Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Мitsubishi Space Star 1.8 GDI


Препоръчано мнение

Здравейте,от вчера съм съм собственик на Mitsubishi Space Star 1.8 gdi,първоначално смених маслото на двигателя,масления филтър и въздушния.Спирачките са добри,За ангренажния ремък казаха че е сменен,но как да разбера?Или да си го сменям?Какво ще кажете?Друго нещо трябва ли да се смени?И последно мисля да му сложа газова уредба?Извинявайте за въпросите но нищо не знам за тази кола ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте,от вчера съм съм собственик на mitsubishi space star 1.8 gdi,първоначално смених маслото на двигателя,масления филтър и въздушния.Спирачките са добри,За ангренажния ремък казаха че е сменен,но как да разбера?Или да си го сменям?Какво ще кажете?Друго нещо трябва ли да се смени?И последно мисля да му сложа газова уредба?Извинявайте за въпросите но нищо незнам за тази кола ;)

Честита придобивка!За газова уредба по-добре не мисли-не ти трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка!За газова уредба по-добре не мисли-не ти трябва.

Мерси ;)къв смисъл не трябва газова уредба?Неможе ли газ за този модел?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.8 GDI=122 коня,разхода около 8/100 в града.

Извън града и до 4.5/100 може.

Газ не може на този двигател ,е слагат ама вече не е Gdi -тоест върви към Балканто.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега :mitsu-smiley:

Много безаварийни.

По-добре прочети тази тема

Двигатели:

1.3 16V 83к.с.

1.6 98к.с.

1.8 16V 112к.с

1.8 GDI 122к.с.

1.9 DI-D 102к.с.

1.9 DI-D 115к.с.

Относно газта на ГДИ....забрави.

Ремъка по-добре си го смени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега :mitsu-smiley:

Много безаварийни.

По-добре прочети тази тема

Двигатели:

1.3 16V 83к.с.

1.6 98к.с.

1.8 16V 112к.с

1.8 GDI 122к.с.

1.9 DI-D 102к.с.

1.9 DI-D 115к.с.

Относно газта на ГДИ....забрави.

Ремъка по-добре си го смени.

Мерси,колега значи няма 1.8 90 коня?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И разход 8 в града и 4.5 извънградско го забрави. По-скоро смятай 10, и 5.5 6.0 извънградско. Като казвам 10 в града с особенно мнение, много зависи от бензина, стила на каране трафика и светофарите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В талона на колата пише:

(P.2) 90 което е KW

Както каза колегата по-горе сметката излиза :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! В семейството си имаме 1.3 и 1.8 - като твоята... и няма да съжаляваш за избора си. Дано е и читава колицата и да не ти създава ядове.

Това че няма възможност за поставяне на газ да не те притеснява ако не въртиш много километри - бензиновият двигател си е икономичен за 122 коня.

в сравнение с моите 86 коня разликата в разхода на бензин е минимална. А и удоволствието от шофирането е друго...

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! В семейството си имаме 1.3 и 1.8 - като твоята... и няма да съжаляваш за избора си. Дано е и читава колицата и да не ти създава ядове.

Това че няма възможност за поставяне на газ да не те притеснява ако не въртиш много километри - бензиновият двигател си е икономичен за 122 коня.

в сравнение с моите 86 коня разликата в разхода на бензин е минимална. А и удоволствието от шофирането е друго...

Поздрави!

Блаходаря много,122 коня колко беше данъка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Данъка зависи от общината в която си регистрирал колата. В интернет има някои данъчни калкулатори, които са верни и можеш да си провериш данъка колко ще то бъде.

Може да пробваш този: http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

Няма да бъде от ниския данък със сигурност, той е до 101 к.с. но пък веднъж го плащаш в годината...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос към вас :) кат запаля колата на колко оборота трябва да си работи без да се подава газ?Мерси!

 

Мисля, че около 1000-1500 и след това да падне на около 700. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че около 1000-1500 и след това да падне на около 700. :drinks:

При мен постоянно седи на 1500 проблем ли е?И ако да как може да се оправи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен постоянно седи на 1500 проблем ли е?И ако да как може да се оправи?

 

За загряла кола мисля, че са доста високи тези обороти. Най-често се прецаква моторчето за празен ход. Казват, че с сваляне , почистване и смазване се оправя, но колко е истина незнам. Тези моторчета са доста скъпи. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да си взема Сд защото няма та въпроса ми е каква е буксата на колата зада търся таково сд :) неги разбирам затова питам ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, смяната на ангренажа върви с още 2 ремъка и водната помпа. Общо към 400лв, зависи от частите. Моят разход в града е около 10, а извън града 5,5-7,5 според зависи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да си взема Сд защото няма та въпроса ми е каква е буксата на колата зада търся таково сд :) неги разбирам затова питам ;)

post-4855-092051000 1397215454_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, смяната на ангренажа върви с още 2 ремъка и водната помпа. Общо към 400лв, зависи от частите. Моят разход в града е около 10, а извън града 5,5-7,5 според зависи.

Значи и водната помпа се сменя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...