Премини към съдържание

Ключ за запалването


Препоръчано мнение

Сутринта, бързайки да заработя за ток, вода, данъци и т.н., изпуснах ключа за автомобила - че дори и стъпих отгоре му.

Отчупи се парченце от ухото на ключа.

Отрови ми се деня....

 

post-2950-010519900 1388752903_thumb.jpg

Не ми се дават сто и повече лв за нов ключ.

Мога да срежа главата на ключа, да извадя чипа и да измоделирам нова глава като вградя чипа - примерно от поксипол.

Но ме интересува някой лепил ли е успешно подобно счупване на ключа си и ако "да" - с какво лепило?

Щото материала от който е шприцована главата на ключа ми се струва неподатлив на лепене.

Друг вариант е да изпиля цялото ухо на ключа, изравнявайки главата на нивото на надписа "Мицубиши" , да дупна 2 мм отвор в единия край за тънка халка - но като че ще стане грозно, а може да закача и чипа...

post-2950-018373000 1388752906_thumb.jpg

Та - съвети за лепило?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бос на валовете, моите и двата ключа изглеждат по същия начин. Лепенето с каноконлит издържа няколко дни, след това го залях с двукомпонентен Поксипол, който отиде 3-4 месеца. Той пък се нацепи заедно с оригиналната пластмаса. И така стигнах до ключар, който ми наряза ключа и премести чипа за 25лв. ЕТО ГО

Успех

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако все пак решиш да се правиш на майстор, ето така изглежда ключа без главата. Моята направо се разпадна. Лепило не помага. Аз до ключар ще ходя, само да намеря кога.

 

http://imageshack.us/a/img546/7997/3bq8.jpg

http://imageshack.us/a/img853/3922/rm07.jpg

http://imageshack.us/a/img32/8566/pdp.JPG

http://imageshack.us/a/img834/8331/cwws.jpg

 

PS.Поне аз не намерих лепило, което да издържи.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За лепене не знам дали ще стане,по скоро да направиш нещо като отливка с проксипол или епоксидна смола (макар че ме съмнява да стане със смолата ,ама така прочетох набързо из няколко теми ).

Ама можеш да си направиш друг ключ за 8-10 лв (без чип ),а този да е в близост когато палиш

или да си намериш шапка за ключ (ако има такива големи )

http://baukey.bg/wp-content/uploads/2013/04/keyidentifiers.jpg

 

Другият вариант е споменат по горе. :)

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта, бързайки да заработя за ток, вода, данъци и т.н., изпуснах ключа за автомобила - че дори и стъпих отгоре му.

Отчупи се парченце от ухото на ключа.

Отрови ми се деня....

 

 

Ето и друг вариант. Аз поне така постъпих.

 

Добре си, щом в един ден заработваш за ток, вода, данъци и т.н. :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До тук резултата е, че явно няма подходящо лепило....

Ще проверя какви възможности има при плевенските ключари, за смяна на главата на ключа.

Остава и варианта са си излея сам такава глава.

Засега ще ползвам втория ключ на автомобила, а като постигна някакъв положителен резултат със счупения - ще докладвам.

На отзовалите се в темата - благодаря! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/hi.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

лепилата са ден до пладне..иначе ключове по моргите се намират,но пак са пара..при някои ключари има само пластмаси ,цените са смешни...успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

За някаква измислена кутия/глава на ключа в Плевен искат 50 лв.

Тези не познават парите.....

Реших въпроса с ключа самостоятелно.

Половината от двете тубички на поксипола, от най-малката разсфасовка.

Оформих главата на ключа, като за ухо вградих част от коктейлна сламка.

Малко работа с шкурка, оцветяване с маркер и накрая три потапяния в яхтен лак.

Като време - час за оформянето на поксипола, час за шкурене, пет минути за оцветяване и по два часа между баните със лака.

Резултат:

post-2950-079372100 1389808205_thumb.jpg

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За някаква измислена кутия/глава на ключа в Плевен искат 50 лв.

Тези не познават парите.....

Реших въпроса с ключа самостоятелно.

Половината от двете тубички на поксипола, от най-малката разсфасовка.

Оформих главата на ключа, като за ухо вградих част от коктейлна сламка.

Малко работа с шкурка, оцветяване с маркер и накрая три потапяния в яхтен лак.

Като време - час за оформянето на поксипола, час за шкурене, пет минути за оцветяване и по два часа между баните със лака.

Резултат:

DSC05857.JPG

Тц Тц Тц,изяде хляба на ключарите :tooth: :tooth: :tooth:

Браво ,хубаво се е получило. :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То вече е късно май, но не можеше ли да дупчнеш една тънка дупка в така счупения ключ, без да го зарязваш горе и да го изглаждаш? Там където е счупено, отляво на него (горе вляво на ключа) ми се струва удачно... Аз така бих направил :)

И в тънката дупка една тънка здрава корда/тел... зависи от дупката де, може и тънка халка.

Иначе резултатът се е получил повече от добър, дано да издържи време...

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж пуснатите снимки на Илиев - ако бях дупнал, на 50% щях да пробия чипа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направих същата простотия... само дето е бил в джоба ми и съм седнал върху него... че и задното капаче падна цялото, а на него е имобилайзера.

 

Някой да каже за ключар, който да го възстанови за Lancer 2008 в София ? (ключа има и 3 копчета - Заключване/Отключване/Багажник)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направих същата простотия... само дето е бил в джоба ми и съм седнал върху него... че и задното капаче падна цялото, а на него е имобилайзера.

 

Някой да каже за ключар, който да го възстанови за Lancer 2008 в София ? (ключа има и 3 копчета - Заключване/Отключване/Багажник)

Колеги аз съм си правил ключът на моята каризма в София в Практикер на Цариградско за 50лева.Това се оказа най-изгодната цена от всички други предложения преди две години.И досега го ползвам. :mitsu-smiley:

Редактирано от james_bond
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз съм си правил ключът на моята каризма в София в Практикер на Цариградско за 50лева.Това се оказа най-изгодната цена от всички други предложения преди две години.И досега го ползвам. :mitsu-smiley:

 

Мерси Колега, даже ми е близко, ще проверя. :good:

 

Макар, че офертата на китайците много ме блазни -> Ebay

 

Но в никакъв случай няма да си купя от тия.... http://locksmithbg.com/product/1867/kutiyka-za-mitsubishi.html, това е скандално само за кутийка, която китайците продават за 6 $ :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мечо, я пробвай тези какво ще ти кажат: ТУК

 

Благодаря ти, пратих запитване, защото като гледам не работят с крайни клиенти. Да видим дали ще искат да ми вземат 15-те лева :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Колега, даже ми е близко, ще проверя. :good:

 

Макар, че офертата на китайците много ме блазни -> Ebay

 

Но в никакъв случай няма да си купя от тия.... http://locksmithbg.com/product/1867/kutiyka-za-mitsubishi.html, това е скандално само за кутийка, която китайците продават за 6 $ :mad:

Китайската оферта е също за кутийки, без електроника. Но разликата в цените е скандална :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, отново благодаря за помощта. :mitsu-smiley:

 

Кутийката пристигна от Варна за 2 дена в София (от Key.bg). На пръв поглед са я докарали като истинска :-D. Струва 15 лв. + 3 лв. доставка и идва за 2 дена.

И почват гредите. :icon_clap:

Викам си, ще присадя електрониката и металното перо, за да не се налага да плащам за рязане. Е да, ама на оригиналният ключ перото няма вадене. :icon_doh:

План Б -> добре де ще трябва рязане и к'во да видя, китайското перо обърнато на оригиналното(WTF), дотук с рязането. :icon_doh:

 

И в крайна сметка, оставих оригиналното горно капаче, като смених бутоните (на оригиналните матричката беше скъсана) + перото и електрониката, и присадих имобилайзера на китайското задно капаче.

Отнесе малко рязане на улея , че оригиналното перо по - широко в основата и успях да го сглобя.

И стана малко "Франкенщайн" сглобка ама за мое учудване всичко работи, че и колата пали :icon_rock:

 

Не е първа хубост ама за 18 лв. толкоз :-))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

За това най- добре е да си вземе нов ключ човек 120 лв. ама веднъж ги даваш поне за 10 години напред!

Колега сподели моля, къде излиза 120 лв.ключ за последните лансери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Днес пак препрочетох тази тема - цитирах я на колега.

Като инфо, и двата ключа които изградих преди две години от поксипол, не са мръднали.

Е, на който не му се разправя с лепила, винаги може да иде при ключар. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да,мен също ме застреляха в Плевен с някаква колосална сума...

Потвърждавам за ''Poxipol''-a,за целта е добър вариант,обаче прозрачният.При мен цветният не издържа-измъкна се цялата отливка от дупката на дръжката,която не е малка.

ето как се получи при мен

 

В действителност,самият чип е свръх миниатюрен,до него може да се достигне внимателно с макетно ножче-нататък вече може да търпи доста творчество.Разбира се,внимателно с флекса изправих самата метална част на ключа,тъй като в краят си придобива''Г''образна форма и при мен нямаше как да влезе в избраният отвор.

Успех

Редактирано от Asenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...