Премини към съдържание

Горивен филтър за Каризма 1,6


Препоръчано мнение

Здравейте.От една година карам този АВТОМОБИЛ.Видях ,че има писано по темата,но като начинаещ шофьор не ми е ясно всичко.Затова се интересувам конкретно за моята кола.

1.Къде е горивният филтър/номер рама ХМСLNDA1AYF005913/.

2.На колко време се сменя горивният филтър.

3.Какъв ще ми препоръчате?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При моята Каризма 1,6 горивният филтър се намира в двигателният отсек, пред шофьора, под казачнето за течността на съединителя и кутията с предпазители. Вгледай се внимателно с едно фенерче и ще го видиш. Аз моя сам си го смених, но е трудно достъпен без канал, извадих голямата черна кръгла кутия, под бушоните (канистър), кутията на въздушният филтър, някои кабели от кутията с бушоните. Доста играчка е без канал. Може да го видиш на тази схема като номер 05300, но не знам за твоя VIN не ми излиза нищо. http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/mi2.mycat?SelPrt&t=LETTA4dE0wOPRNMDbh67Oh0FiiV/HWyLeRPTAyMa0oMuBLf8zHssP2xEkgEsZNORPQgaM6xFcqK98dWq1QiH96rCXgxl1L5FqEn_FuMjf13XwTBW57FBNT/thwYZQHFtwZGbuXx0_UVWJh5pfBAQBZW33pV1v18JpjWpsPp/5J6RcEiJcmFNw88UsRDVZP87PABzYVeyRLUjAFatXpBWqJpoVnyn/fGfBAyMxwbvUw==&sgr=SG/XO0tv1zttb9c7CjW/Ankujh0bNv0NzKrXO0jn12tIT9caSO1bZoF7NnkIxw0oXA==

 

Сменя се може би на 50 000км поне. Моят беше оригинален сигурно. Много мръсен беше вътре.

В ръководството за ремонт имаше упътване как се сменя. Сменят се и две медни дифтунги на единия кух болт отгоре на филтъра. Моят филтър беше някакъв евтин.По каталог го дават за друг модел каризма, но и на моята пасна. Ето този сложих http://www.amavto.com/object.php?id=6365

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя сам си го смених, но е трудно достъпен без канал, извадих голямата черна кръгла кутия, под бушоните (канистър), кутията на въздушният филтър, някои кабели от кутията с бушоните. Доста играчка е без канал.

То това си е и правилният начин .:)

С канал "играчката" е доста по голяма, защото трябва да влезеш и в канала, за да разбереш, че от там нищо не можеш да направиш .:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според твоята рама нямаш такъв външен филтър, за които е писал MusicMAN.

Имаш филтър в резервоара, цената му е 25.00 лв., сменя се когато решиш. :)

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според твоята рама нямаш такъв външен филтър, за които е писал MusicMAN.

Имаш филтър в резервоара, цената му е 25.00 лв., сменя се когато решиш. :)

:mitsu-smiley:

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...