Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Горивен филтър за Каризма 1,6


Препоръчано мнение

Здравейте.От една година карам този АВТОМОБИЛ.Видях ,че има писано по темата,но като начинаещ шофьор не ми е ясно всичко.Затова се интересувам конкретно за моята кола.

1.Къде е горивният филтър/номер рама ХМСLNDA1AYF005913/.

2.На колко време се сменя горивният филтър.

3.Какъв ще ми препоръчате?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При моята Каризма 1,6 горивният филтър се намира в двигателният отсек, пред шофьора, под казачнето за течността на съединителя и кутията с предпазители. Вгледай се внимателно с едно фенерче и ще го видиш. Аз моя сам си го смених, но е трудно достъпен без канал, извадих голямата черна кръгла кутия, под бушоните (канистър), кутията на въздушният филтър, някои кабели от кутията с бушоните. Доста играчка е без канал. Може да го видиш на тази схема като номер 05300, но не знам за твоя VIN не ми излиза нищо. http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/mi2.mycat?SelPrt&t=LETTA4dE0wOPRNMDbh67Oh0FiiV/HWyLeRPTAyMa0oMuBLf8zHssP2xEkgEsZNORPQgaM6xFcqK98dWq1QiH96rCXgxl1L5FqEn_FuMjf13XwTBW57FBNT/thwYZQHFtwZGbuXx0_UVWJh5pfBAQBZW33pV1v18JpjWpsPp/5J6RcEiJcmFNw88UsRDVZP87PABzYVeyRLUjAFatXpBWqJpoVnyn/fGfBAyMxwbvUw==&sgr=SG/XO0tv1zttb9c7CjW/Ankujh0bNv0NzKrXO0jn12tIT9caSO1bZoF7NnkIxw0oXA==

 

Сменя се може би на 50 000км поне. Моят беше оригинален сигурно. Много мръсен беше вътре.

В ръководството за ремонт имаше упътване как се сменя. Сменят се и две медни дифтунги на единия кух болт отгоре на филтъра. Моят филтър беше някакъв евтин.По каталог го дават за друг модел каризма, но и на моята пасна. Ето този сложих http://www.amavto.com/object.php?id=6365

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя сам си го смених, но е трудно достъпен без канал, извадих голямата черна кръгла кутия, под бушоните (канистър), кутията на въздушният филтър, някои кабели от кутията с бушоните. Доста играчка е без канал.

То това си е и правилният начин .:)

С канал "играчката" е доста по голяма, защото трябва да влезеш и в канала, за да разбереш, че от там нищо не можеш да направиш .:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според твоята рама нямаш такъв външен филтър, за които е писал MusicMAN.

Имаш филтър в резервоара, цената му е 25.00 лв., сменя се когато решиш. :)

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според твоята рама нямаш такъв външен филтър, за които е писал MusicMAN.

Имаш филтър в резервоара, цената му е 25.00 лв., сменя се когато решиш. :)

:mitsu-smiley:

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...