Премини към съдържание

Сваляне на предна седялка


Препоръчано мнение

Здравейте , как се сваля шофьорската седялка? Хлътна на една страна, скъсали са се теловете отдолу и дунапрена започва да се рони.Искам да я подменя и да сложа мокет между телта и дунапрена да не се впива телта в дунапрена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да развиеш болтовете и гайките на седЯлката, провери дали не е "вързана" за пода с жълти кабели! Разкачи ги от буксата и НЕ върти ключа на контакт и НЕ стартирай автомобила! Ако ги има, кабелите са за въздушната възглавница в седЯлката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, имам жълти кабели за еърбеците.Но така или иначе лампата ми за тях свети постоянно, ходих за този проблем, но ми казаха, че проблема бил в компютъра, трябвало да го свалям за да отстранят повредата, та така си карам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в главния мозък, а в централата за управление на възглавниците. Обикновено стои в централната конзола около скоростния лост или под радиаторчето за парно. Също така, при някои марки автомобили централата подлежи на препрограмиране до три пъти. И да, при повечето автомобили наистина централата се сваля, за да се манипулира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, имам жълти кабели за еърбеците.Но така или иначе лампата ми за тях свети постоянно, ходих за този проблем, но ми казаха, че проблема бил в компютъра, трябвало да го свалям за да отстранят повредата, та така си карам...

 

И да го смениш с чисто нов пак ще свети лампата.

Грешката в еърбега не може да се изчисти с Бош компютър или разни други самоделки.

Тази грешка се чисти само с компътър на Мицибиши през буксата за диагностика, без разглобяване и други простотии.

При мен беше точно така. Бяха махнали лампата да не свети когато купувах колата.

После по сервизите ме съпунисваха здраво. Ту бил копютъра на еърбега, ту главния, ту лоши връзки и т.н. И като отидох в сервиз на Мицубиши изчистиха гршката и сега е ОК. Е взеха ми 43-45 лв преди три години, но какво да се прави. Сега системата работи.

Редактирано от Любомир Ненов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че тази грешка се появява и при дълго стоене без акумулатор. Моята така седеше и след два три пъти ходене , гледане и палене - на четвъртият път вече беше светнала лампата SRS. Преди да взема колата я закарах на сервиз да я огледат както трябва. Там изчистиха грешката с сервизния комп на мицубиши и така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

И при мен светеше SRS. Ходих да ми я изтрият,проблема е бил че са сваляни седалките и е местена колата. И ми казаха да не движа много,много седалките защото кабелите могат да се скъсат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...