Премини към съдържание

Книжка за Мицубиши Колт 96г.


Препоръчано мнение

Моля ако някой има книжка за митсубиши колт 96г. да се обади. Сега си купих колата и искам да видя някои неща. Например не мога да разбера къде светва лампата за резервата на горивото и др. Сащо не разбрах защо ми регистрираха колата в КАТ 96г. след като на ВИН-декодера тук в клуба излиза че е 97г, както и е написано в сервизната книжка, с която дойде от Австрия-първа регистрация-ноември 97г. Но от друга страна пък 10-тия знак на ВИН-а е "Т", което значи 96г. Моля кажете ако знаете нещо по темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай рама и ще ти кажа, относно книжка ще потърся дали мога да намеря защото имам основно инструкции за ремонт.

JMBMNCJ1ATU040809

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.... на ВИН-декодера тук в клуба излиза че е 97г, както и е написано в сервизната книжка, с която дойде от Австрия-първа регистрация-ноември 97г. Но от друга страна пък 10-тия знак на ВИН-а е "Т", което значи 96г. Моля кажете ако знаете нещо по темата.
:mitsu-smiley: Колата ти е произведена 96-та година, а 97-ма е първата й регистрация. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колата ти е произведена 96-та година, а 97-ма е първата й регистрация. :mitsu-smiley:

сигурно ще имам проблем ако реша да я продавам. Значи при това положение няма смисъл да ходя до КАТ да се разпрвям, защото май в талона се пише година на производство а не на първа регистрация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

сигурно ще имам проблем ако реша да я продавам. Значи при това положение няма смисъл да ходя до КАТ да се разпрвям, защото май в талона се пише година на производство а не на първа регистрация.

:mitsu-smiley: Няма да имаш проблеми ако решиш да я продаваш :) ? Всички коли са така, какъв е проблема? Едва ли автомобилите се регистрират същия ден или месец щом излязат от завода? :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

сигурно ще имам проблем ако реша да я продавам. Значи при това положение няма смисъл да ходя до КАТ да се разпрвям, защото май в талона се пише година на производство а не на първа регистрация.

Напротив, в талона се пише дата на първоначална регистрация, така че проблем според мен има, и той по-скоро е че не си видял правилно първоначалната регистрация в австрийския талон.

Ако пък в КАТ са се объркали (и това е много вероятно) то трябва да отидеш да ти го сменят, и то по-скоро. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е странно това, че са ти написали 96, като е трябвало каквато е била в Австрия, такава да пишат.

Другото странно е че наистина Т е за 96 според разните таблици, но декодера, а и в CAPS дава 97-ма така че това е вярното.

Имам част от ръководство на потребителя за този модел тук, и за предишния модел на руски тук

:victory:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[Буквата е само единия от символите които дават датата на производство, точната се получава от буквата и поредния номер, последните шест цифри. В неговия случай наистина може да се чуства ощетен, колата му е произведена в средата на Юли 1997, това си е почти една година по-нова, но какво да се прави всички грешим, лошото е че официалните органи като КАТ и Митници би трябвало да имат актуална информация.

 

Много ви благодаря на всички за подкрепата, защото наистина се оказа, че колата е 97г. и може да се смени талона в КАТ. Не съм 100% сигурна защото ще ходя тази седмица, но се надявам да стане. Ако всичко е наред ще ви разкажа подробно какъв е реда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Много ви благодаря на всички за подкрепата, защото наистина се оказа, че колата е 97г. и може да се смени талона в КАТ. Не съм 100% сигурна защото ще ходя тази седмица, но се надявам да стане. Ако всичко е наред ще ви разкажа подробно какъв е реда.

 

 

Оправих си година та на проиозводство на колата. В Кат ми поискаха удостоверение от официалния вносител "Балкан стар". Малко почаках, но сега колата ми е 97г, а не 96г, както го бяха написали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Изваждам темата от архива но преди 2 седмици си купих колт, на които в италианския талон пише регистриран на 30.07.98г. а рамата ми отговаря на 96-та.

 

JMBMNCJ1ATU040276

 

 

Като прочетох че буква Т отговаря на 96-та и направо ми призля.

Все пак съм я купил за 98-ма. :icon_hmm:

 

А имам книжка за колата но е на италиански.

Мисля че лампа за резервата не светва. За това има червен сектор на бензиномера.

В книжката пише само кое какво е и как се използва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изваждам темата от архива но преди 2 седмици си купих колт, на които в италианския талон пише регистриран на 30.07.98г. а рамата ми отговаря на 96-та.

Забележи: "регистриран на" невинаги съвпада с "произведен на".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забележи: "регистриран на" невинаги съвпада с "произведен на".

 

Да това определено е ясно.

До 1 година разлика между датата на производство и 1-ва регистрация е така, но 2 години.

Все пак се заблудих по буквата без да се посъветвам с декодера на рамата :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...
Да това определено е ясно.

До 1 година разлика между датата на производство и 1-ва регистрация е така, но 2 години.

Все пак се заблудих по буквата без да се посъветвам с декодера на рамата :icon_blush:

 

 

JMBMNCA4ARU502903 някой може ли да ми каже коя година е произведен колта ми????

Мерси предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

JMBMNCA4ARU502903 някой може ли да ми каже коя година е произведен колта ми????

Мерси предварително!!!

 

А защо ти е да знаеш :icon_blush:

Март 1994 е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че лампа за резервата не светва. За това има червен сектор на бензиномера.

На мен ми е малко трудно да повярвам че може да има автомобил без лампа за резервата. Моята лампа е до бензиномера и съм я виждал да свети като съм на нагорнище. Мисля че ако таблото се освети с фенерче могат да се видят коя лампа за какво е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята лампа свети, когато стрелката за нивото на бензина доближи до червения сектор. В началото светва съвсем леко и с намаляване нивото на бензина свети по-силно, все едно е включена към реостат. Не съм пробвал обаче колко километра ще измине в червения сектор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами на талона пише,че е 97 първата регистрация и за такава я купих за това питам :(

 

Е и като знаеш кога е произведена - какво? Прави ли я по-лоша кола? Гледай я, пази си я и със здраве :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е и като знаеш кога е произведена - какво? Прави ли я по-лоша кола? Гледай я, пази си я и със здраве :)

 

 

Не е така!!!Търсех кола набор минимум 97!

Най-много да я продам накрая,въпреки,че едва ли ще успея.Добре,че поне е 1,6 115 коня с всички екстри и климатик,та барем и взема 3200лв :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е така!!!Търсех кола набор минимум 97!

Най-много да я продам накрая,въпреки,че едва ли ще успея.Добре,че поне е 1,6 115 коня с всички екстри и климатик,та барем и взема 3200лв :(

 

Каквото си търсил, това си намерил. Търсил си едната година на производство и си я намерил... Щом мислиш, че годината на производство прави колата... 83 киловата ти е колата, както и да ги смяташ до 115 е трудно да ги докараш.... и какво като е 83 на незнам си какви обороти... и като кажеш "всички екстри"... имаш предни ел стъкла, ел огледала и климатик... Може би мислиш че имаш абс, а шибидах?

 

Дано разбираш каков искам да ти кажа - важното е на теб лично дадена кола дали ти харесва, дали ти е удобна и т.н., не коя година е и какви екстри има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

А каде мога да вида наистина коя година е колата? По номера на рамата...ако някой ми даде линк ще съм много благодарен :)

 

Редакция: Използвай препинателни знаци!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А каде мога да вида наистина коя година е колата? По номера на рамата...ако някой ми даде линк ще съм много благодарен :)

 

Редакция: Използвай препинателни знаци!

:mitsu-smiley: Ето ТУК има VIN декодер

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да мерси, но не разбирам какво пише, защото е оня странния език, където има всякакви ченгелчета. Иначе благодарност, но ако има някав друг адрес по разбираем.... ?!?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да мерси , но не разбирам к'во пи6е , 6ото е оня странния език кадето има сякакви 4енгел4ета.Иначе благодарност ако има някав друг адрес по разбираем .... ?!?!
:mitsu-smiley: Извинявай, проблема е в мене. Опитай пак и сега ще стане :rolleyes: ! И ще те помоля да елиминираш всякакви следи от маймуницата в мненията си :icon_blush: . :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...