Премини към съдържание

Висок разход на гориво Mitsubishi Pinin GDI


Препоръчано мнение

Здравейте.

Преди 1 месеца закупих Мицубиши Пинин 2000 куб GDI автоматик. Първите дни не обръщах внимание на разхода на гориво, но след това забелязах , че гори прекалено много- 16-18 литра на 100 км градско. Смених маслата ,въздушен филтър, филтър за твърди частици, ремъците (комплект) ,двете ламда сонди с универсални на Дензо, почистени са и филтрите в помпата за високо налягане. Предния собственик ми каза , че е сменил свещите преди две седмици да го купя.Като я отваряха да и чистят нагара от колекторите ми погледнаха свещите и ми казаха , че са и добре. Махнах и катализатора за да проверя дали не вдига разхода от там но уви не беше и от него. Когато я карам на първа и втора скорост върви добре, но на 3 и 4 скорост сякаш е като спъната, оборотите ги държи добре , от време на време на тихите обороти се усеща нещо като прекъсване за секунда.

 

Някой има ли идея на какво може да се дължи високия разход, или дали има нужда от смяна на някоя част ? :( Някой имал ли е подобен проблем с този двигател с такъв разход ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този автомобил няма филтър за твърди частици - нещо друго трябва да си сменил.

Филтрите на помпата за високо налягане и тези на дюзите се сменят - не се чистят.

Какво е налягането на горивото на 3-та и 4-та - когато автомобила не върви?

В помпата която се намира в резервоара също имаш горивен филтър.

Какви са свещите в момента - какъв номер пише на тях?

Предполагам след пробата си върнал катализатора на мястото му.

 

Филтъра който смених е зад жабката, по точно е за климатика.

Налягането на горивото трябва да ми го каже Milen_z той ми я диагностира.

Вадих филтъра в помпата в резервоара и ходих на магазина да проверя.. цената му беше от 320 лв нагоре и в магазина ми казаха , че щом не предърпва няма нужда да се сменя за сега.

За свещите, ще чякам Милен да ми даде отговор и ще пиша.

Не, все още карам без катализатор , а ползвам външното гърне на катализатора вътре с права тръба в него, един вид като резонантно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра който смених е зад жабката, по точно е за климатика.

Налягането на горивото трябва да ми го каже Milen_z той ми я диагностира.

Вадих филтъра в помпата в резервоара и ходих на магазина да проверя.. цената му беше от 320 лв нагоре и в магазина ми казаха , че щом не предърпва няма нужда да се сменя за сега.

За свещите, ще чякам Милен да ми даде отговор и ще пиша.

Не, все още карам без катализатор , а ползвам външното гърне на катализатора вътре с права тръба в него, един вид като резонантно.

 

Здравейте,

имаме същия модел,а проблема с големия разход на гориво се получи и при нас. Това стана от момента, в който дефектира дросел клапата...И така от 3-4 месеца...Трябва да се смени, не подлежи на поправка, но нова ми е непосилна, цена около 2000лв , а пък втора употреба не мога да намеря...

Ако нещо откриете ще се радвам да споделите :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са ми IZFR6B, вместо IZFR5B има ли проблем от това ?

След почистването на помпата си държи 50 атмосфери

Филтрите на помпата са сменени, на дюзите са чистени.

На дросела ми се беше отлепил магнит , Милен от Пловдив ми го залепи, и с дросела според мен вече не би трябвало да имам проблем.

 

 

От друго какво може да е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са ми IZFR6B, вместо IZFR5B има ли проблем от това ?

След почистването на помпата си държи 50 атмосфери

Филтрите на помпата са сменени, на дюзите са чистени.

На дросела ми се беше отлепил магнит , Милен от Пловдив ми го залепи, и с дросела според мен вече не би трябвало да имам проблем.

 

 

От друго какво може да е?

 

При нас високия разход на гориво е от дросела...и нашия магнит се беше разлепил и го наместиха, но казаха че настройката и позицията на магнита при лепене трябва да е до микрон точна, което е невъзможно, освен при наличието на специални прецизни уреди. Поради тази причина търся дросел за смяна, колата уж е в движение, но от време на време губи мощност и има много висок разход на гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мене не е така, като ми залепи Милен магнита си дойде мощността но проблема с горенето си остана, аз го имах това с високото гориво още преди да ми се разлепи магнита. На първа и втора хубаво ми изтегле но като си превключи на 3 и 4-та скорост сякаш се спъва. А като и се даде Кикдаун си върви нормално но няма как да се кара постоянно на kickdown. :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като всичко е проверено и е наред, за високия разход може да потърсите причина и в стилът на каране и сезона през който се кара колата. Ако карате само градско на изключителни къси разстояния 16-18/100 е напълно нормален разход за такъв тип кола. В мойто семейство имахме Аутлендър 1 2.4 ауто 4х4 който гореше дори и повече, а беше перфектен, като при нормално каране разходът се доближаваше до каталожен. Същото мога да кажа и за Пинина и за Всички останали Митсубишита които сме имали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Карах Пинин 2,0 GDI 5 години. Разход 90% градско 10% черен път (1 скорост) - 13 /100 км. Зимата скача на 15 /100 км.

Не забравяйте , че колите не са първа младост и в комбинация с автомат може и да гори 16-18. Погледнете си спирачките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ни е малък града , на къси разстояния се кара повечето градско , но имам познат в Шумен с същия джип 2000 GDI единствената разлика е , че неговия е с ръчни скоростти и му гори градско 9-10 на 100 , при яко каране му вдига най много на 11. А и при мен това с спъването на 3-4 та скорост.... не мога да си го обесня. Стремя се ем да го карам в ECO режима - зелената лампа на таблото и така ми дава пак 16-18 на 100 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес я засяках с пълен резервоар изминах 100 км извънградско и я донапълних пак и ми даде разход 8,5 на 100 км извънградско :) значи не трябва да се вярва на показанията на бордовия компютър!!! Но не знам градско как ще ми гори, доста трябва да въртя за да измина в нашия град 100 км :D с колко литра би ми качило на градско нормално каране като се сметне , че ми гори 8,5 литра извънграда?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес я засяках с пълен резервоар изминах 100 км извънградско и я донапълних пак и ми даде разход 8,5 на 100 км извънградско :) значи не трябва да се вярва на показанията на бордовия компютър!!! Но не знам градско как ще ми гори, доста трябва да въртя за да измина в нашия град 100 км :D с колко литра би ми качило на градско нормално каране като се сметне , че ми гори 8,5 литра извънграда?

My link Не може да му гори градско 9-10. Това са градски легенди. По мое мнение над 15/100 си е голям разход и трябва да се търси причината. Ако двигателя е читав, до колкото е възможно то търси проблема в автомата. Спирачките греят ли ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

My link Не може да му гори градско 9-10. Това са градски легенди. По мое мнение над 15/100 си е голям разход и трябва да се търси причината. Ако двигателя е читав, до колкото е възможно то търси проблема в автомата. Спирачките греят ли ???

Да позагряват спирачките но не толкова много. Като пипна джантите са топли. Преди седмица сменях всичките накладки. А за автоамата какво имаш в предвид да ми прави проблем автоматичната скоростна кутия ли? На 1-ва и 2-ра изтегля добре но като си превключи на 3 и 4-та сякаш намаля мощността.

Редактирано от Mitsubishi Pinin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От предните постове разбирам , че колата е била на ремонт при Milen_Z в пловдив. Предполагам , че по двигателя всичко е ОК. Той какво ти каза за разхода ? Какви съмнения има?

Ако има проблем с автоматика разхода може да се вдигне. Ти сам казваш, че на 3 и 4 не иска да върви. Успех, иначе аз бях много доволен от моя , но остаря и го продадох.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да беше при Милен от Пловдив, имах доста нагар в колекторите след като изчисти нагара шлайфа главата и клапанаите, смени ми гумичките на клапаните и някой семеринги който бяха прегорели. Компресията ми е добре след неговата намеса , но това с мощността на 3-4 скорост не можа да го определи от какво може да е , защото и компютъра му не засичаше проблем по двигатела. Имаше съмнения , че може вече да е нещо от автоматичната скоростна кутия или от нещо запушено по тръбите на гърнетата , но гърнетата отпадат защото ги разглабяха в града и няма задръстено. Няма друг автоматик наблизо до Пловдив да направи някакво сравнение с него за да разбере от какво може да е цялата работа с горенето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото колко ви гореше ЕЛЕНА11111 преди да се отлепи магнита?

 

разхода беше 9-11л/100, но никога повече...имаме колата от 5 години

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за сверка - моето мицубиши е лек автомобил галант 2.5 бензин, без директно впръскване. Градско гори как дойде - от 12 до ... да кажем 30/100. Може и повече, хе-хе. Извън града може да измине 100 км със 7,5 литра бенц. Обичайно е 7,5-8,5 на 100 без да го насъсквам никъде. Или с 20 лева Н95 минава 100 км и отгоре, а в града с 40 лева зорлем 100 км. Става въпрос за минаване на 100 км градско с 4252 старта и къси разстояния. Градско в режим супер економи моуд, разбирай оставам на газта не повече от 10 сек до вкъщи, е 14-15/100.

Засичайте си разхода само извънградско с разумно шофиране. Без да пробвате колко ще вдигне, без кикове и т.н. Това е положението.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕЛЕНА11111 ЕТО ТИ дроселова клапа , втора употреба. 350 лв и търси продавача . Писах преди 1-2 дена с него да го питам за цена. Не си търсила достатъчно ;)

П.п аз миналата седмица си намерих в продавалника чисто нови свещи 4 броя в кутийката неразпечатани IZFR5B за 35 лв 4-те броя , не знам от къде са му попаднали на човека но не ме и интересува мн,мн :rolleyes: иначе цената им е над 150 лв за 4 броя по магазините.

А като гореше 11 на 100 км това показатели на борд компа ли бяха, и сега като е качило разхода показва ли тоя голям разход на екрана или с засичане пълен резервоар? Чудя се как мога да настроя борд компа да показва до точност разхода. :rolleyes:

Редактирано от Mitsubishi Pinin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕЛЕНА11111 ЕТО ТИ дроселова клапа , втора употреба. 350 лв и търси продавача . Писах преди 1-2 дена с него да го питам за цена. Не си търсила достатъчно ;)

П.п аз миналата седмица си намерих в продавалника чисто нови свещи 4 броя в кутийката неразпечатани IZFR5B за 35 лв 4-те броя , не знам от къде са му попаднали на човека но не ме и интересува мн,мн :rolleyes: иначе цената им е над 150 лв за 4 броя по магазините.

А като гореше 11 на 100 км това показатели на борд компа ли бяха, и сега като е качило разхода показва ли тоя голям разход на екрана или с засичане пълен резервоар? Чудя се как мога да настроя борд компа да показва до точност разхода. :rolleyes:

 

Много ти благодаря за инфото...веднага като се свържа с човека ще разбера дали е моя дросел...Досега 2 пъти ми пращат дросели по Еконт, уж какъвто ми трябва пък се оказват, че не са за автоматик и така. Търся от 3-4 месеца вече..

Иначе и нашия борд компютър не могат да го настроят бая ми ти специалисти...

Разхода го засичам не от него, а нулирам километража при зареждане и горе-долу като се сетя водя записи.

Между другото този разход е за 80-90% извънградско, тъй като караме предимно Мерцедес А класа за градско, той е доста по икономичен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за инфото...веднага като се свържа с човека ще разбера дали е моя дросел...Досега 2 пъти ми пращат дросели по Еконт, уж какъвто ми трябва пък се оказват, че не са за автоматик и така. Търся от 3-4 месеца вече..

Иначе и нашия борд компютър не могат да го настроят бая ми ти специалисти...

Разхода го засичам не от него, а нулирам километража при зареждане и горе-долу като се сетя водя записи.

Между другото този разход е за 80-90% извънградско, тъй като караме предимно Мерцедес А класа за градско, той е доста по икономичен

 

вече говорих...и тази не става...идея къде да намеря за автоматик???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж в мобиле.бг или карс.бг снощи ми попадна пак една такава в нета за 500 лв но не помня в кой сайт я гледах а може и в продавалника да беше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

вече говорих...и тази не става...идея къде да намеря за автоматик???

 

Какви са тези глупости, няма никаква разлика дали е за автоматик или не. На Пинин има само два модела клапи за 1.8 и за 2.0. Аз пригаждам и от Спейс Стар и от Галант..... Отдавна ви казах да ми я пратите, но като ви е страх да не ви излъжа продължавайте да търсите за автоматик.... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ТУК има пак дросел .

На мен ми се отлепи магнит на дросела , пратих я при Милен и ми го залепи, на другия ден ми я върна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези глупости, няма никаква разлика дали е за автоматик или не. На Пинин има само два модела клапи за 1.8 и за 2.0. Аз пригаждам и от Спейс Стар и от Галант..... Отдавна ви казах да ми я пратите, но като ви е страх да не ви излъжа продължавайте да търсите за автоматик.... :D

 

Изобщо не става въпрос за страх да не ни излъжеш, но когато писах за първи път друг майстор я беше правил и я лепи. Ти изрично каза, че ако е работена нещо от друг не можеш да поемеш отговорност поне така те разбрах. Освен това все още се надявам да намерим нова на изгодна цена. Както и да е...Нашия майстор каза, че има разлика жежду ръчна и автоматична и затова... :icon_hmm:

А ти, Милене, не ни се сърди че сме неуки в тази област.

Радвам се, че те има в този форум и си ни коректив :icon_thumbup:

Поздрави и дочуване

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...