Премини към съдържание

СПЕШНО!Съвети към бъдещи собственици!


Препоръчано мнение

Здравейте съфорумци!Понеже съм новобранец тук и още не ми са ясни нещата направо пускам тема за съвети, която страшно много ме касае и мен! Предстои ми /ако не ми мине котка път/да стана един от многото собственици на звездичка 1,3 - 1999 г. Моляq за Вашето мнение за този вид автомобил и двигателя му, а така и за съвети на какво да обърна внимание при огледа, за да не ми се продъни джоба после!Наистина спешно се нуждая от съветите и напътствията ви!

Редактирано от wsw
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В извадката се мъдри следното изречение: И двата типа трансмисии се обслужват само с фирмено масло на Elf, което трябва да се сменя на всеки 40000км.

 

Визират се 2-те ръчни скоростни кутии (френски) на 1.3, модел на кутията JB3 и на дизеловия 1.9, модел на кутията F5MV1. Автора на статия е трябвало малко повече да проучи нещата. Според мен тука джаста-праста е претупал нещата, защото нищо от неговото изречение не е вярно.

Преди време колега тук от форума врътна 80 000 км на газ за 5-6 месеца и то с 1.3 двигателя (факт), а видете ли в статията гръмко се казва че бензиновият агрегат не обича натоварванията. Друг колега бе споменал че е видял съсед че с 1.3 да дърпа ремарке с 2 тона товар... Иначе за останалата част от статията нямам забележки.

Както няколко пъти съм писал, в подраздела за Space Star има най-малко или нулево присъствие на теми от рода на "Остави ме на пътя", "Роди двигателя" и т.н.

Вярно е че Мицку 1.3 не е състезателен кон, но за парите си струва. Колегата да намери тема "За бъдещите собственици" и вътре ще се запознае по-надълбоко с десетките положителни отзиви и само 1-2 негативни (за някаква бубина ставаше въпрос).

Поздрави

 

ЕДИТ: ето я и темата: цък

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя Спейс стар е 1,3- 1999 година. Карам го вече пет години на бензин, икономичен е. Работата ми изисква много каране, както извън градско така и градско. Изминал съм повече от 150 000 км. Обслужвам го редовно с качествени консумативи. В замяна колата ми не ме е изоставила- служи ми вярно. Изключително здрав автомобил бих го препоръчал на всеки който се интересува от марката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя Спейс стар е 1,3- 1999 година. Карам го вече пет години на бензин, икономичен е. Работата ми изисква много каране, както извън градско така и градско. Изминал съм повече от 150 000 км. Обслужвам го редовно с качествени консумативи. В замяна колата ми не ме е изоставила- служи ми вярно. Изключително здрав автомобил бих го препоръчал на всеки който се интересува от марката.

 

Ти ли бе колегата, който преди 3-4г каза, че пътува по 80 км в посока всеки ден и само нещо дребно по предницата се е обадило към онзи момент?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В извадката се мъдри следното изречение: И двата типа трансмисии се обслужват само с фирмено масло на Elf, което трябва да се сменя на всеки 40000км.

 

Визират се 2-те ръчни скоростни кутии (френски) на 1.3, модел на кутията JB3 и на дизеловия 1.9, модел на кутията F5MV1. Автора на статия е трябвало малко повече да проучи нещата. Според мен тука джаста-праста е претупал нещата, защото нищо от неговото изречение не е вярно.

Преди време колега тук от форума врътна 80 000 км на газ за 5-6 месеца и то с 1.3 двигателя (факт), а видете ли в статията гръмко се казва че бензиновият агрегат не обича натоварванията. Друг колега бе споменал че е видял съсед че с 1.3 да дърпа ремарке с 2 тона товар... Иначе за останалата част от статията нямам забележки.

Както няколко пъти съм писал, в подраздела за Space Star има най-малко или нулево присъствие на теми от рода на "Остави ме на пътя", "Роди двигателя" и т.н.

Вярно е че Мицку 1.3 не е състезателен кон, но за парите си струва. Колегата да намери тема "За бъдещите собственици" и вътре ще се запознае по-надълбоко с десетките положителни отзиви и само 1-2 негативни (за някаква бубина ставаше въпрос).

Поздрави

 

ЕДИТ: ето я и темата: цък

Отивам там!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти ли бе колегата, който преди 3-4г каза, че пътува по 80 км в посока всеки ден и само нещо дребно по предницата се е обадило към онзи момент?

 

 

Да, а сега пътувам по малко- общо 70км.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж темата "За бъдещите собственици" на трета страница. Ако ще караш по 500-600км. на седмица като мен, то това е колата. За три години никакви проблеми или промени в динамиката и държанието на колата. Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж темата "За бъдещите собственици" на трета страница. Ако ще караш по 500-600км. на седмица като мен, то това е колата. За три години никакви проблеми или промени в динамиката и държанието на колата. Поздрави

Благодаря!Очаквам още напътсвия!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Очаквам още напътсвия!

 

Напътсвията колега са всичките до сега теми във форума на Мицку. Четеш, четеш и решаваш това ли е твоята кола. Ние можем да помогнем с 1-2 съвета, но не можем да преразказваме казаното отново в годините назад.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...