Премини към съдържание

Carisma 1.6 не пали ?


tdelchev

Препоръчано мнение

Здравейте , вчера си купих Carizma 1.6 1996 г. Но днес като завъртя контактния се чува само жуженето на бензиновата помпа и не завърта изобщо. може ли някой да помогне ? И още трябва ли при палене да се изчаква да изгасне напълно Check engine лампата и тогава да се пали или не е задължително ?? ?Благодаря предварително .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , вчера си купих Carizma 1.6 1996 г. Но днес като завъртя контактния се чува само жуженето на бензиновата помпа и не завърта изобщо. може ли някой да помогне ? И още трябва ли при палене да се изчаква да изгасне напълно Check engine лампата и тогава да се пали или не е задължително ?? ?Благодаря предварително .

 

 

Добре дошъл във форума! Според мен провери първо акумулатора и стартера като най-вероятните причини щом ти работи контактния ключ. Check engine лампата трябва да изгасва след запалването на двигателя и не е се чака. Изчаква се само подкачването на гориво и угасването на лампата на бензиновата помпа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Pedok :) Благодаря за отговора , но не съм запознат така че би ли ми разяснил какво точно е изобразено на лампата за бензиновата помпа и какъв е цветът и. Възможно ли е проблемът да е в имобилайзерът. :icon_doh: :icon_hmm: 10х

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Pedok :) Благодаря за отговора , но не съм запознат така че би ли ми разяснил какво точно е изобразено на лампата за бензиновата помпа и какъв е цветът и. Възможно ли е проблемът да е в имобилайзерът. :icon_doh: :icon_hmm: 10х

най-вероятно проблема е в имобилайзера, щом въобще не иска да завърти стартера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

http://www.mitsubishibg.com/forum/style_im...ages/strike.gif

Strikethrough

 

Здравейте колеги :)

 

Не мога да кажа че съм много компетентен, но съдейки по това което казва tdelchev ми звучи баш като имобилайзер който човека не си го изключва. Особенно при положение че лампата на таблото не му угасва - при изклюването на имобилайзера тя ще си му угасне а щом не го прави значи не го е изключил. Предполагам че от момента в който си е постнал мнението вече си е разрешил проблема :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

моята Каризма ми направи родобен проблем-разглобих стартера.Оказа са стартер с редуктор изключително добре направен и здрав.Повредата се оказа лош контакт на клемата на кондензатора,имаше ръжда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

моята Каризма ми направи родобен проблем-разглобих стартера.Оказа са стартер с редуктор изключително добре направен и здрав.Повредата се оказа лош контакт на клемата на кондензатора,имаше ръжда.

Колега,как стигна до стартера и къде точно се намира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,как стигна до стартера и къде точно се намира?

Тръгва се от плюса на акумулатотора по един дебел кабел, вървиш, вървиш по него и стигаш до стартера ..:D

На скоростната кутия е хванат, точно над дясната (дългата) полуоска ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тръгва се от плюса на акумулатотора по един дебел кабел, вървиш, вървиш по него и стигаш до стартера ..:D

На скоростната кутия е хванат, точно над дясната (дългата) полуоска ..

Точно по тази логика го търся,но не го виждам.Завирах се отдолу,махнах и въздушния филтър с маркуча и не се вижда!Достъпът до стартера е изглежда отгоре,май трябва да се маха нещо още като дросела например.Гледам и схемите които имам и нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен!Открих стартера чрез напипване,като преди това махнах някаква защитна ламарина,зад двигателя.Работи се отгоре,а не се заляга под колата.Има изискване за дълга ръка ,като се бърка зад двигателя от ляво в една ниша под колектора.Има два болта отдясно откъм съединителя.Всичко се оказа наред вътре,а само бяха се окислили клемите отвън,най-вече на оперативната верига.Сега само :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...