Премини към съдържание

Задно окачване на Каризма


sony

Препоръчано мнение

Колеги, искам да попитам за мнение относно моята Каризма - 1.9 TD. По време на движение се чува едно леко скърцане и пукане отзад и по скоро когато преминавам през препятствия или неравности по пътя. Също така много подскача задницата, но веднага гаси трептенията, което ме кара да си мисля, че не са амортисьорите, това поведение нормално ли е за Каризмите и ако не е, от какво може да се появява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

И при мен така се получава и като я огледах видях че имам скъсана задна пружина...виж да не ти е от ова

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен така се получава и като я огледах видях че имам скъсана задна пружина...виж да не ти е от ова

Ще погледна:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Връшам се отново на тази тема. Значи, няма счупена пружина и амортисьорите са здрави, но ме притеснява едно нещо, а именно ненормалното изхвъргане на задницата нагоре, просто отзад неможе да се вози човек. Чувството като се возиш отзад, е че ще изхвърчиш и задницата се държи много твърда. Просто те изхвърга изведнъж нагоре и след това веднага се успокоява, такова ли е поведението на Каризмите по принцип?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен вози адски твърдо отзад, даже сложих високи летни гуми и пак е същото. Като бях да ми сменят маслото, майстора в сервиза ми посочи точно тези тампони, че са остаряли и леко като провиснали и трябвало да се сменят скоро. Отделно, че последните 2 седмици чух някво пукане отзад вляво, вече 3-ти път го чух и взе да ме притеснява....

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пукане и аз иамам отзад, въпреки че го прави изключително рядко и то по мокър път. Мерси колеги, при първа възможност ще обърна внимание на тези тампони.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Да споделя за проблема: оказа се един изпуснал амортисьор левия, сега сравнително се оправиха нещата, но колегата който ми помогна каза че според него и тампоните на носачите не са много в ред. Искам да попитам някой сменял ли е всички тампони на задното окачване и за каква сума става въпрос, понеже гледам че са доста на брой. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходих в сервиз, че имах тропане отпред, оказа се една биалета само,та пак погледнаха задницата по-обстойно. Оказа се, че не са ми много зле тампоните отзад.Още могат да карат. Бях се стреснал, че много пари ще отидат и отзад. Та сега само карам и си свиркам, пък твърдото возене ще го преглътна някак. За цените може да провериш тук по схемата на окачването. http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/mi2.mycat?SelPrt&t=ITnbB1M52wegOdsHY2OzPhB4giFyYCF83cjbBy1n2ocjeb/4wQYkO2E5mgUhGdtzC0FKoIlR2wGsCHNCHnOiR0kN29cVDd9I0kDiYo0RjPYwuEuFOyBevjqjZiIwvexqioONjshBTNq2Hq_lbkr6Axps8w4lRawHnWqtA8PDilpxjiUpxbOrpgDNLP7D&sgr=lAB0K5cAdCuxAHQr1locEqVBLQ3HWSz2TxZ0K5SIdEuUIHQKlIL4dl0UlWnVYwNHzA== Цъкаш на номера на тампона и ти се показва друг номер като този примерно MR171307. После този вторият номер го търсиш в гугъл и излизат цени. За да си сигурен, че е за твоята кола най-добре си въведи VIN номера тук http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/mi2.mycat

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих и направих калкулация на всички тампони на задното окачване, резултата е около 300 лева само за частите, като прибавим и работата в сервиза, тъй като в домашни условия тази манипулация е почти невъзможна, та става доста скъпичка тази реформа. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз също имам г/д такъв проблем,като мина през гърбица от тези по малките на 2ра след като минат предните гуми се чува някъде отзад като скърцане,но не се забелязва отвън мисля че,само като съм вътре в колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах същия проблем със задното окачване.Започна да тропа в дясно отзад.След дълго търсене се оказа , че късата щанга от която се регулира сходимостта на задното колело чука по таса на който са закрепени челюстите поради скъсан външен тампон.Сменихме тампоните с приятел на подемник,но основния проблем беше избиването на болта от който става регулирането.Пръскахме с всичко възможно.чукахме и не.Накрая с електрическа ръчна ножовка отрязахме болта,на преса избихме и набихме новите тампони,а монтажа обратно е лесен.Цялата операция за двата носача беше 3 часа.Дано съм полезен със споделеното.Ако нещо нее яспно питайте,а и още нещо ,след смяната задължително на стед.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега аз имах същия проблем със задното окачване.Започна да тропа в дясно отзад.След дълго търсене се оказа , че късата щанга от която се регулира сходимостта на задното колело чука по таса на който са закрепени челюстите поради скъсан външен тампон.Сменихме тампоните с приятел на подемник,но основния проблем беше избиването на болта от който става регулирането.Пръскахме с всичко възможно.чукахме и не.Накрая с електрическа ръчна ножовка отрязахме болта,на преса избихме и набихме новите тампони,а монтажа обратно е лесен.Цялата операция за двата носача беше 3 часа.Дано съм полезен със споделеното.Ако нещо нее яспно питайте,а и още нещо ,след смяната задължително на стед.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

 

Колега, при теб как се държи задницата при преминаване през неравности, в сервиза ми казаха, че каризмите си возят твърдо отзад и при смяна на тампоните пак ще си изхвърга нагоре, резултата щял да бъде че ще има много устойчива задница на автомобила на пътя, а изхвъргането ще си го има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...