Премини към съдържание

Прибиращи се огледала


killer

Препоръчано мнение

Здравейте отново.От доста време търся огледала за галанта който се прибират.Минала седмица излезнаха едни и веднага ги купих днеска пристигнаха.И веднага на въпроса! Как аджеба да ги подкарам да работят?Така като ги гледам си мисля,че ще трябва и буксите да търся сега,или аз съм в грешка.Моля за помощ който е правил такова нещо да сподели как да го направя.Аз ще се постарая да направя снимки как се прави всичко подробно описано тук в форума за да е полезно и на други колеги.Галанта е EA2A 2.0

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябват и буксите! Или ако има място в старите ти букси за пинове да си направиш пинове...Дано поне си взел и копчето, дето ги прибира. Разглабял съм такива, но като се замисля не знам кое спира напрежението на моторчето като се приберат/разгънат... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да купих ги комплект двете огледала и копчето.Сега си мисля от каде да намеря буксите.Това ми се вижда по трудна задача от намирането на огледалата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то не е само буксата,на тия с прибиращите има един кабел по-вече към огледалата,като видя схемите,ще кажа по-точно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От копчето за управление, трябва да пуснеш два кабела към лявата врата и други два до дясната, така че да стигнат до буската на огледалата.

Буксата на старото огледало и тази на новото са еднакви, само че на новото ще ти останат два кабела в повече. Точно тези два кабела, трябва да ги свържеш с новите, които си прокарал от копчето. Като направиш това, вече може да събираш вратите с вече монтираните нови огледала. (Кабели лесно се прокарват към вратите през гумения маншон на съществуващата инсталация.)

Накрая остава да смениш копчето и сега се сещам да те питам за новото копче, имаш ли и буксата към него? Буксите са коренно резлични. Ако обаче нямаш буксата, можеш да запоиш кабелчета към пиновете, а след това ще помагаме с свързването към кабелите от старата букса, както и новопрокараните кабели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За жалост нямам буксата.На първо време ще пусна кабелчета от копчето запоени на пинчетата докато намеря буксата.А някаква схема кои пин на кои кабел от старата букса отговаря можете ли да намерите.Аз открих в един мануел на вр4,но много ясно не ми стана как трябва да стане тъй като беше на руски,а аз съм скаран с него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би тук е мястото да попитам, дали има възможност да се направят така, че като извадиш ключа да се прибират сами? Както се пуска осветлението в купето, когато извадиш ключа. За отварянето им може би като го сложиш на първата му степен или нещо такова?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си го мислех същото колега,но когато се отключва колата да се отварят и когато се заключва да се затварят.Мисля,че с някоя афтермаркет аларма би могло да се направи ако има желание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си го мислех същото колега,но когато се отключва колата да се отварят и когато се заключва да се затварят.Мисля,че с някоя афтермаркет аларма би могло да се направи ако има желание.

Аз съм с някаква афтър маркет аларма, не съм гледал каква е, така си я купих колата, но мисля че с ключа ще бъде по-добрият вариант. Представи си че слизаш до колата само за да си вземеш нещо от жабката или багажника? Всеки път ли ще се отварят и затварят тези огледала? Ако има някой по вещ с електрониката може да се изкаже дали е възможно или по-скоро колко трудно ще бъде, че няма невъзможни неща. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така,тъй като немският интернет ме искарва извън нерви,много ви моля някой който има сервизното ръководство за галант ЕАО да ми го прати на мейла. rezistora_93@abv.bg .Искам да сравня буксите и пиновете как ги дават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно,колега.От тази схема разбрах как се отварят и затварят.А случайно да ти попднала схема на самото копче?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно,колега.От тази схема разбрах как се отварят и затварят.А случайно да ти попднала схема на самото копче?

 

Тоя форум май не го четете колега. Има тема с важни връзки (линкове),но е най-лесно да се пита,нали. Щракаш тука и теглиш предпоследния файл (2001_3) и на страница 254 е решението на твоя проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя форум май не го четете колега. Има тема с важни връзки (линкове),но е най-лесно да се пита,нали. Щракаш тука и теглиш предпоследния файл (2001_3) и на страница 254 е решението на твоя проблем.

Аз това му го изпратих на мейла, както беше помолил в по-предния си пост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз това му го изпратих на мейла, както беше помолил в по-предния си пост.

 

А ако иска прочитане на схема и обяснение,тогава да приготвя касата с бира и да я почваме тая кола :D .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз всичко си чета.Но ще кажа за пореден път,че в Германия не всички сайтове линкове и т.н. ми ги отваря и за това помолих.За схемите ще видим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз всичко си чета.Но ще кажа за пореден път,че в Германия не всички сайтове линкове и т.н. ми ги отваря и за това помолих.За схемите ще видим.

 

Тогава влизаш от тук примерно и вече виртуално си в България и може да си теглиш каквото ти душа сака,а да и да ползваш замундите :good:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте,отново на всички.След отново дълго търсене на въпросната букса за копчето на огледала,така и не намерих.Реших,че на първо време ще запоя на пиновете кабелчета пак ще видим.Но след като реших да пробвам да ги сложа...греда.Гледах омувах ама не мога да вдена в схемата както точно трябва да направя.Моля по запознатите за помощ с разчитане на схемите и свързването на копчето.Давам каса бира за малко акъл както се вика.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...