Премини към съдържание

Лансер 2011 щракане отпред


nekro

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Колата ми е Lancer бензин 1.8, произведена 2011 година.

Проблемът е следният:

 

При потегляне след като колата е била паркирана се чува нещо като прещракане/превключване от предницата, можеби е в дясно. Случва се горе долу когато достигна скорост 10км/ч и няма значение дали завивам или се движа направо. По време на движение не съм забелязал нещо да щрака, няма щракане и след потегляне от светофар или друго спиране без гасене на двигателя. След паркиране и гасене на двигателя при следващото потегляне пак щраква еднократно.

Общо взето това щракане се чува още от както я взех.

 

Хич не разбирам и не знам дали може да има общо, но като сменях гумите ми се видя леко омаслено съединението между Stabilizer bar и Stabilizer link или поне на това ми прилича като гледам картинката. Става въпрос за дясната страна, от ляво няма масло.

http://sportback.2de.ru/img/33/AC700376AB00ENG.png

 

Въпроса ми е, може ли да е нещо сериозно и дали има шанс да мине гаранционно в БС или само ще ми приберат 50лв са преглед и ще кажат - нищо ти няма, карай си така.

Редактирано от nekro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При всяко палене след 20-30 секунди щраква съединителя на климатика, за да разбърка маслото му.

По принцип всички климатици трябва да се включват поне веднъж в месеца, а през Зимата никой няма нужда от охлаждане в купето. Когато е студено климатика се включва само когато превключвателя е на позиция за обдухване на предното стъкло - крайно дясно положение на най-десния (третия) превключвател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........проблем в амортисьора или проблем в лагера/тампона на макферсона......

Този лагер/тампон е това което описах като омаслено или бъркам?

Защо по-дяволите щрака само веднъж при тръгване и после не? В началото си мислех, че ми се причува, при нормално пуснато радио дори го пропускам. Също ми е странно, че вече почти две години и 25000км симптомите не се променят.

 

 

 

При всяко палене след 20-30 секунди щраква съединителя на климатика, за да разбърка маслото му.

По принцип всички климатици трябва да се включват поне веднъж в месеца, а през Зимата никой няма нужда от охлаждане в купето. Когато е студено климатика се включва само когато превключвателя е на позиция за обдухване на предното стъкло - крайно дясно положение на най-десния (третия) превключвател.

Не е от климатика. Запалих колата на място, стоях 3 минути след което включих климатика и наистина изщрака, но после като потеглих другия звук се чу отново. След това загасих колата и повторих същата процедура, щракането от климатика този път го нямаше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

омасленото е най вероятно от амортисьора,а щракането също може да е от него, тъй като вече той е много изпуснал и има луфт м/у стеблото му и кожуха..ефекта е, като потеглиш и той се размести , после като спираш и той се намести и т.н.....естествено, така зад клавиатурата няма да стане и за да се каже най точно, трябва да се види колата ти...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото го видях тук, не по самия амортисьор.

А иначе това щракане е още от както взех колата нова.. както и да е, благодаря за отговорите. Явно ще я карам в БС да кажат, ще сменят ли нещо по гаранция, ако не искат ще дойда при теб. :Д

Само първо трябва да дочакам доставката на задния джам, че ми я и разбиха. :icon_crying: Нямат никакви части на склад... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само ще ти вземат парите! Това щракане го има и при мен вече 5 години. Получава се веднъж и то само при първо тръгване за деня. После го няма. Така че всички предположенията до тук издишат. Карах я в БС. Според тях си е ОК. Дадоха ми някакво обяснение от сорта -"Това е нормално" и толкова.

 

П.С.Не е амортисьор - сменил съм и двата. При пускането на климатика се чува щракване, но това е винаги.

 

 

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на kesten. Същата работа е и при мене от както е нова. Само ми се струва, че го прави при всяко палене на колата, а не само веднъж при първото палене за деня. Явно си е нещо нормално.

Редактирано от UNNAMED
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на kesten. Същата работа е и при мене от както е нова. Само ми се струва, че го прави при всяко палене на колата, а не само веднъж при първото палене за деня. Явно си е нещо нормално.

Да и при мен е на всяко палене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен е на всяко палене.

Абс изщраква. Самодиагностицира се. Ако покараш 400 м. Със скорост под 15 км. Ч може да ти светне есп или абс лампата. Нормално е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абс изщраква. Самодиагностицира се. Ако покараш 400 м. Със скорост под 15 км. Ч може да ти светне есп или абс лампата. Нормално е.

 

Винаги съм си мислил, че е от спирачките. Имам чувството, че за момент задържа леко колата и след това я освобождава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си мислил, че е от спирачките. Имам чувството, че за момент задържа леко колата и след това я освобождава.

http://forum.mazdabg.com/download/file.php?id=15546&mode=view

Модулът е практически същият на мазда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абс изщраква. Самодиагностицира се. Ако покараш 400 м. Със скорост под 15 км. Ч може да ти светне есп или абс лампата. Нормално е.

Да точно така е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абс изщраква. Самодиагностицира се. Ако покараш 400 м. Със скорост под 15 км. Ч може да ти светне есп или абс лампата. Нормално е.

То е това, ама ОЛИГОФРЕНИТЕ в Б.С. изобщо не са на ясно с тая работа. Те вече 6г. ги продават тези коли и не могат да ти кажат как става номера с отключването и светването на фаровете, заключване и изгасянето им след време, та искате да знаят тея работи. Като ги попродават 15-20г. и някой, който си е купил нова по наше време започне там работа, може и да мръдне работата. Освен това в момента продават само някаква модификация Lancer 1.6 и нищо повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То е това, ама ОЛИГОФРЕНИТЕ в Б.С. изобщо не са на ясно с тая работа. Те вече 6г. ги продават тези коли и не могат да ти кажат как става номера с отключването и светването на фаровете, заключване и изгасянето им след време, та искате да знаят тея работи. Като ги попродават 15-20г. и някой, който си е купил нова по наше време започне там работа, може и да мръдне работата. Освен това в момента продават само някаква модификация Lancer 1.6 и нищо повече.

Ми кво да ти кажа, почти всички официални дилъства са един дол дренки. Доста мои познати напоследък правят гаранционното обслужване в Гърция. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...