Премини към съдържание

Масло за скоростна кутия за Space Star


curna_zvezda

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Има няколко теми за маслото за скоросните кутии на Space Star като ходих в БалканСтар ми потвърдиха информацията по долу:

 

Здравей колега. Ето изискванията на производителя за нашите JB3 ск.кутии:

 

Transaxle, manual

Manual

Capacity 3,4 liter

Gears forward: 5

Gears reverse: 1

 

Use: Normal

Check 15000 km/12 months

Change 105000 km/84 months

 

OEM recommendation

year-round API: GL-4+ (Tranself TRX) SAE 75W-80

 

Моя съвет е да се придържаш към тях, визирам GL-4+ ; SAE 75W-80, т.е. това да е изписано на бутилката. Аз съм пробвал и SAE 75W90 масло, е, не влизат лесно скоростите. Колкото до фирма производител правеща дадено масло, пишеш си в Google (марката масло) lubricant advisor и виждаш тяхната препоръка в ел. им каталог.

Поздрави

 

В БалканСтар продават наливно, което е около 30лв/л.

 

Насочиха ме към Рено, тъй като те предлагат това Elf Tranself масло, но е скъпичко (5л е около 120лв).

 

В интернет се продава 1л шишета ELF TRANSELF NFJ 75W80 1L за около 10-12лв/л, което е доста по-тънко като сума, а и като четох вече няма ЕLF TRANSELF TRX, негов заместител е ЕLF TRANSELF NFP, който в нета върви по 20-30+лв/л.

 

Ето кратко описание на NFP & NFJ:

 

Elf Tranself NFJ 75W-80 е трансмисионно масло, разработено на базата на синтетични технологии за трансмисии с ръчен режим на работа при много силен натиск и съдържа добавки "extra pres".

 

Спецификация: API GL 4 +

Официално одобрен и се препоръчва за скоростни кутии на RENAULT JXX, TL4 и NDX

 

ПРИЛОЖЕНИЕ:

 

• лубрикант, адаптиран за превозни средства с трансмисии RENAULT клас «J", TL4 и NDX, като например: Twingo, Clio, Modus, Megane (с изключение на Megane / Scenic II PK4), Лагуна (с изключение на двигатели 2,2 DT, ИСР и V6, Espace (2,0 и 1,9 DTI) модели като Kangoo.

 

• Специално отговаря на ръчни автомобилни трансмисии за микробуси, оборудвани с месингов пръстен за синхронизация (единичен или мулти-конфигурация). Стандарти API GL 4 +

 

• Отговаря на международна спецификация API GL4 +.

 

• официално одобрен и препоръчан за одобрение за използването на трансмисии RENAULT RENAULT JXX TL4 и NDX

 

Предимства:

 

• Улеснява работата в студа, поради високата си течливост при ниски температури.

 

• Предотвратява шум при превключване на скорости, благодарение на добрата си съпротива срещу срязване на вискозитета, което осигурява достатъчно вискозитет при висока температура ( запазва характеристиките за устойчивост по време на живота си).

 

• Благодарение на специалната си формула улеснява превключването на предавките и предотвратява спонтанно изключване.

 

• Благодарение на изключителните добавки "extra pres", осигурява добра защита на зъбните предавки, дори при високи натоварвания.

 

• Много висока термична стабилност и устойчивост към окисление.

 

• Много висока устойчивост срещу срязване на вискозитета.

 

• Отлична защита срещу ръжда и корозия.

 

• Новата формула е по-малко податливa на вода.

 

Производител: TOTAL lubrifiants - 562,avenue du Parc de l'ile 92000 NANTERRE - FRANCE

 

Elf Tranself NFP 75W-80 е трансмисионно масло, разработено на базата на синтетична технология за трансмисии с ръчен режим на работа и при много тежки натоварвания.

 

Спецификация: API GL 4 +

Официално одобрен и се препоръчва за скоростни кутии на RENAULT PXX, NISSAN P

 

ПРИЛОЖЕНИЕ:

 

• Elf Tranself NFP 75W-80 е лубрикант, адаптиран за превозни средства с трансмисии на RENAULT клас «P", като например: Vel Satis, Avantime, Espace IV ( и Espace 2.0 и 1.9 DTI), Laguna 2.2 DT и V6 DCI Megane / Scenic II .

 

• Заменя продуктите Elf Tranself TRP, TRZ, TRX.

 

• Отговаря на международна спецификация API GL4 +.

 

• Много висока термична стабилност и устойчивост към окисление.

 

• Много висока устойчивост срещу срязване на вискозитета.

 

• Отлична защита срещу ръжда и корозия.

 

• Новата формула е по-малко податливa на вода.

 

Производител: TOTAL lubrifiants - 562,avenue du Parc de l'ile 92000 NANTERRE - FRANCE

 

Въпросите ми са:

 

1.Винаги има риск при закупуването то Интернет, но някой вземал ли е от определен сайт/фирма, където всичко е било ок.

2.За скоросните ни кутии, може ли да се ползва по-евтиното Elf Tranself NFJ 75W-80, чиято цена е на половина.

3.Да споделите за Магазин/и в София, където продават тези масла и да има гаранция, че не е менте маслото

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз купувах от тези :

http://oilgroupbg.com/

Elf Tranself NFJ 75W-80 - 1 Литър Elf 2л 13.99лв 27.98лв

 

Точни са !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз го смених го с това, закупено от онлайн магазин - ELF TRANSELF NFJ 75W-80. Но моятя скорастна кутия е F5MV1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честа практика на автомобило-производителите е, в новия модел кола да се обурудват възли и компоненти от предходни такива. Това е с цел намаляне себестойността на автомобила и влагане на доказали се през годините от пробега възли, както е със скосростните кутии. Понеже за нашите Мицку 1.3 тя е на Renault JB3 едно време потърсих информация в интернет. Попаднах на близката JB1(на служебното Рено Канго). Тя е почнала да се вгражда още от 80-те години, ехее... Така че като се заговори за масло не тези типове кутии, не трябва да се подхожда все едно че то е някаква космическа технология. Важното е да се спазват препоръките по-горе. Такива цени от 30 лв/л или 120 лв само защото няма гъвкава опаковка, хайде моля. При 3.4л да купиш 4 (освен ако не е наливно), но чак пък 5л си е издевателство. 18-20 лв/л е приемлива цена, все пак се взима полусинтетика.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,

 

В крайна сметка си взех 4л от Elf Tranself NFP 75W-80, тъй като и в магазина ми показаха, че по каталози и производител това е маслото заместител за скоростната кутия. При смяната в старото масло нямаше стружки или друг леш, но кутията пое само 3л от новото масло. 4тият литър за сега ще го скътам, но се чудя дали ще ми трябва въобще.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

В крайна сметка си взех 4л от Elf Tranself NFP 75W-80, тъй като и в магазина ми показаха, че по каталози и производител това е маслото заместител за скоростната кутия. При смяната в старото масло нямаше стружки или друг леш, но кутията пое само 3л от новото масло. 4тият литър за сега ще го скътам, но се чудя дали ще ми трябва въобще.

колега в кутията ти би трябвало да има 3.4 лт.масло щом си налял само 3 лт. в кутията би трябвало да са останали още 400 мл

Редактирано от glover67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега в кутията ти би трябвало да има 3.4 лт.масло щом си налял само 3 лт. в кутията би трябвало да са останали още 400 мл

 

Като обем да, но като съдържание то няма да е масло, а вече някакво подобие на грес (иначе щеше да изтече). Ако колегата сметне за необходимо (от финансова гледна точка), след време може да смени пак маслото.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като обем да, но като съдържание то няма да е масло, а вече някакво подобие на грес (иначе щеше да изтече). Ако колегата сметне за необходимо (от финансова гледна точка), след време може да смени пак маслото.

Поздрави

 

Т.е. новото масло ще е разредила тази грес и ще може да изтече и да се напълни цялата кутия с хубаво чистичко масълце?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Къде са пробките за източване и съответно за наливане на маслото. Митсу 1.3, 2002г. ръчни скорости събира 3.4, ама как да го сменя сам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде са пробките за източване и съответно за наливане на маслото. Митсу 1.3, 2002г. ръчни скорости събира 3.4, ама как да го сменя сам!

 

Пробката за източване е най-долу на картера на ск.кутия - лесно се вижда и се намира под колата. Още по-лесна за откриване е и пробката за наливане. Тя се вижда като се вдигне капака на колата, погледне се към термостата и надолу в дясно. Представлява пластмасова ръкохватка/пеперуда.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте колеги.

Идва време да сменям маслото на скоростната кутия нашето Старче 1.3,2000 година.

Четох доста и се чудя кое от трите да му сложа.

 

https://oilgroupbg.com/elf-tranself-nfp-75w-80-1-%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80.html

 

https://oilgroupbg.com/elf-tranself-nfj-75w-80-1-%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80.html

 

http://www.prospeed.bg/bg/product/4202/10

 

Дайте съвет,като цяло клоня към NFP ,защото го дават заместител на TRX.

В форума на Рено пък чета не харесвали много ЕЛФ слагат Мотул...а пък него мога да го взема с отстъпка.

Редактирано от Staffolino
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Идва време да сменям маслото на скоростната кутия нашето Старче 1.3,2000 година.

Четох доста и се чудя кое от трите да му сложа.

 

https://oilgroupbg.com/elf-tranself-nfp-75w-80-1-%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80.html

 

https://oilgroupbg.com/elf-tranself-nfj-75w-80-1-%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80.html

 

http://www.prospeed.bg/bg/product/4202/10

 

Дайте съвет,като цяло клоня към NFP ,защото го дават заместител на TRX.

В форума на Рено пък чета не харесвали много ЕЛФ слагат Мотул...а пък него мога да го взема с отстъпка.

 

В пост N:1 колега са ми цитирали заводските изисквания на Mitsubishi за възела:

 

OEM recommendation

year-round API: GL-4+ (Tranself TRX) SAE 75W-80

 

Абсолютно същото ми е написано и в сервизната книжка на хартиен носител в джабката. В онлайн БГ ръководството за Мицку е преиначено маслото и там вече е ELF TPM 75W-80.

Към днешен момент продукта от първият линк е подходящото масло от нейната гама.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Значи ELF Tranself NFP 75W80 е маслото.Такъв извод си бях направил и аз.

Тук http://maslo1.com/elf-nfp-75w80 цената е много добра дали е истинско само не се знае.Някой да е поръчвал от тук?

Интересно ,защо го дават за 6 степенни кутии.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...