Премини към съдържание

От къде може да се закупят качествени крушки за фарове


Opticalssue

Препоръчано мнение

Обикновенно си купувам крушки от Петрол или Лукойл(че са ми най-близо),но въпросните крушки горят мнооооого бързо,даже частично - в момента на левия му изгоряла само късата светлина,а на десния само габарита.Изкарват здрави максимум 2 месеца.И за това ми се иска да знам от къде мога да пазарувам такива и други лесно сменяеми консумативи,които не са пренадзначени за масовите пазари по бензиностанции,молове и тем подобни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Качествени крушки си купи от магазин, по бензиностанциите са хем калпави, хем скъпи.

Разбира се трябва магазина да е от тези, на които вярваш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко мернах, че на E-MAG има някакви намаления на крушките, разгледай ги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей да ако пък някой по опитен с крушките има нека каже брандовете,които са добри да купуваме примерно да кажем : Philips,са много добри защото еди кво си еди що си :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно си купувам крушки от Петрол или Лукойл(че са ми най-близо),но въпросните крушки горят мнооооого бързо,даже частично - в момента на левия му изгоряла само късата светлина,а на десния само габарита.Изкарват здрави максимум 2 месеца.И за това ми се иска да знам от къде мога да пазарувам такива и други лесно сменяеми консумативи,които не са пренадзначени за масовите пазари по бензиностанции,молове и тем подобни?

 

Колега, аз съм изключително доволен от крушките в Лидл, за съжаление ги пускат само веднъж годишно, но са качествени. Досега за последните 4 години, съм сменил 3 крушки досега, и само с лидълски сменям. Произвежда ги OSRAM. Цената е 10 лв за 2 крушки H7. Има няколко вида - Long Life, +50% more Light, Xenon Effect и още някакви имаше май. но тях не съм го купувал.

Десния фар последно съм сменял март 2014, а левия смених тази година юни,

Надявам се да съм бил полезен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Night Breaker e на Osram, взех си веднъж такива, не изкараха и година. То си пише и на тях де - с 50% намален живот. Мое мнение - вземи си каквито и да е, всички светят горе - долу еднакво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Philips EcoVision, хем светят по-бяло, хем хабят по-малко ток, хем ще изкарат повече именно заради това. Купи си ги от Тех-Ко, те са един от вносителите. В момента май нямат комплекти от 2, но за единична 12972LLECO е кода. 18лв е клиентската цена, ако имаш някой приятел с намаление може да ти я вземе по-евтино (примерно 11лв/бр ако ме разбираш :rolleyes: ) .

А иначе като генерално решение си сложи ДРЛ модул да ти пуска на 20% дългите и няма да ползваш къси и габарити през деня и няма да ти горят. Аз съм с НайтБрейкър на Галанта от 4 години вече, а принципно тези 80-90% плюс си горят на една година, това е цената за по-силната светлина. Мисля че все още ми се въргалят материали (конектори и релета) и мога да ти съдействам за ДРЛ модул някой уикенд да си го монтираш. Ако искаш ми пиши ЛС.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е страхотно,жалко че аз дори не разбирам какво е реле,а камоли ДРЛ модул :icon_n_chinese: :Rotated_Mitsubishi_Avatar: Благодаря за съветите май ще се спра на Philips-a

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...