Премини към съдържание

Лансер 2003 2.0 комби. Размер на зимни гуми?


Maxpin

Препоръчано мнение

Здрвейте колеги! На този конкретен лансер, японците дават само един размер 195/50/16. Купих стоманени джанти 16-ки отговарящи на централен отвор, офсет и т.н. Въпросът ми е: може ли да се сложат гуми 195/55/16. Изборът с този размер е по-голям, а имам и предложение за goodyear ultragrip 7 с този размер. В калкулаторите ми излиза разлика от 20мм в плюс на диаметъра и разлика на скоростомера -3км/ч. Ходих и при гумаджии, казват, че трябва да се монтира гума на джанта, да се сложи на колата и да се направи пълен ляв-десен, за да се види дали не опира някъде. На мен лично ми струва, че няма да има проблем, но бих желал да чуя Вашето мнение! Другият ми въпрос е за маслото, мисля да сложа Енеос 10w40 или пък 5w40 е по-добре? Проучих и разбрах, че Енеос е марка на Мицубиши моторс. Отделно намерих и масло Мицубиши. Знаете ли какво масло е препоръчано за двигател: 4G63 DOHC 16v? Не мога да намеря точна информация.

Благодаря!

post-19712-062512000 1445240380_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

....

Въпросът ми е: може ли да се сложат гуми 195/55/16. Изборът с този размер е по-голям, а имам и предложение за goodyear ultragrip 7 с този размер. В калкулаторите ми излиза разлика от 20мм в плюс на диаметъра и разлика на скоростомера -3км/ч. Ходих и при гумаджии, казват, че трябва да се монтира гума на джанта, да се сложи на колата и да се направи пълен ляв-десен, за да се види дали не опира някъде. На мен лично ми струва, че няма да има проблем, но бих желал да чуя Вашето мнение! Другият ми въпрос е за маслото, мисля да сложа Енеос 10w40 или пък 5w40 е по-добре? Проучих и разбрах, че Енеос е марка на Мицубиши моторс. Отделно намерих и масло Мицубиши. Знаете ли какво масло е препоръчано за двигател: 4G63 DOHC 16v? Не мога да намеря точна информация.

Благодаря!

 

Аз съм същия лансер. Слагай ултрагрип, но по добре търси 8 или 9 - униклна гума, 7 сигурно ще е с по-стар ДОТ. Няма проблем че е 195/55. Има проблем само с цената ;)

Не се връззвай на глупостите на гумаджии които не разбират. Заради такива ми стоят едни Mischelin 205/50/16, крани едва 5-6 хил км. уж ставали, уж по програма били в зеленото, уж не знам си какво, отстъпки, тинтири-минтири.... Ако стои на тротоара и ако я караш като бабичка става. Само че идват по-широки и има опасност борда на калника да ти среже гумата, ако я натовариш, а тези коли честно казано са кашкавалени по отношение на товаренето.

За маслото във форума има достаъчно добре подготвени и знаещи колеги, които са водили не една и две лекции за качествата на отделните марки и техните спецификации. Аз карам с Diamond Protection на Mitsubishi. Само не ме питай дали съм доволен, щото аз масло не пия ;) До 120 хил. км карах с 5w30 но след това започна накак си странно да намаля ;). Минах на 5w40 и за две смени (30 хил. км) няма проблем - колкото налея, толкова вадя. Сега колата е на 149 хил и си е ОК.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм същия лансер. Слагай ултрагрип, но по добре търси 8 или 9 - униклна гума, 7 сигурно ще е с по-стар ДОТ. Няма проблем че е 195/55. Има проблем само с цената ;)

Не се връззвай на глупостите на гумаджии които не разбират. Заради такива ми стоят едни Mischelin 205/50/16, крани едва 5-6 хил км. уж ставали, уж по програма били в зеленото, уж не знам си какво, отстъпки, тинтири-минтири.... Ако стои на тротоара и ако я караш като бабичка става. Само че идват по-широки и има опасност борда на калника да ти среже гумата, ако я натовариш, а тези коли честно казано са кашкавалени по отношение на товаренето.

 

Колега, хвърляш ме в тежък размисъл. Лятото сложих Клебер 195/50/16. Реших да мина на 205/50/16 другото лято и Клеберките да се мъча да ги продам. Купих и съответните джанти, подходящи за този размер. Виждал съм като нашите коли с 205/50/16. Може би ако ЕТ на джантите клони повече към 0 няма да има проблем със сигурност. Абе въобще май трябва да отворим отделна тема за това. Сега съм тотално стреснат. Иначе с 205 колата стои по-добре в завой и изглежда по-добре. Според мен, де...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, хвърляш ме в тежък размисъл. Лятото сложих Клебер 195/50/16. Реших да мина на 205/50/16 другото лято и Клеберките да се мъча да ги продам. Купих и съответните джанти, подходящи за този размер. Виждал съм като нашите коли с 205/50/16. Може би ако ЕТ на джантите клони повече към 0 няма да има проблем със сигурност. Абе въобще май трябва да отворим отделна тема за това. Сега съм тотално стреснат. Иначе с 205 колата стои по-добре в завой и изглежда по-добре. Според мен, де...

Аз споделям личните си впечатления, без да претендирам, че това което казвам е общовалидно за всички случаи. Изхождам от факта, че ми се налага да ползвам колата си за работа и понякога се налага да й кача 50-60 винилни платна, като всяко от тях е по 4 - 4,5 кг. Е, като се налага товарил съм и по 90... :-/ Ами какво да ти кажа, кляка като немска овчарка и калниците й слизат почти до половината на борда на гумата. При това състояние калника остава на около сантиметър от гумата и лично мен това разстояние ме притеснява, особено, ако съм на път със завои. Колата става нестабилна, люлее се и лично за мен си е предпоставка за сакатлъци. Предпочитам да си карам с това което е пресметнал японския инженер с по-висок товарен индекс, отколкото, това което има в склада на бай Джубурчо-Гумаджията. И честно казано, аз не усетих по-стабилна кола с Michelin 205/50/16. Ако искаш такива - имам ги.

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, смятам, че в тази ситуация влияние би оказал по-скоро индексът за височина /втората цифра, в случая 50/, а не широчината на гумата. Пък и при натоварена кола центърът на тежестта слиза надолу и колата би трябвало да е по-стабилна като цяло. 205 също би трябвало да я стабилизират малко повече. Но чак пък да се люлее... Не знам. И аз споделям само лични схващания по въпроса, може и да не съм прав за нещо.

 

Поздрави!

Редактирано от Rumen_2015
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги придържайте се към възможните оригинални размери, един размер нагоре или надолу но да го има на капачката на резервоара няма проблем , но всяко своеволие би ви довело повече неприятности отколкото да ви помогне. Другото което искам да споделя е , в случай , че не живеете в планински район с тежки зими и много сняг и не карате много колата си 4 всесезонни гуми биха ви свършили супер работа и биха ви спестили занимаването. Има доста добри марки и модели, Michelin Crossclimate, Hankook, Vredestein, Nokian, всичките предлагат доста добри гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...