Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Бучене при 120км/ч


Препоръчано мнение

Точно този двигател с тази генерация е най-шумен при 120-130, при 140 и повече в колата е

осезаемо по-тихо. Особено когато изкачвам баир с тази скорост в колата не се седи от шум.

Да колега прав си , при изкачването на наклон става още по шумно и дразнещо особенно ако прозорците са затворени и наоколо е тихо. Но няма ли някакъв вариант за премахването на това дразнещо ръмжене ????? Че ме изкарва извън нерви !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. Ами до тук всички маистори ми казват че това ръмжене се чува от това гърне което е нещо като катализатор и е първото след колекторите, но точно там мисля че има някакъв датчик и ако го махна няма ли да излезе грешка??? А и след това гърне имам сложени две чисто нови резонаторни гърнета , нали уж да заглушават ръмженето !!!

Точно така.На Нисана ръмженето и давенето на колата през определни обороти изчезна точно когато смених всичко след колекторите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ами този датчик които е на първото гърне, кво го правим???

Нисанчето имаше Ламбда сонда и след нея други датчици нямаше. Този датчик работи ли? Закачи ли го на софтуеар тест? Ако датчикът си работи,а проблемът е в самото гърне-лошо,защото сменяш гърнето.Трябва да провериш дали върви самостоятелно или с датчика.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това си е от колата не се чуди за шума. Аз имах такава машина и я продадох. Просто е малък двигателя и се товари. За това се чува този шум. Вече ти си решаваш дали ще се занимаваш с производствения недостатък. :icon_bye: Поздрави .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това си е от колата не се чуди за шума. Аз имах такава машина и я продадох. Просто е малък двигателя и се товари. За това се чува този шум. Вече ти си решаваш дали ще се занимаваш с производствения недостатък. :icon_bye: Поздрави .

Това е че не знам какво може да се направи по въпроса , а като гледам и никои сервиз неможе да ми помогне !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея какво би станало ако сложиш прави тръби с някое гърне на края! И изобщо дали е възможно това? :icon_hmm:

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея какво би станало ако сложиш прави тръби с някое гърне на края! И изобщо дали е възможно това? :icon_hmm:

Естествено, че е възможно :) Ще се промени звука, най-вероятно ще бучи повече, но зависи от изпълнението. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Целта е да намалим шума идващ от гърнетата а не да го увеличим!!! Ако някои се е занимавал с подобен проблем да сподели че неуспешните опити излизат солено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Целта е да намалим шума идващ от гърнетата а не да го увеличим!!! Ако някои се е занимавал с подобен проблем да сподели че неуспешните опити излизат солено.

Може да имаш проблем с лещите, предната или задната, не са скъпи, но трябва да са само оригинални, подобни лещи от Мкомплект33 НЕ стават........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш проблем с лещите, предната или задната, не са скъпи, но трябва да са само оригинални, подобни лещи от Мкомплект33 НЕ стават........

Какво е леща??? Не съм чувал до сега ткова нещо !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво е леща??? Не съм чувал до сега ткова нещо !!!

.......това са уплътненията на гърнетата към колектора отпред и отзад м/у тръбата на средното с задното гърне........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аха ясно , значи предната леща я смених с оригинална. Купих я от мицубиши Бургас , струваше 43лв . Към задното гърне маи нямам леща понеже моят автомобил е преправен. А може ли примерно да бучи от първото гърне ако му е пригоряла ватата??? Съмнявам се в него понеже при почукване с пръст бие на кухо, а иначе при разтрисане нищо не трака в него

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аха ясно , значи предната леща я смених с оригинална. Купих я от мицубиши Бургас , струваше 43лв . Към задното гърне маи нямам леща понеже моят автомобил е преправен. А може ли примерно да бучи от първото гърне ако му е пригоряла ватата??? Съмнявам се в него понеже при почукване с пръст бие на кухо, а иначе при разтрисане нищо не трака в него

.......може, но все пак трябва да се види какво имаш под предви "бучене" и дали имаш база за сравнение ,защото тези коли са малко по шумнички по принцип......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......може, но все пак трябва да се види какво имаш под предви "бучене" и дали имаш база за сравнение ,защото тези коли са малко по шумнички по принцип......

Имам го в изпредвид но моята ми се струва твърде шумна !!!!

А имам общо 4 гърнета , едно до колекторите две резонаторни гърнета едно след друго (чисто нови с вата и тръба с дупки в средата) след което е краиното гърне което е завъртяно напречно на багажника и е с два големи извода отзаде!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми не бях аз, така я купих!!! Сега се чудя дали има някаква разлика с оригиналната изпускателна система: в смисъл дали е по добре или по зле ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми не бях аз, така я купих!!! Сега се чудя дали има някаква разлика с оригиналната изпускателна система: в смисъл дали е по добре или по зле ???

Естествено, че има разлика. Заводската изпускателна система е по-тиха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам го в изпредвид но моята ми се струва твърде шумна !!!!

А имам общо 4 гърнета , едно до колекторите две резонаторни гърнета едно след друго (чисто нови с вата и тръба с дупки в средата) след което е краиното гърне което е завъртяно напречно на багажника и е с два големи извода отзаде!!!

Колега с това трябваше да почнеш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...