Премини към съдържание

Външен накрайник


nikovas

Препоръчано мнение

Здравейте ,колеги предстой ми закупуването на десен външен накрайник .

Тъй като има доста на пазара и в различен ценови диапазон бихте ли ми препоръчали някоя марка.

А също и магазин - Косер,Евро,ТехКо и т.н

И има ли разлика между ляв и десен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разлика има, аз си купувам от Тех-ко, последно сложих Каво, предния беше делфи. Нямам никакви оплаквания. Делфито е вече на над 15000км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В какво се състои разликата в накрайниците (ляв/десен)?

Бачо Илия сигурно искаше да каже, че разлика има от къде ще си го купиш, не че са различни левия и десния ..;)

Аз от Косер и Еврото си вземам само антифриз, ама не го разреждам по схемата която дават, че и той може да замръзне ..:tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Помислих че наистина има разлика. Викам, край, излъгал съм хората като съм твърдял как няма разлика в кормилните накрайници и като съм сменял моите съм ги нацелил без да обърна внимание кой за къде е (вътрешен, външен и съответно ляв и десен). Значи вътрешните са еднакви - без ляв и десен и външните също няма значение ляв или десен. Просто вътрешен накрайник и външен накрайник. Окей.

В магазина на Алекс гледах по 17-20 лева за външен. 20 кинта май бяха Moog, ама не съм сигурен за марката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те Moog са от ЕВРО-07, слагал съм такъв на Фиестата. Мисля, че не изкара много, но май проблемът беше в маншончето му - разместило се и се е пълнил с вода. (в много случаи проблемите при такива шарнирни съединения са изцяло от маншончетата)

 

Ако искаш провери в AS-METAL. Онзи ден сменях на Фиестата и сложих AS-METAL. С някои забележки - например, че се оказа по-дълъг от стандартния и не е просто да отвиеш единия и да сложиш другия на същата дължина. Мерих дължините и хвърлях боб колко точно в повече трябва да го завия - още не знам дали съм уцелил реглажа.

 

Преди пак съм ползвал AS-METAL (след злополучния MOOG) и май изкара доста повече. Докато не оставих колата на майстор за смяна на кормилната рейка и понеже резбата на шарнира му беше повредена, той да вземе да го свали с флекса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те Moog са от ЕВРО-07, слагал съм такъв на Фиестата. Мисля, че не изкара много, но май проблемът беше в маншончето му - разместило се и се е пълнил с вода. (в много случаи проблемите при такива шарнирни съединения са изцяло от маншончетата)

 

 

Колега не само Евро-07 продават Moog :)

Аз не работя с тях и при мен в онлайн магазина не предлагам нищо от тях. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не не, мисълта ми беше, че аз лично имах проблем с Moog - изкара по-малко от 1 година.

Беше от Евро-07, но дали при различните доставчици накрайниците Moog са различни - не знам.

 

От този единичен случай не мога да кажа дали са добри или не. (в частност може и за Мицубиши да са ги уцелили, а за Фиеста да не са.)

 

edit: Най-добре да каже някой, който е слагал такива и няма проблеми.

Редактирано от dreadx
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не не, мисълта ми беше, че аз лично имах проблем с Moog - изкара по-малко от 1 година.

Беше от Евро-07, но дали при различните доставчици накрайниците Moog са различни - не знам.

 

От този единичен случай не мога да кажа дали са добри или не. (в частност може и за Мицубиши да са ги уцелили, а за Фиеста да не са.)

 

edit: Най-добре да каже някой, който е слагал такива и няма проблеми.

 

Moog предалагат 3 вида качество.

Преди месец бях на едно изложение в Полша в централата на Intercars.Там бяха почти всички водещи производители на части и много коментирахме различните марки, в частност и Moog.Самите производители на Moog не крият това, че продукцията, която произвеждат е няколко качества, съответно на различни цени. :)

п.п Лично аз, избягвам някои вносители и производители :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така аз си закупих Kavo от ТехКо ,(даже има и гресьорка :) )

Сега чака ред да бъде сменен и задължителен реглаж на предницата при такива интервенции .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...