Премини към съдържание

Къде са произведени гумите, продавани в БГ?


Препоръчано мнение

Къде са произведени гумите, продавани в БГ?

 

В момента континенталите в бг масово идват от Румъния (засичам го това от няколко места - преди 5 години и аз имах Континентал made in Germany, обаче вече не е така).

Същите оглавяват класацията на Адак за зимни гуми, но се досещам че тестовете са правени вероятно с екземпляри произведени в Германия, а не с такива в Румъния ...

 

Имате ли конкретни наблюдения от последните години водещите марки дали за произведени в оригиналните държави (Германия, франция примерно) или вече са се пренесли изцяло на изнесено прозиводство (Румъния, Полша и др.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година купих зимни Goodyear и си бяха немски, по-миналата купих абсолютно същите за другата кола и бяха Словенски. По-скоро зависи на каква партида попаднеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И двата ми чифта Yokohama са правени в Япония.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде са произведени гумите, продавани в БГ?

 

В момента континенталите в бг масово идват от Румъния (засичам го това от няколко места - преди 5 години и аз имах Континентал made in Germany, обаче вече не е така).

Същите оглавяват класацията на Адак за зимни гуми, но се досещам че тестовете са правени вероятно с екземпляри произведени в Германия, а не с такива в Румъния ...

 

Имате ли конкретни наблюдения от последните години водещите марки дали за произведени в оригиналните държави (Германия, франция примерно) или вече са се пренесли изцяло на изнесено прозиводство (Румъния, Полша и др.)

Това, слава Богу, вече няма никакво значение. Гумите, произведени в Румъния или Полша са точно толкова качествени, колкото и немските или френските.:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, слава Богу, вече няма никакво значение. Гумите, произведени в Румъния или Полша са точно толкова качествени, колкото и немските или френските.:icon_thumbup:

 

Ха дано. Уж би трябвало компанията майка да осъществява стриктен контрол, ама дали е така?!

В много от случаите т. н. изнесени прозиводствени места даже не са собсвтеност на компанията-майка, а последната или има някакво минитарно участие или просто има договор с друга местна компания да прави съответните гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Знам, че финландските Nokian имат завод в района на Санкт Петербург в Русия. През 2006 г си купих 4 бр. Nokian W+, които бяха скандинaвски. Сегашните ми са Nokian WR G2 руско произодство (взех ги 2009 г.), но въпреки това вече 4-та година ме возят в студеното и съм много доволен от поведението им.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...