Премини към съдържание

Colt 4g92 не може да запали


ivchuuu

Препоръчано мнение

Здравейте моля за малко помощ днес след като запалих оборотите започнаха да играят между 1000 и 2000 след малко се стабилизираха на около 1600 четох доста из форумите и се ориентирах че проблема може би е в стъпковото моторче или в еку. Побързах да проверя еку свалих го прегледах да не са изтекли кондензаторите (всичко беще наред платката като нова) зглобих свързах всичко и рещих да видя дали има някаква промяна, запалих оборотите скочиха на почти 3000 подадох леко гас колата изгасна и повече немога да я запаля. Припалва леко но не иска и не иска. Дайте съвет моля или кординати на някой читав "майстор" в Бургас

Благодаря предварително на колегите

 

рама JMBMNCA4APU508418

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уточни за кой 4г92 става дума...този с делкото преди 96-та година ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да с делко е скоро имах проблем с него смених бобината преди седмица колата е 1995 1.6 16V 113 к.с.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак за някого може да е полезно проблема се оказа така нареченото (баипасен болт ) беше се счупило ухото му дефакто играе ролята на ограничител. Този болт е кранче и спира или подава въздух. варти се посредством зъбни колела от стъпковото моторче. По късно ще пусна и снимки на операцията хаха че сега ще се празнува.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, и аз бях така че и още 5-6 колеги покрай мен. Поверчето с 4G63 но явногодинките не прощават и на другите двигатели. Явно слаба част, началното установяване им разказва играта на тези болтове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали годините или моточасовете? Имам тука един производство 1992ра, на около 320 хиляди реално, продължава да си работи като кукла. Не ми заучи като слабо място...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак за някого може да е полезно проблема се оказа така нареченото (баипасен болт ) беше се счупило ухото му дефакто играе ролята на ограничител. Този болт е кранче и спира или подава въздух. варти се посредством зъбни колела от стъпковото моторче. По късно ще пусна и снимки на операцията хаха че сега ще се празнува.

Колега прикачи снимки,моля те че да видим какво точно си направил :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега прикачи снимки,моля те че да видим какво точно си направил :)

 

Утре ,че съм на работа сега и не мога да седна за по-вече от 5 мин на компа. Ще се опитам да го направю като ръководство :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И така сваляте кутията на въздущния филтър и маркуча и се вижда това -

1-зъбчатите колела на степ мотора и въпросния "байпасен болт"

2-Дроселовата клапа

post-17412-001045500 1386697870_thumb.gif

за да стигнете до самия проблем не е необходимо да се сваля цялото "тротел боди" но мисля че ще вие по- удобно да се работи

при свален пък и за да можете да го почистите държи се на четири болта 12" помежду с всмукателите има метална гарнитура както и два маркуча от охлаждащата система захванати със скоби

post-17412-054710200 1386698033_thumb.gif Това е въпросния Болт при мен беще счупен именно той

 

поправката се състоя в каниколит гел тънък меден кабел увит около болта да го стегне и накрая с калай върху медната жица да се запечата изглежда така

post-17412-047081600 1386698586_thumb.gif

post-17412-054710200 1386698033_thumb.gif

 

нещо не мога да се оправя с снимките ще ги кача другаде по късно и ще пусна линк

http://dox.abv.bg/files/listtree

Редактирано от ivchuuu
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съвет за снимките - остави ги по-големи, качи ги в снимка.бг и после ги дай тук или като линк или ги вгради с помощта на жълтата иконка изобразяваща картина - намира се над полето за писане, в дясно от иконката за вграждане на линкове и в ляво от иконката "пощенски плик" - която пък е за мейл адреси....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...