Премини към съдържание

Нов член на клуба


Препоръчано мнение

Здравейте. От вчера съм собственик на Mitsubishi Space Star 1,9 DID (75kw) Тепърва ще ви занимавам с разни дреболийки ,които имам за пооправяне по колата,но като цяло всичко и е много запазено и върви страхотно.Предполагам, че всичко което ме интересува вече е описано във форума и затова първо ще почета из темите.Но като за начало ако има някой колега от Бургас ще се радвам да даде някой съвет относно сервизи и подръжка за колата.

 

Разбира се ако има неща ,които като "новобранец" фен на марката,трябва да знам....споделете.

 

Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за посрещането. И понеже днес тръгвам да оправям разните дреболии по колата ,ще споделя какви са те.

 

1.Оборотомера и километража не ми работят. Нищо не отчитат двете големи стрелки. Малките за температура и резервоара си работят.Малкото ел.дисплейче за изминати километри си работи. Само големите 2 кръга на скорост и обороти не работят. Мисля ,че е някакво жило и след малко тръгвам да я ровим в един сервиз до нас. Някой ако знае точно какво е ,да помага

 

2.Аудиосистемата.

Навигацията ми иска някакъв диск ,който мисля да дръпна от замунда ако има,и ако някой знае точно какво да дръпна.

Като паля колата се чува някакъв много силен и странен шшум през колоните на колата ,и като подам малко газ за 3-4 секунди шума изчезва.

Радиото постоянно пука през колоните сякаш ще звъни мобилен телефон.Сещате се. досадното смущение и пукане.

Копчето на за усилване и намаляне също не работи.

Като цяло си мисля ,че цялото управление на радиото е за смяна. Не знам само дали ще се оправи само от панела и трябва да сменям всичко.

Някой ако има такъв панел за продан да пише.Или да каже някаква нормална цена за която да го търся из моргите.

 

И един въпрос относно разхода.

Като я взех от София и тръгнах към Бургас още от завоя ми показа среден разход 22,5. след около 2-3 км свали на 8-9 и после се спря за около 5 км на 6,5

Карах си така по пътя и видях ,че има опция reset. Натиснах и почна от 1,5...2...3...и накрая доста време адържа на 3,7

По едно време обаче настъпих малко да я видя как върви(за около 2-3 км. Това обаче вдигна разхода до 4,2 и до Бургас си остана 4,2. Около 200км.

Ако си я карам без да настъпвам ,дали ще си седи на 3,7/4 и до колко може да се разчита на тези данни. Гледам ,че нямам опция да видя моментен разход ,а само среден. А това 4,2 според мен е средният разход с който съм я докарал от София до Бургас. Като литри ми се вмести в 15,16 литра. Така ,че си излиза толкова.

 

Вчера малко обикалях из Бургас градско. Карах си бавничко и спокойно и почти през цялото време ми държа средна скорост 24км и среден разход 6,5. Това ли ще е градския разход според вас? Ако е така е идеално за мене :)

 

И последното ,което ме вълнува е емблемката на предницата. Някой ако има такава и може да прати по еконт ,да каже цена и да стискаме ръцете ,виртуално. :)

 

Ако се сетя за още нещо с кето ми трябва помощ ,пак ще пиша.

 

Благодаря ви предваритело.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. Не е с жило. Може би откачен куплунг. Кат са връщали километрите :)

2. Хубава карта за България няма. Радио ново - трудна работа. Ако смениш радиото - губиш някои опции на дисплея. Има го като "важна тема".

3. Разхода е горе долу такъв. Аз във Варна под 7,8 - 8,5 трудно слизам. Ако извън града не я настъпваш - около 5 литра

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. И сега ако може един малко по-тъп впрос. Понеже аудиото е с касета ... цд-то за навигацията дали може да чете аудиодискове ?

Редактирано от gergi_81
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако може някой да помогне ще съм много благодарен. Смениха ми таблото ,понеже старото е изгоряло(140лв) Тук обаче не намериха за дизел и сложиха от ГДИ. Оборотите са до 8000 и ми се струва ,че не показва реално. Скороста също мисля ,че показва доста по-висока от това с което се движа. А отделно от това при смяната е станало нещо и с дисплея за рахода ,който ми показва ,че имам да мина 1150км. а преди смяната бяха около 90км. Днес мога да го върна и да търся друго.Ако може някой да ми даде съвет какво да правя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. И сега ако може един малко по-тъп впрос. Понеже аудиото е с касета ... цд-то за навигацията дали може да чете аудиодискове ?

Здравей,колега ,добре дошъл, :icon_rock: .Да СД-то за навигацията може да чете само аудио дискове! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми това е супер. Аз си мислих ,че ще карам само на радио и евентуално касетофон :) Сега обаче ми трябва самото радио. Явно моето е развалено и дава някакви стахотни шумове през колоните ,когато цъкна фаровете а и бутона за включване ,усилване и намаляне не работи. Моля ако някой знае къде да търся да ме насочи. Благодаря ви много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми това е супер. Аз си мислих ,че ще карам само на радио и евентуално касетофон :) Сега обаче ми трябва самото радио. Явно моето е развалено и дава някакви стахотни шумове през колоните ,когато цъкна фаровете а и бутона за включване ,усилване и намаляне не работи. Моля ако някой знае къде да търся да ме насочи. Благодаря ви много.

Това с неработещият бутон се оправя-извади радиото и го дай на някой жичкаджия да го позапои :drinks:

И моето ,като цъкна фаровете,изшумява,но за секунда,което ме навежда на мисълта,че проблема пак е ел.и с почистване на определени места може да се оправи,но ще ти трябва еладжия... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами уж я взех преди малко от еладжия ,Казва ,че радиото е за смяна. Иначе точно с фаровете шуми и по някое време се оправя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрaвейте и от мен. И aз от няколко дни подкaрaх Звездичкa 1.6 бензин 2002г. При мен оборотомерa изобщо не рaботи a километрaжa не отчитa вярно стрелкaтa е нa 30 км a реaлно сa 60км.Колкото до дисплея , почти нищо не се виждa, бъркa цифрите.Съботa или неделя ще го рaзглобя дa отхвърля възможносттa зa хлaбaвa връзкa (дaно е тaкa) и ще споделя кaкво се е случило.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здрaвейте и от мен. И aз от няколко дни подкaрaх Звездичкa 1.6 бензин 2002г. При мен оборотомерa изобщо не рaботи a километрaжa не отчитa вярно стрелкaтa е нa 30 км a реaлно сa 60км.Колкото до дисплея , почти нищо не се виждa, бъркa цифрите.Съботa или неделя ще го рaзглобя дa отхвърля възможносттa зa хлaбaвa връзкa (дaно е тaкa) и ще споделя кaкво се е случило.

По отношение на оборите и километража мога да те посъветвам да откачиш акумулатора за около 1-2 минути! При мен това помогна! По отношение на дисплея аз го носих на едно момче, което ми каза че е презапоявало всички крачета или пътечки не помня точно и се оправи! Успех!

Редактирано от driverbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Благодаря, колега. Оборотите ги оправих(свалих стъклото на километража и върнах стрелката, сега е ок)Колкото до километража един колега беше написал, че е извадил стрелката от оста и я е преместил, но мен мен ме беше страх да не счупя нещо.Днес ще пробвам да сваля едната клема и да видим какво ще стане(дано и при мен проработи).Дисплея го презапояват и го чакам тези дни да е готов.Благодаря отново за отговора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

При мене вече са решени всички порблеми с шумове през радиото ,километражи ,обороти и тн. Сега обаче се оказа ,че акумулатора е здраво сгънал и държи само няколко часа. Колата е 1,9 DID 102 коня. Какъв да взема ? Спрял съм се на един 74 ампера. Понеже цената ме устройва и е същия размер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега "driverbg", не се получи със свалянето на акомулатора(има някаква промяна, но не е това което се надявах).Но другата седмица ако успея ще навестя един майстор по тази част и надявам се да се справи с този проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...