Премини към съдържание

Размер на джантите -


sunnyboy115

Препоръчано мнение

Здравейте, наближава пролетта и затова се подготвям отдалече,

 

Автомобилът е Mitsubishi - Colt VI 1.5 12V DI-D (95 Hp) и ме интересува кой е най-малкият размер на джанти които мога да сложа на автомобила ?

Със сегашните 195/50/15 е много некомфортна возията.

 

Ако има значение, отпред е с дискови спирачки, а отзад е са барабанни.

 

Според спецификацията :link: размерите за 1.5 са 15 или 16 инча, но въпросът е дали могат да станат и по-малки джанти ?

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, наближава пролетта и затова се подготвям отдалече,

 

Автомобилът е Mitsubishi - Colt VI 1.5 12V DI-D (95 Hp) и ме интересува кой е най-малкият размер на джанти които мога да сложа на автомобила ?

Със сегашните 195/50/15 е много некомфортна возията.

 

Ако има значение, отпред е с дискови спирачки, а отзад е са барабанни.

 

Според спецификацията :link: размерите за 1.5 са 15 или 16 инча, но въпросът е дали могат да станат и по-малки джанти ?

 

Ограничението ти идва от спирачните апарати, не е само визуално. В общи линии смятам, че над 90% от 14-цоловите джанти няма да влязат, защото ще опират в спирачните апарати. Трябва да се пробва, а това не е толкова лесно, защото изборът на 14-ки с това междуболтово е труден. Бих те посъветвал да потърсиш нови и да пробваш на място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли да са големи тези апарати?... Вярно, Колт 6 е, но все пак е Колт :). На моя Колт 5 оригиналните джанти са 13 цола и 2-3мм дели джантата от апарата. Тук дават оригиналната джанта 14 цола на 1.3 двигател, а на 1.5 я дават 15 цола - цък :icon_hmm: Дали има разлика в спирачните апарати, не знам; според мен няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно си купуваш 14" х 5.5 J джанти с гуми 175/65 14Т и няма да опира никъде, всичките колтове са еднакви с изключение на турбо версията където джантите са с 5 болта. Разликата след смяната: колата ще стане по нестабилна в завой, гумите ще се износват по-бързо, ще увеличиш спирачния път, а в същност няма много да подобриш возията. Карал съм със всичките размери и оптималния размер е точно този който имаш в момента: 195/50 15, с по-големите е супер стабилна но и друслива, а с по-малките много нестабилна в завой. По-добре да помислиш за варянт с по добри гуми или ако джантите позволяват да сложиш гуми с размер 185/55 15 същият размер като при Clear tec .Колт ли е все си друса. Успех

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам на галанта джантите ще станат, един ден с хубаво и приятно слънце ще смъкна 14-ките и ще ги пробвам на колта.

 

:icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам на галанта джантите ще станат, един ден с хубаво и приятно слънце ще смъкна 14-ките и ще ги пробвам на колта.

 

:icon_blush:

 

Е, че той проблемът ти е решен. Щом имаш джанти от галант за проба, направо си готов.:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Малко късно отговарям но, моя Колт го взех от БС с 14-ки. 4х114. Разликата във возията е огромна! Много по-меко и по-тихо е с 14-ките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...