Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравей колеги,

интерсува ме някой има ли свой блог в blog.bg?

Поздрави

не :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И за да няма чудене защо ми трябва, аз си направих там такъв, но срещам трудности с видуализирането на шрифта, при другите е ок, при мен не. Техническа помощ очаквам от колега, не нещо лично. Помощ от модераторите там не срещам, майче съм в графата "отсвирен" ;)

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо точно избрахте блог.бг?

 

Бях решил че е време да си направя блог. Написах в търсачката blog на латиница, препрати ме към чужди такива. Тогава се сетих, че както има безплатни като е-мейли-те на български, сигурно ще има и за блогове. Не съм го проучвал конкретно този, за да знам добър ли е хостигна и т.н. Като прегледах няколко чужди блога в последствие в него, срещах същият на моя затъмнен щрифт, все едно че четеш през оризова хартия, докато при много други (на същият сайт) той си е както тук във форума - ясен и четлив. Може и да е до настройка, не знам.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма проблеми, с кой браузър си,имаш ли инсталирани ++ историите на чичо Бил,най-новия флаш плеър ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма проблеми, с кой браузър си,имаш ли инсталирани ++ историите на чичо Бил,най-новия флаш плеър ???

 

Здравей колега, понеже преди седмица си преинсталирах компютъра, имам най-новата Java, 3-те Flash players за IE, FF и Chrome, гледам че Open Office ми е инсталирал Microsoft Visual C++ 2012 (х86/х64 ако него визираш). Всичко по дъното и Windows Ultimate 7 x64 ми е ъпдейтнато :icon_hmm: По принцип работя с FF, но след като забелязох аномалийте с текста се логнах и под Chrome, същата работа. Докато натраквам текста, ок, когато дам бутона Публиквай след него се получава със сянка на зад план.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи проблема е при теб. Инсталирай си и версия 2013 на ++ а, обнови драйверите на видеокартата, ако е лаптоп ще използва вградената, няма да е лошо да постнеш и снимка на проблема. Пробвай да инсталираш и Silverlight-а , но той е само за IE. Спри си антивирусната,ама на цяло и пробвай пак да публикуваш, спри и adblock plus-a , за да не би случайно да забранява нещо важно от сайта. По принцип проблема трябва да е във флаш плеъра, може да започнеш с неговата преинсталация и след това задължително рестарт на машината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако един блог ти се изобразява добре, а друг - не, ако по време на редакция е ОК, а след публикация - не, ако се получават предните неща при различни браузъри, то проблемът е в сайта - най-вероятно нещо се променя в кода на страницата след (по време на) публикация.

 

Дай линк към някой проблемен блог да разгледам като имам време.

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи проблема е при теб. Инсталирай си и версия 2013 на ++ а, обнови драйверите на видеокартата, ако е лаптоп ще използва вградената, няма да е лошо да постнеш и снимка на проблема. Пробвай да инсталираш и Silverlight-а , но той е само за IE. Спри си антивирусната,ама на цяло и пробвай пак да публикуваш, спри и adblock plus-a , за да не би случайно да забранява нещо важно от сайта. По принцип проблема трябва да е във флаш плеъра, може да започнеш с неговата преинсталация и след това задължително рестарт на машината.

 

Речено-сторено. Направо пуснах една нова преинсталация на компютъра. Реших да огранича всичко ненужно и първо да пробвам в блога като са накичорени само най-необходимото, а именно: Драйвъри на дъното, DirectX, NetFramework, Microsoft Visual C++ 2013, драйвър на външната видеокарта - нейният последен ATI Catalyst Software Suite си инсталира и Microsoft Visual C++ 2012. Следваха Java, Flash players за IE, FF / Ch по отделно.

С гол като пушка Windows (преди това забраних Windows Update), без Adblock и антивирусна (легален касперски) отидох да пробвам в блога като направих експерименти и през 3-те браузъри. Вярно е че IE-10 е този който дойде с Windows 7 Ultimate, но пък FF и Chrome са последните.

Експеримента и снимките направих през FF - логнах се, създадох нов постинг Тест (докато пишех всичко бе ОК).

Дадох "Преглед" бутона, също бе ОК текста. Натиснах "Публикувай" и посте се създаде. Влезнах в него и О, чудо! Текста бе хубав (но ляво подравнен). Едит на поста, дадох му от конзолата да бъде двустраннен, пак "Публикувай" и текста вече стана мазало - стана някакси леко болднат и със сянка, но коренно различен от този в момента на натракването и при preview режима.

Тук качих 4-те screenshot-а цък

После колкото и пъти да се логвах под други браузери, да едитвам поста, да бъде ляво и дясно подравнен, да го изтрия текста вътре, да го пейстна отново, мазалото си остана мазало.

Това е затруднението ми.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да промениш мащаба на прозореца на блога. Отваряш сайта, държиш ctrl и въртиш колелцето на мишката. Сигурно няма да помогне, затова да се изкажат колегите които се занимават с web дизайн, какво може да е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма проблеми, с кой браузър си,имаш ли инсталирани ++ историите на чичо Бил,най-новия флаш плеър ???

 

Ти колега, ако дадеш двустранно подравнен текста, става ли поста както на снимката леко замазан?

Относно предният ти пост, да пробвах CTRL+плюса (или минуса) на клавиетурата. Текста се намлява и увеличава, но си е замазан.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тогава остава да е не добре работещ скрипт, но защо е само при теб. Не пиша в този сайт, така че не мога да ти кажа, просто се мъча да ти помогна колкото мога.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам да създам отново пробен пост утре, но от служебните пс-та, както от предходните XP до 8.1 системи. Тогава ще имам яснота, сайта ли прави парчета, или не харесва настройките в конретното пс. Благодаря за помоща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверено. И на служебните пс-та, независимо с какъв Windows се получава досадният шрифт. Каквото е това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Което ме навежда на мисълта, че може да се инсталира блог плъгин във форума. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...