Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с хидравликата


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Скоро закупих моята красавица Мицибуши Лансер 2009г. 1.5 109кц. - бензин с газова у-ба БРЦ.

Проблема е следният. Изключва ми се хидравликата. След като спра и изгася мотора и запаля отново колата е перфектна. Това се случва на ден по 5-6 пъти, но може и дни на ред да не го направи. Аз съм от Сливен, но тук няма майстори с оригиналната програма за модела с цел да направят диагностика. Ходих при един уж-спец по автомобилите . Направи някаква диагностика, чека ми светеше, но вървеше.. Грешките бяха елементарни. Не излезе нищо, но след като ми изключи хидравликата, отново при закачането на диагностика излезе датчика стоящ в средата на хидравликата. Аз не съм сигурен и за това искам помощ и мнение от вас. Колата е купена от България - магазин

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не съм много наясно, но имах подобен проблем при вектра ц. По същия начин забиваше хидравликата.

По новите коли като твоята имат датчик който чете от рейката дали завиваш, с колко градуса и тнт.

Ако този датчик направи грешка хидравликата забива.

Ако съм на твое място бих погледнал къде е датчика, едно WD-40 и пръскаш буксата на датчика и него.

На моята така се оправи проблема.

Успех и дано да съм помогнал

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лансер 1.5 не е с хидравлика, а с електро усилвател. Не разбрах чека на двигателя ли ти свети или имаш волан с удивителна?

 

Ако сте успели да прочетете коя е грешката на ЕПСа, тук може да видиш как се процедира:

http://sportback.2de.ru/37/html/M137200750017601ENG.htm

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съгласен съм с теб .Чека ту светва, ту угасва сам .Днес огледах колата , има ел помпа и рейката Има и един датчик, който е с 2 букси .Но до тук .Много колеги ми казват, смени датчика - но не съм сигурен .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На червения дисплей на таблато(там се показва пробег, разход и др.), излиза ли ти волан

с удивителна до него?

 

Можеш ли да опишеш по обстойно кога се получава изключването?

 

Преди да установиш точно къде е проблема не сменявай нищо,

защото е доста вероятно да смениш нещо здраво.

Редактирано от kacarski
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато си иска забива хидравликата т е запалвам загрее и автоматично прехвърля от бензин на газ .И не след време на дисплея ми излиза в кафяво волан - и управлението става твърдо .Изключвам контакта и запалвам отново и всичко става нормално , но до следващият път .ДАЙ КОЛЕГА ДА ОПРАВЯ ТОЗИ ПРОБЛЕМ ,ЧЕ СЪМ БОЛЕН .Не мога да намеря техн литература със снимки за лансер

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сервизна литература има тук - http://sportback.2de.ru/ , от лявото меню избираш

37B-ELECTRICAL POWER STEERING.

 

Щом ти излиза грешката на таблото я свържи към диагностика, която може да я прочете

и после от линка по-горе действаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти .Къде да отида на диагностика -тук в Сливен само пиратски .Дали не е от датчика -какво ще кажеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Сливен има Дарс Ауто ЕООД, което, доколкото знам, е нещо като официален сервиз на Мицубиши за региона?!

 

http://www.mitsubishi-motors.bg/pages/Service-map/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Сливен това е шоу рум на Мерцедес и Мицибуши, но при разговор с приемчика -отговора му бе Нищо нямаме за тия горепосочени автомобили, а камо ли диагностика .Те са 6 човека в този шоу рум заедно с пазача.Срам голям.Два дни не го е правил този проблем, днес при пълен ляв или десен завой изчезна ел усилвателя на волана и стана твърд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте едно рамо за да оправим колицата .Дали диагностика - без значение къде .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте .Може ли някой да ми каже номера на датчика стоящ на рейката за ел усилвателя на волана.Мицибуши лансер 2009 г 1 5 109 к

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много съм зле, като не виждам решение на проблема .Явно проблема е по ел .Но няма кой да я погледне и установи от къде идва проблема Говорих с представителството в Ст Загора и Бургас -дигат рамене Трябвало да блокира и тогава да отида с цел при диагностиката да излезе .Ако, някой има представа къде да я закарам да пише .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших си проблема с търсене- голямо .Майсторягата е бил в Сливен .Има сервиз и всичко за мицибуши и всички останали коли .Извършва пълна диагностика и ремонт .Ако се налага части се поръчват оригинални .Много съм доволен .Станах му клиент.п.п. темата може да се изтрие .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших си проблема с търсене- голямо .Майсторягата е бил в Сливен .Има сервиз и всичко за мицибуши и всички останали коли .Извършва пълна диагностика и ремонт .Ако се налага части се поръчват оригинални .Много съм доволен .Станах му клиент.п.п. темата може да се изтрие .

Колега сподели ако обичаш,какво в крайна сметка беше развалено?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших си проблема с търсене- голямо .Майсторягата е бил в Сливен .Има сервиз и всичко за мицибуши и всички останали коли .Извършва пълна диагностика и ремонт .Ако се налага части се поръчват оригинални .Много съм доволен .Станах му клиент.п.п. темата може да се изтрие .

 

Колега, след като си решил проблема си, мисля че е редно да споделиш как си го постигнал. Все пак форума е база знания и някой хора използват търсачката по предназначение :) Теми не се трият просто защото си решил проблема си. :)

В интерес на истината имах подобен проблем като твоя, който така и не разбрах как се реши от само себе си

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема го описах по горе .Установи се, че преди е сменяно по предницата накрайник и носач, който е с шарнира,но след като е ригулиран предният мост не е ходено на комп да се обучи и диагностира сходимоста и ъглите на завиване .Намерих човек с тази пълна програма с която извършихме тази пълна диагностика и проблема изчезна .От него разбрах доста неща -тъй като всичко обеснява .Сега проблема си остава само един -светва ми чека -по причина, че газовата ми у-ба ми дава ниски стойности т .т. бедна горивна смес .Газовата е брс, но не е диагностирана от 1 год.Това да е .Ще го оправим .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...