Премини към съдържание

Да ни е честито!


Препоръчано мнение

Поздрави на всички съфорумници и добре заварили! :icon_thumbup:

Да ни е честит новия семеен автомобил :icon_thumbup:

Купих го на 29-09-2014 г., но досега не ми остана време да се похваля във форума.

1,3 ; 60kW ; регистрация март 2001 г. по рама август 2000 г., обзавеждане Comfort

Ето и няколко снимки http://tatitosho.snimka.bg/automobiles/space-star.837933

След четири месеца търсене и гледане го купих буквално за няколко часа :rolleyes: Видях обявата в 10 ч. , около 15 ч. бях в Попово и в 16,30 ч. вече беше наш :rolleyes: Да е жив и здрав бившия собственик (може да е колега от форума) и скоро да си купи харесания от него автомобил :D

Разполагахме с ограничен бюджет от 3500 лв. в който трябваше да се включа с регистрацията в КАТ (за нов внос). За мен си беше цяло чудо, че за тази сума купих регистриран и обслужен автомобил със сменен ремък 2012 г.(преди 12 х. км.), акумулатор Varta 10.2012 г., масло и филтри 08.2014 г., ГО 08.2014 г., оригиналното CD + някакво LG с диск и флашка и ...друго не се сещам :D

До тук пооправих (на места с помощта на форума :D ) няколко дразнещи дреболии в осветлението по таблото и копчетата, тръгващия от 20 километраж и един гаден бутон (изтръгнах го :) , защото пускаше задно ляво стъкло когато си поиска) за ел. стъклата в панела на шофьорската врата и още няколко дреболии.

Колата си върви спира нормално, но утре предстои да сваля колелата и да прегледам спирачките, по обстоен оглед на ходовата част и управлението. Ще имам и някои въпроси, ако не си намеря нужната информация :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

да ти е честита новата предобивка. Грижи се за Мицку с нужното внимание и ще се убедиш че извън стандартните неща няма да имаш много болежки с него. А с този комуфлажен за прахоляка цвят и по-малко ще ходиш и на автомивка ;)

Като съвет от мен, смени си на първо четене маслото на скоросната кутия и спирачната течност в тази последователност като поемеш глътка въздух между любуванията на колата.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Честито колега. Найстима много добра кола е. Аз придобих такава миналата година септември месец. Освен консумативи нищо друго не е пипано по колата. Е сега вече кормилните накрайници се обадиха, но като цяло е страхотна кола. Мойта е 1.9 DID 102 коня 2002 година. Бих те посъветвал да си провериш отзад в резервоара решетката на каква хала е. Понеже от както имам колата все ми гаснеше до снощи. Оказа се, че е яко задръстена и след почистване стана като ламборджини. Освен по бързото набиране, палене, вървеш и разходка маалко ми падна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

svetliof , Спирачната течност беше сменена още преди да се похваля тук, маслото за кутията е купено, но не остава време за смяната. По кутията освен смяната на маслото ще имам и малко работа по настройката на лостовата система от топката до кутията. При включване на 1-ва почти изкъртвам лоста от дърпане към мен :icon_crying: Някъде задържа и "шайбата", която се дърпа, за да включи задна. По точно след като я пуснеш и слиза много плавно и бавно, не всеки път до край. Това са дребни болежки.

n1k3r , не те разбрах за коя решетка в резервоара става въпрос. Цедката преди филтъра на помпата или...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

svetliof , Спирачната течност беше сменена още преди да се похваля тук, маслото за кутията е купено, но не остава време за смяната. По кутията освен смяната на маслото ще имам и малко работа по настройката на лостовата система от топката до кутията. При включване на 1-ва почти изкъртвам лоста от дърпане към мен :icon_crying: Някъде задържа и "шайбата", която се дърпа, за да включи задна. По точно след като я пуснеш и слиза много плавно и бавно, не всеки път до край. Това са дребни болежки.

n1k3r , не те разбрах за коя решетка в резервоара става въпрос. Цедката преди филтъра на помпата или...?

Необходими са ти един нови втулки,може да се направят на струг, но и нови не са скъпи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...