Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Свещи Lancer 2008 бензин


Ivani

Препоръчано мнение

Здравейте, като сравнително нов собственик на лансер 1.8 143кс и се чудя да сменя ли свещи.

Въпросът ми е на какъв пробег е препоръчително да се сменят свещи.

Автомобила е на 85хил. км

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че им даваха 90хил км., но моите бяха за смяна(сервиза извади едната за проверка) още на 60хил. км. (90% градско каране, тръгни-спри).

Оригиналните бяха към 35-40 лв. бройката в Ратола, че са иридиеви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да иридиеви са. В ротола цената е 45лв./бр. Аз ги поръчах от сайта ngk и цената ще дойде около 35лв./бр.

 

А имаше ли накакви оплаквания, като да прекъсва или да не работи добре мотора...за да решиш да им проверяваш състоянието?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, нямах оплаквания, накарах Ратола да направи по-обстойна проверка на всичко, когато ходих на редовно обслужване(масла и филтри). На следващото обслужване ги смених.(5-та година)

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Засега съм нямал проблеми с тях, винаги са били са коректни. Естествено цените са им типични за оторизиран сервиз(но по-ниски от Балкан Стар).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз съм на 128 хил.км. и още не съм сменял свещи, може ли малко повече инфо за техническите характеристики на свещите - топлинно числи и т.н за 1.8, 143 коня, бензин. Карам колата на газ, ако това е от значение. Дайте сайт за поръчка.

Предварително Ви благодаря!!!

Редактирано от atanas atanasov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Според информацията до момента постъпила до мен, сфещите се сменят макс. на 90-100хил. Ако не си на газ а ти си. Препоръчителное да ги смениш.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сайта е ngk.com. Свещите : NGK 2687 FR6EI Laser Iridium Plug

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Моите ги смених на 70 000. Поръчах ги от колега, който имаше обява във форума, но сега не се сещам за името.

Излязоха ми 110 лв. с доставката. Колегата ги доставя от USA.

В оригиналната опаковка има паста (лубрикант) за резбата и инструмент за регулиране на разстоянието, който не се наложи да използвам.

Прилагам снимка.

 

post-12270-052174000 1437585147_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в този ред на мисли за лансер имам оригинален антифриз и масло за хидравлика. В офицялните сервизи ми предложиха единствено 4л антифриз и 1л масло при условие че и в двата случая ми трябваха минимални количества. Ако някой се интересува да пише, ще се разберем нещо!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги. И аз съм се замислил за смяна на свещи на моето Мицубиши, което е Лансер 1,5, 2008г.В сервизната книжка пише, че трябва се сменят на 45 хил. км., а ако са иридиеви на 90 хил. км. Как мога да разбера дали са иридиеви или обикновени? В другата книжка за експлоатация на автомобила, за модел 1,5 пише да се слагат Bosch-FR7SI30, които според мен не са иридиеви. Вие споделяте, а и навсякъде където съм чел за Mицубиши препоръчват NGK или DENSO.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. И аз съм се замислил за смяна на свещи на моето Мицубиши, което е Лансер 1,5, 2008г.В сервизната книжка пише, че трябва се сменят на 45 хил. км., а ако са иридиеви на 90 хил. км. Как мога да разбера дали са иридиеви или обикновени? В другата книжка за експлоатация на автомобила, за модел 1,5 пише да се слагат Bosch-FR7SI30, които според мен не са иридиеви. Вие споделяте, а и навсякъде където съм чел за Mицубиши препоръчват NGK или DENSO.

http://japansparkplugs.com/boutique/en/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. И аз съм се замислил за смяна на свещи на моето Мицубиши, което е Лансер 1,5, 2008г.В сервизната книжка пише, че трябва се сменят на 45 хил. км., а ако са иридиеви на 90 хил. км. Как мога да разбера дали са иридиеви или обикновени? В другата книжка за експлоатация на автомобила, за модел 1,5 пише да се слагат Bosch-FR7SI30, които според мен не са иридиеви. Вие споделяте, а и навсякъде където съм чел за Mицубиши препоръчват NGK или DENSO.

 

От завода свещите са иридиеви и са Bosch-FR7SI30, както си пише в книжката. И аз се учудих,

че е сглобявана в Япония пък немски свещи, та преди да си купя ги вадих да видя дали наистина са тези. Ето ги моите на 100к км:

 

http://store.picbg.net/pubpic/E7/ED/d5792139936ae7ed.JPG

 

Новите ги взех от Аутохелп - 10лв за брой(преди няколко години питах в БС и ми казаха 42лв. за бройка). Изглеждат същите като тези на колата, качествено изработени. За България има и други представители на Бош(на страницата им има пълен списък) - ауто+, техко,..., там сигурно също ще ги имат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Мойта е на 60 хил. км. И ми се струва че е раничко да ги сменям. Но мисля да си сменя антифриза, който не мога да намеря никъде / става въпрос за такъв на Мицубиши какъвто е посочен в книжката/. В Ратола София ми казаха, че вече не го внасят тъй като е много скъп. Остана ми да проверя в БС и ако там няма трябва да мисля алтернативен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...