е бил много зле.....от него може да стане това, от гъсто масло едва ли,, освен ако маслото му е било 20В50 примерно на 30к км.........

 

Със сигурност имаше нещо много НЕ както трябва... все пак възможностите ни са такива ,че може да си позволим 15 годишни коли и ги смятаме за нови.Поне в досегашният ми опит с покупка на автомобил сочи ,че купуването е само първата крачка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...