Премини към съдържание

Покупка на Space Star 1.3 или 1.8


Препоръчано мнение

Здравете, смятам да си взема една от двете коли, като 1.3 е на газ със обикновенна газова, докато на 1.8 няма газ и мисля да слагам газов инжекцион. Въпросът ми е, как се държат и двата мотора на газ, кой е по безприблемния агрегат и какъв разход на гориво дават? Благодаря на предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Ако двигателя е 1,8 GDI доколкото знам и съм чел във форума, не подлежи на газифициране!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В гамата двигатели на Спейс стар има 1.8 MPI / MultiPoint Injection/ , което е различен двигател от GDI. Той (1.8 МPI) е безпроблемен за газифициране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В гамата двигатели на Спейс стар има 1.8 MPI / MultiPoint Injection/ , което е различен двигател от GDI. Той (1.8 МPI) е безпроблемен за газифициране.

 

Да,така е.Искам само да вметна,в момента се продава такъв в Сливен,изглежда ми добре на снимките,черен на цвят с оригиналните джанти,халогени и т.н.голям сладур е. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 1,3 с газов инжекцион. За мен колата си върви прилично добре, нямам някакви ядове или проблеми. КОлегата ми искаше да вземе 1,8 , но в крайна сметка взе 1,6 и той сложи ГИ. Возил съм се - повече върви от моята. Казва че е като самолет, а 1,8 голям самолет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но никой не споменава какъв разход на гориво да очаквам и какви са цените на частите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но никой не споменава какъв разход на гориво да очаквам и какви са цените на частите?

 

Цените са супер прилични.Преди два месеца си взех 1,6,новия фейс, съединител 250 лв. ремък с ролка 100 лв свещи-8 лв бройката,накладки 70лв предни и задни.Общо взето свиркаш си и си караш,нямаш големи ядове.Това е може би автомобила с най евтина потдръжка за годините си.Гори ми 8-9 градско и 5-6 извън градско,бензин.

Тук има харектеристики за автомобила: http://www.auto-data.net/bg/?f=showSubModel&modeli_id=1732

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но никой не споменава какъв разход на гориво да очаквам и какви са цените на частите?

 

Части като части за среден клас автомобил. За 10год автомобил (от както го взех моя Мицку) съм сменявал съединител (220 лв), предни амортисьори 130 лв/бр + макферсони, малък ремонт на скоростите. Или както бях писал в друга тема общо под 1000 лв са сериозните (обичайни) неща, които ако не ти се паднат наведнъж, а разхвърляно във времето е поносимо.

Възлите в 1,3 са както следва:

1. Масло двигател 3л - от 30 лв и нагоре по желание

2. Масло в скоростите 3,4л към 75 лв

3. Хидравлика волан 1л - от 12 лв и нагоре по желание

4. Антифриз 5л - от 30 лв и нагоре по желание

5. Спирачна течност 1л - 20 лв и нагоре по желание

 

Относно разхода на гориво- (Бензин) лятото 7,5л зимата 8,5-9л ; (газ) с една 20л бутилка минавам без притеснения до 240 км лятото, когато работата на бензин е почти сведена до минимум. Отдава спрях да засичам колко гори на газ, дали ми е 8-9 или 10. С тези евтини горива... Газовата я избих за 10000 км или 2г с моето каране. За бензина мога да добавя, че в едни студени (зимни) месеци за 3 месеца свърши 50л резервоара. Т.е. по 17л/месец зимаска си гълта докато стигне температурата и превключи на газ, това за сутришният и вечерният курс.

С двигател 1,3 се усеща как тръгва колата от място, дали с 1, 2 или повече човека. Не е състезателен кон, но не и планувано да бъде такъв. За моите нужди е ок. При слагането на газта ще стигнеш до дилемата къде да държиш бутилката. На мястото на резервна гума тип патерица или обичайното място в багажника да избереш в зависимост от това, от колко обем в него се нуждаеш. Мит е също така това, че сложиш ли газ видиш ли мощността изчезва. Да, само леко намаля.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...