Премини към съдържание

Lancer 2008 - Проблем с алармата


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

от известно време вградената аларма на Lancer-а (2008) започна да работи малко по различно от обикновено. Алармата е вградена директно в дистанционото и при отключване и заключване издава звук, който от известно време не се чува. Тествах алармата отключвайки колата с ключа и опитвайки да запаля колата. Успях, но въпреки това алармата се пусна, странното поне за мен е че успях да я запаля, нещо, което не успях да сторя преди около месец, когато батерията на дистанционото беше изтощена до краен предел. Тогава имобилайзера не ми позволяваше да запаля колата или поне това е начина, по който аз си обяснявам нещата. Проблема започна да се случва преди около седмица, излизайки да затворя вратата на паркинга и оставяйки колата да работи, чух изпищяване (както когато отключвам колата) и видях как авариините светлини присветнаха, след този случай алармата спря да издава звуци при отключване и заключване. Не знам дали се е включила някаква функция, която да издава само светлнинна индикация при отключване. Ако се е включила, защо ми позволява да запаля колата когато отключа само с ключа и се очаква имобилайзера да се активира? Моля за някакво съдействие по разгадаване на тази мистерия. Благодаря предварително!

 

Поздрави,

 

Александър

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при теб как е, но при мен не издава звуци при отключване и заключване. Издава звук само при отключване, в случай, че алармата се е разпищяла, докато колата е била заключена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа, моята аларма е АЛКОМ, колата е купена от БС, не издаваше никакви звуци и за нещо друго ходих до АЛКОМ и те ми казаха, че АЛАРМАТА ми не работи като хората, оправиха я и сега си издава звуци и при заключване и при отключване :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моята е закупувана от БС. Как мога да разбера какъв модел е алармата?

 

Пазиш ли с книжката на алармата ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пазиш ли с книжката на алармата ?

 

След известно ровичкане намерих книжката за алармата и май се оказа от стандартните, които инсталират в БС. Фирмата направила инсталацията е Алком, а алармата Gemini 7157 Robo. Имайки модела успях да намеря няколко мнения във форума описвайки горе долу сходни симптоми. Ще опитам с рестартиране на модула, ако не се оправи, ще отида до сервиза на Алком да я погледнат, в общи линии май повечето колеги са решили проблема си с кратък престой в бокса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали модула позволява промяна на функциите? Като изключеане на звука при вкл./изкл., например.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали модула позволява промяна на функциите? Като изключеане на звука при вкл./изкл., например.

Модула позволява да се активира тих режим, но доколкото прочетох в ръководството и разни теми това става, чрез превключване на едно от ключетата на самият модул. Тъй като работеше до скоро, ми се струва слабо вероятно да се е превключило от само себе си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Другия път да ме слушаш :).

Тези в АЛКОМ са много свестни.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...